Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G Flex trafi na rynki ponad 20 krajów Europy [wideo]

LG G Flex trafi na rynki ponad 20 krajów Europy [wideo]

LuiN 21 Stycznia 2014 13:47

8 1

lg g flex LG wprowadza na rynek europejski pierwszy na świecie zakrzywiony, elastyczny smartfon LG G Flex o unikalnej, samoregenerującej się obudowie. Od przyszłego miesiąca konsumenci z wybranych krajów Europy, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji i Austrii będą mogli zakupić nowego flagowca LG.



Smartfon LG G Flex jest pierwszym urządzeniem którego kształt jest dostosowany do konturu twarzy. Stało się to możliwe dzięki użyciu elastycznej baterii. Dodatkowo, oprócz wytrzymałego wyświetlacza P-OLED HD, smartfon G Flex został wyposażony w tylną ściankę obudowy z samonaprawiającą się powłoką, która regeneruje rysy powstające podczas codziennego użytkowania. Powłoka ta nigdy dotąd nie była stosowana w smartfonach.

Smartfon LG G Flex był dotychczas dostępny w Azji (Korei Południowej, Hong-Kongu i Singapurze). Na początku stycznia, podczas targów CES, LG poinformowało, iż w trzecim kwartale urządzenie znajdzie się ofercie trzech największych operatorów komórkowych w USA: AT&T, Sprint oraz T-Mobile. Wyczekiwane rozpoczęcie sprzedaży G Flex w Europie otworzy również drogę do wprowadzenia go na pozostałe rynki.

Europejska wersja urządzenia bazuje na 4-rdzeniowym Snapdragonie 800 (2,26 GHz), ma grafikę Adreno 330 (450 MHz), 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, 6-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), główny aparat 13 Mpix, przednią kamerkę 2,1 Mpix, akumulator 3500 mAh i moduły łączności LTE/HSPA+/GSM, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 i NFC. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2. Dla melomanów producent zapewnił odtwarzanie dźwięku Hi-Fi z próbkowaniem 24-bit/192 kHz.




Obudowa smartfonu w kolorze tytanowo-srebrnym ma wymiary 160,5 x 81,6 x 7,9 - 8,7 mm i masę 177 gramów.

Polskie biuro prasowe LG wciąż czeka na informację o terminie dostępności LG G Flex w Polsce.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: g flex | lg

w sumie: 36
  • 0

    20. ~pabloki  2014-01-21 18:06:35  host: public-gprs516821.centertel.pl

    w orange trwa awaria i nie możnab uzyskać stanu pakietów poza abonamentem oraz na karte. ta awaria to po weekendowej modernizacji która jak zwykle była w dzień.

  • 0

    21.  2014-01-21 19:53:19

    dla tych co nie wierzą w samoregenerację : https://www.youtube.com/watch?v=Z-W66HINFLg

  • 0

    22.  2014-01-21 20:19:17

    Wielkość wyświetlacza to jedno, a drugie kształt może to innowacja, ale czy na tyle ergonomiczny, by ta krzywizna była zaletą w użytkowaniu, czyli komu jest dedykowany, bo w jaki sposób go przechowywać podczas chociażby jazdy rowerem, czy korzystając z komunikacji miejskiej? Kształt zdecydowanie temu przeczy, ale i zachwyca. To muszę przyznać. Uważam również, że wykorzystanie samoregenerującej się powłoki, która niweluje rysy na obudowie to świetny pomysł, przynajmniej dla mnie, gdzie przykładam dużą wagę do dbania o swój smartfon, a te rozwiązanie w znacznym stopniu może ułatwić to zadanie:-)

  • 0

    23.  2014-01-21 22:01:52

    Problemem tego telefonu jest wielkość, jest olbrzymi, nieporęczny i sprawy nie ratuje jego krzywizna. Pomijając jednak wymiary, nie leży mi nakładka LG na andka, wygląda jak nie z tej epoki... Jak ktoś chce "pomacać" Flex'a, to od grudnia jest wystawiony w salonach firmowych Orange, nie wiem czy we wszystkich, ale w Łodzi jest i nie ma nim za bardzo zainteresowania.

  • 0

    24.  2014-01-21 22:44:18

    Nie miałem na myśli, by krzywizna ekranu w tym telefonie lansowała go na czołówkę smartfonów tego roku, a jedynie w kwestii zachwytu, szacun inżynierom LG. Wykonali naprawdę kawał dobrej roboty i zaznaczam nie jestem zwolennikiem tej marki, a moje zdanie jest zupełnie bezstronne.

