Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG Chem: Elastyczne baterie ukryte w przewodach

LG Chem: Elastyczne baterie ukryte w przewodach

LuiN 3 Września 2012 12:41

0 0

Elastyczne baterie dla urządzeń mobilnych nie są pomysłem nowym, ale do tej pory nie nadawały się one na dłuższą metę do niczego więcej niż zasilanie zegarków. Zmienić chce to LG Chem za pomocą swoich baterii ukrytych w przewodach.

lg chem baterie w przewodach lg chem baterie w przewodach

Nowe elastyczne baterie nie mają już postaci płaskich arkuszy, lecz mogą mieć właściwie dowolny kształt. Cienkie przewody miedziane pokryte powłoką niklowo-cynową owijane są wokół pręta, który następnie jest wyjmowany w celu uzyskania elastycznej spirali tworzącej anodę.




Na uzyskaną anodę nakładany jest izolator, a następnie katoda z elektrolitem. Do tej pory największym wyzwaniem dla konstruktorów było uzyskanie odpowiednio giętkiej i plastycznej anody, co stało się teraz możliwe dzięki jej spiralnej strukturze.

W procedurach testowych udało się przewodem LG bez przerw zasilać odtwarzacz MP3 i cyfrowy zegar, niezależnie od tego jak bardzo wyginało się nietypową baterię. Wizja elastycznych telefonów jest coraz bliższa ziszczenia - po elastycznych ekranach LED mamy wreszcie elastyczne baterie.

Źródło tekstu: phys.org, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg

w sumie: 41
  • 0

    22.  2012-09-03 15:39:23

    "a czy przypadkiem w telefonach nie jest jedno ogniwo? tego nie wiem, ale wtedy nie można mówić o baterii w takim znaczeniu" To wiedz że nie, nie jest. @wlo zauważ kto pierwszy zaczął twierdzić, że baterie i akumulatory nie mają nic wspólnego a dopiero potem się tego osobnika łaskawie czepiaj.

  • 0

    23.  2012-09-03 15:41:08

    @21 A na opakowaniu baterii Bluestar jest instrukcja "formatowania". Czy to dowodzi, że powinno się je "formatować"?

  • 0

    24.  2012-09-03 15:42:04

    Może jednak zamiast podważać moją wiarygodność sięgnij po jakąś książkę? One na prawdę wbrew powszechnie panującej opinii w pewnych kręgach krzywdy ludziom nie robią.

  • 0

    25.  2012-09-03 15:43:54

    @Panie techniku elektroniku Maniiiku, gdzie napisałem, że baterie i aku nie mają ze sobą niż wspólnego? Widzę, że już brakuje ci argumentów, bo zaczynasz zakłamywać rzeczywistość.

  • 0

    26.  2012-09-03 15:50:50

    A kto napisał, że nazywanie bateriami tego co jest w telefonach to błędne określenie? Krasnoludki?

  • 0

    27.  2012-09-03 15:54:04

    @technik elektronik Maniiiek, nie kupuj gó*na, to nie będziesz czytał takich kwiatków na opakowaniach, wierz mi lub nie, ale nie jedną książkę techniczną w życiu przeczytałem, jednak nie o wiedzę techniczną w tym przypadku chodzi i nigdzie nie zarzucałem ci jej brak, wkoncu skończyłeś technikum, a ja jestem tylko marny mgr inż. po polibudzie :) chodzi tu tylko o odpowiedni dobór słów, widzę jednak, że dalej nie łapiesz sensu tej dyskusji, a ja już prościej nie potrafię, dlatego żegnam, czas wracac do pracy :)

  • 0

    28.  2012-09-03 15:57:44

    Nie chodzi o podważanie wiarygodności, tylko o zdrowy rozsądek ;-) Mówimy tu językiem potocznym a nie naukowym czy fachowym chociażby! Każdy doskonale wie o co chodzi! A o to chyba chodzi najbardziej? Ja semestr czy dwa miałem laboratorium, gdzie się badało tego typu ogniwa... Myślisz, że na wydziale elektrycznym albo elektronicznym politechniki? Nie - na chemicznym ;-) Tam pisząc sprawozdanie bezwględnie używało się jezyka technicznego. Ale dzisiaj, mimo, ze doskonale znam tę termnologię, nie używam jej, bo sensu nie ma - idź do sklepu i poproś panienkę w Avansie o 6 sztuk ogniw typu R6. Jak będzie bystra, skuma co to jest R6, jak nie - to na pewno zapyta a o co się panu rozchodzi? ;-)

  • 0

    29. ~  2012-09-03 16:04:48  host: acwn22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "dowodzi tylko temu" - ty się, maniuś nie kompromituj więcej, bo ani pisać po polsku nie umiesz, ani pojęcia o temacie nie masz, techniku.

  • 0

    30.  2012-09-03 16:05:41

    @27 zmieniam zdanie, mam jednak profesora;) I nie zmieniaj tematu: kto napisał, że w telefonach nie ma baterii i to błędne określenie? Jako osoba podająca się za magistra po polibudzie powinieneś wiedzieć, że kształtem optymalnym jest walec. Jeśli faktycznie masz takie wykształcenie o jakim piszesz powinieneś zdać sobie sprawę z gafy jaką walnąłeś w tym zdaniu: "a czy przypadkiem w telefonach nie jest jedno ogniwo? tego nie wiem, ale wtedy nie można mówić o baterii w takim znaczeniu". Motasz się kolego i tyle. Widzisz, że nie wygrasz więc chcesz urwać rozmowę przedstawiając się jako osoba lepiej wykształcona i więcej wiedząca. Dziwnym trafem zawsze w takich sytuacjach trafiam co najmniej na inżyniera w dziedzinie, której temat dotyczy...

