Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG Class - konkurent dla Galaxy serii A

LG Class - konkurent dla Galaxy serii A

LuiN 21 Września 2015 19:37

6 0

LG oficjalnie zaprezentował smartfon LG Class. Urządzenie oferuje podzespoły ze średniej półki, ubrane w elegancką, metalową obudowę.



Do zeszłego roku metalowe obudowy były w telefonach ze średniej półki rzadkością. W temacie tym nieco poprawiła sytuację linia Galaxy A Samsunga (A5, A3), wciąż jednak do czynienia mieliśmy jedynie z metalowymi ramkami, a ceny początkowo nie zachęcały do zakupu. LG Class przynosi cały tył telefonu wykonany z metalu, producent poszedł więc o krok dalej względem swojego konkurenta.




lg class Urządzenie wyposażone zostało w 5-calowy ekran HD (IPS), pokryty szkłem o grubości 2.5D i zaokrąglonych brzegach. Sercem telefonu jest popularny chipset Snapdragon 410 (4 rdzenie Cortex-A53 1,2 GHz), dostajemy 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, łączność LTE, Bluetooth, Wi-Fi, NFC i akumulator o pojemności 2050 mAh.

Wymiary LG Class to 142 x 71,8 x 7,4 mm, a jego masa wynosi 147 gramów. Sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 5.1. Urządzenie wyceniono na 400 tys. wonów, czyli około 300 euro. Nie są póki co znane plany firmy dotyczące ewentualnego wprowadzenia modelu Class na rynek europejski.

Źródło tekstu: bestmobs, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg class

w sumie: 23
  • 0

    4. ~Adam  2015-09-21 21:10:45  host: user-94-254-133-219.play-internet.pl

    To w końcu jest cały tył metalowy czy te paski na dole i górze to plastik????
    Aluminium tlumi sygnał???? Czy to prawda czy fejk?

  • 0

    5.  2015-09-21 21:16:56

    5 cali i 2000mAh. Idealny zestaw dla miłośników ładowarek :)

  • 0

    6.  2015-09-21 21:38:28

    Specyfikacja jak G pierwszej generacji sprzed 2,5 roku przy mniejszej baterii, cena szału nie robi.

  • -2

    7. ~@6  2015-09-21 21:41:49  host: apn-31-1-37-135.dynamic.gprs.plus.pl

    Lumia 830 -2200mah 5cali HD i spokojnie dwa dni aktywnego użytkownaia, no ale chyba chodziło ci o Androvolta

  • 0

    8. ~Pgpg  2015-09-21 22:10:54  host: user-164-127-111-163.play-internet.pl

    W sumie seria Samsunga jeśli chodzi o design to klasa sama w sobie a to od LG wygląda poprostu tanio...

  • 0

    9. ~Appropos baterii  2015-09-21 23:08:57  host: apn-31-1-37-135.dynamic.gprs.plus.pl

    Prosty sposób by softwarowo ograniczyć zużycie energi smartphona w czasie serfowania po www jest już opracowany http://tlp.is/7ma

  • 1

    10.  2015-09-21 23:40:50

    Ten wygląd nie jest zły. Wreszcie coś innego na tle tych wszystkich innych lg czy samsunga.

  • 0

    11. ~4D  2015-09-22 00:14:54  host: n16-10-03.opera-mini.net

    W newsie brak kluczowej informacji - akumulatorek wymienny, czy nie?

  • 0

    12. ~4D  2015-09-22 00:34:05  host: n24-03-05.opera-mini.net

    Na temat aparatów fotograficznych również wypadało coś napisać, bo na zdjęciu widać, że LG Class je posiada :-)

  • -1

    13. ~  2015-09-22 00:37:36  host: user-94-254-145-194.play-internet.pl

    Nigdy więcej lg

  • 0

    14. ~kris  2015-09-22 03:04:10  host: Netcom-176-101-131-17.Netcominternet.pl

    ciekawe czy autor artykułu miał w łapach A3 lub A5 bo wypisywanie bzdur w stylu, że LG poszło dalej od konkurenta i zrobiło tył obudowy z aluminium to żenada i wstyd dla kogoś kto pisze artykuły dla portalu o tematyce GSM.
    Pozdrawiam

  • 0

    15.  2015-09-22 07:40:18

    Wave 8500 (metalowy Samsung) też fragmenty tyłu obudowy ma z plastiku by antena działała. Tu wygląda to podobnie.

  • -1

    16. ~mac  2015-09-22 10:54:09  host: user-94-254-145-206.play-internet.pl

    Kibicowałem im bo produkowali dobre i atrakcyjne telefony. Niestety okazało się, że mają niepowazne podejście do wsparcia. Zadałem pytanie ich obsłudze klienta o gwarantowany okres wsparcia aktualizacji bezpieczeństwa i głównych. W odpowiedzi otrzymałem informację, że nie ma takiego dla telefonów z Androidem. Mogą więc w każdej chwili porzucić wsparcie bez żadnych konsekwencji i klient zostaje na lodzie. W obliczu dziurawego Androida i coraz częstszych doniesień o błędach krytycznych w nim takie podejście producenta jest dyskwalifikujące.

  • 0

    17.  2015-09-22 11:47:29

    @7: no tu na pokładzie jest Android, więc o tym tez pisałem. Wiem, że WP łagodniej obchodzi się z bateriami.

  • 0

    18. ~Marcin  2015-09-22 13:57:54  host: apn-5-172-252-240.dynamic.gprs.plus.pl

    Z baterią zaszaleli, 2,05 Ah, pewnie wystarczy na 8-12h.

  • 0

    19.  2015-09-22 15:04:39

    @16 a czy znasz jakąś markę, która deklaruje "gwarantowany okres wsparcia aktualizacji bezpieczeństwa i głównych" dla Androida ?
    @18 na pewno da się zarżnąć w 8h, ale przy normalnym użytkowaniu nie widzę powodu dlaczego nie miałby wytrzymać co najmniej doby.

  • 0

    20. ~mac  2015-09-22 15:54:18  host: user-94-254-145-149.play-internet.pl

    @19 oczywiście: Google Nexus, Android One, Microsoft Lumia, Apple iPhone. Człowieku, kiedy wreszcie zrozumiesz, ze

  • 0

    21. ~mac  2015-09-22 15:58:07  host: user-94-254-145-149.play-internet.pl

    brak wsparcia to zła wola producentów. To działa na Twoją szkodę, a Ty grzecznie przyjmujesz to jako coś normalnego. Należy promować tych producentów, którzy nie zaniedbują ważnej kwestii wsparcia. Obecnie Microsoft jest tu przodownikiem, zaraz za nim Nexusy i Android One. Apple to specyficzny przykład bo zbudowali hermetyczne środowisko sprzętowe. Cała reszta zasługuje na bana.

  • 0

    22.  2015-09-22 17:37:00

    @21 pytałem o Androida i gwarantowany okres. Ile on wynosi w Google Nexus ?

  • 0

    23. ~mac  2015-09-23 10:16:57  host: user-94-254-193-21.play-internet.pl

    @22, zarówno Android One jak i Nexusy mają gwarantowane wsparcie przez dwa lata. To i tak niewiele, ale przynajmniej użytkownik wie, że przezdwa kolejne lata, o ile sam sobie nie uszkodził urządzenia, będzie mógł w bezpieczny sposób go używać. Przedstawiłem również przykłady innych platform ponieważ póki co (na całe szczęście!) są na rynku inne rozwiązania.

Dodaj swoją opinię