  • 0

    25.  2014-01-21 22:55:50

    Do mnie przemawia ten wynalazek. Tym bardziej, że używam na co dzień LG G i wiem na co ich stać. LG robi niesamowite postępy. Wygięty kształt również wygląda obiecująco, mam wrażenie że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście życie pokaże czy to rewolucja czy niewypał, w każdym razie kibicuję temu wynalazkowi.

  • -2

    26.  2014-01-22 00:00:20

    LG tym modelem po prostu pokazuje ze chce jeszcze szybciej podzielic los HTC, BB i Nokii :)

  • 0

    27.  2014-01-22 05:17:25

    *applefan* chyba myślisz o ip 5S -> to wtedy się zgadzam

  • 0

    28.  2014-01-22 08:26:41

    @27 IP5S jest rewelacyjny wiem bo mam. A w jakiej kondycji jest Apple i ile sprzedali iPhonów to przekonasz się w poniedziałek na ogłoszeniu wyników...

  • 0

    29. ~  2014-01-22 10:39:55  host: 5.172.252.28

    Applefan przygotuj popcorn cole i chusteczki. Cóż to będzie za spektakl!

  • 0

    30. ~boncio  2014-01-22 10:40:35  host: 99ob.scansafe.net

    Ludzie flex oznacza, że może się wyginać, ale może też być prosty, więc co wy z tym noszeniem w kieszeni? Dopasuje się także do jej kształtu. Co innego wielki ekran 6" ze słabiutką rozdzielczością, bo tylko HD. Widać jeszcze LG nie potrafi robić OLED-ów full HD w małych rozmiarach.

  • 0

    31. ~Dawid  2014-01-22 10:48:13  host: host-89-228-10-14.dynamic.mm.pl

    W grudniu przed świętami miałem okazje niemal przez godzinę bawić się tym urządzeniem. Telefon jest giętki podatny na odkształcenia np. po przyduszeniu dłonią. Tylna obudowa posiada możliwość samoregeneracji. Przy normalnym użytkowaniu powiedzmy nosząc w kieszeni z kluczami i monetami, obudowa będzie spełniała swoje zadanie. Tylną obudowę zarysowałem długopisem po czym przetarłem kawałkiem szmatki i po zarysowaniu ani śladu. Natomiast z pewnością znajdzie się grupa osób którzy będą chciały porysować obudowę gwoździem, licząc na samoregenerację.

  • 0

    32. ~Engoe  2014-01-22 11:15:25  host: py29.internet.piotrkow.pl

    @Applefan_ co jest rewelacyjne? Mysle ze na rynku telefonow (nawet na rynku Polskim) sa telefony bardziej godny uwagi niz ten "rewelacyjny IP5s", ale o gustach sie nie dyskutuje. @14 Jak myslisz Morvius, ile moze u "nich" kosztowac taki telefon?:D

  • 0

    33. ~  2014-01-22 11:50:15  host: host-195-116-239-207.jrbnet.com

    @boncio słuchaj mam LG G2 z wyświetlaczem 5,2 cala i z wyświetlaczem full HD w technologii OLED...

  • 0

    34.  2014-01-22 12:14:33

    a nie wiem Engoe ;D pewnie wyjadą z textem 1000 k gold please :D

  • 0

    35.  2014-01-24 07:22:46

    Wszystko fajnie tylko po kiego grzyba mi zakrzywiony telefon? ;-)

  • 0

    36.  2014-01-24 07:52:04

    @35wąski, elastyczny i zakrzywiony telefon... oni go chyba dla pań wyprodukowali Pablo :P

  • 0

    37.  2014-01-24 17:09:50

    aaa już rozumiem Tuldor :)) dla pań :]]]] yhym ;]]]]]

  • 0

    38. ~Pork  2014-02-12 14:06:02  host: 89-66-249-1.dynamic.chello.pl

    Urządzenie zapowiada się fajnie. Premiera już tuż-tuż. To zdecydowanie coś ciekawego i wartego bliższych oględzin.

  • 0

    39. ~OdGuru  2014-02-12 15:14:20  host: 178.183.221.178.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    LG ma swojego asa a sasmung siedzi i płacze? Mój guru od smartfonów mówi że ta innowacja od LG się przyjmie. Zakrzywienie robi wrażenie.

Dodaj swoją opinię