  • 0

    31.  2012-09-03 16:06:58

    @28 więc czemu komentarz numer 6 prostuje "zwrot potoczny", który tu nagle okazał się zwrotem jak najbardziej profesjonalnym?

  • 0

    32.  2012-09-03 16:08:06

    Gość chciał błysnąć wiedzą, ale nie wyszło to zaczął kręcić ile wlezie.

  • 0

    33.  2012-09-03 16:20:43

    Ja częściej, w odniesieniu do akumulatorków stosowanych w telefonach (nie znam dzisiejszej technologii bo nie śledzę, ale jak sądzę nie są to pojedyncze ogniwa biorąc pod uwagę moją wiedzę o napięciach możliwych do osiągnięcia w powszechnie stosowanych technologiach, jednak jak mówię - wiedza sprzed wielu lat to jest) używam słowa baterie a nie akumumulatory. I wiesz co? Wszyscy wiedzą o co mi chodzi! Aż dziwne... Chociaż i z tego "naukowego" punktu widzenia, na który co niektórzy kładą nacisk, jeśli rzeczywiście to są baterie ogniw, mówię poprawnie jak najbardziej, chociaż powinienem powiedzieć "pełnym zdaniem": bateria ogniw galwanicznych wielokrotnego użytku ;-D

  • 0

    34.  2012-09-03 16:29:19

    @33 czytaj ze zrozumieniem, błagam... od kilkunastu komentarzy twardo stoję przy tym, że w telefonach są baterię, w opozycji do gościa, któremu wtórujesz a twierdzi on, że to nieprawda...

  • 0

    35. ~...  2012-09-03 16:43:12  host: 89.204.137.94

    @34 Załosny jesteś i to nie ma nic wspólnego z wiedzą. Skup się. Ja ma skończone osiem lat podstawówki i powiem Ci, ze teraz@34 piszesz o bateriach a wcześniej o bateriach akumulatorów. I jeszcze śmieszniejsze. Wpis@6 jest całkowicie poprawny. Pytanie brzmi. Po co napisałeś swój wpis tzn.@7 jak poprzedni był ok? Potrafisz załapać? Czy może nie? Powtarzam, skup się. Pogardzany SJP też może się przydać.

  • 0

    36.  2012-09-03 16:48:48

    Maniiiek Techniku! Elektroniku!, ja sie wykształceniem nie chwale, dziś magistrów na pęczki, to ty wypaliłeś jako pierwszy z technikiem elektronikiem, jakby to jakis tytuł naukowy był (a nie jest), który dodatkowo upoważnia cię do poprawiania słownika PWN i dalej nie kumasz, że bateria, oprócz swoich typowo naukowych znaczeń (co do których masz rację, ale ameryki nie odkryłeś przedemną, bo o tym doskonale wiedziałem) określa też potocznie powszechnie używane nieodnawialne ogniwa (np. przytoczony "paluszek"), a w takim rozumieniu (a nie jako bateria, czyli zespół ogniw) używana jest ona błędnie w odniesieniu do telefonów, bo te nieodnawialne baterie z tymi rzeczywistymi i z założenia odnawialnymi akumulatorami jakie stosowane są w telefonach mają niewiele wspólnego, oprócz tego, że są źródłem prądu (a właściwie różnicy potencjałów, w wyniku której prąd płynie). Dalsza dyskusje uważam za bezcelową. Btw. "gościu" to możesz mówić do ojca, jak ci pozwoli.

  • 0

    37.  2012-09-03 17:14:53

    @36 Twierdzenie, że bateria to nie bateria, mimo, że to jest bateria nie jest baterią ponieważ nie ma nic wspólnego z czymś co nie jest baterią, ale jest nazywane baterią uważam za idiotyczne. Doskonale rozumiem o co Ci chodzi, ale nie rozumiem motywacji. Prostujesz "błąd" wprowadzając w inny "błąd". Nie można napisać jak jest na prawdę? Uważasz ludzi za aż takich idiotów? @35 nie wtrącaj się bo jak widzę ni cholery nie wiesz o czym tu rozmawiamy.

  • 0

    38.  2012-09-03 17:17:39

    To technik Maniek będzie teraz redagował słownik PWN..kojarzy mi się ten typek z Maliniakiem z "Czterdziestolatka",tak samo przemądrzały a w sumie nic nie wie i niewiele umie

  • 0

    39.  2012-09-03 17:26:39

    I panie techniku pisze się "naprawdę" a nie "na prawdę"

  • 0

    40. ~ABP  2012-09-04 10:38:07  host: aady246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie kochani, przestańcie się kłócić o nic. Szkoda życia na takie pierdoły. Język jest żywy i ewoluuje. Język naukowy musi być maksymalnie ścisły, żeby nie było niedomówień i nieścisłości, ale potoczny już takim nie jest. Na konferencjach naukowych (przynajmniej na tych, na których byłem) kłótnie o stosowaną terminologię były domeną najstarszych profesorów, których nie było już stać na rzeczywistą pracę naukową i nie mieli nic ciekawego do przedstawienia, a chcieli pokazać, że to oni są najważniejsi. Reszta przysłuchiwała się tym przepychankom słownym z rosnącą irytacją, bo nic do tematu nie wnosiły, a niepotrzebnie zabierały czas. Żeby napisać coś na temat: Pierwsze chemiczne źródła zasilania (tak nazwę baterie ogniw i pojedyncze ogniwa) były robione na stosunkowo wysokie napięcia (do zasilania źródeł światła i urządzeń lampowych, pamiętam baterię na napięcie ponad 100V do zasilania przenośnego radia lampowego), więc zamiast bateriami ogniw potocznie w skrócie nazywane były bateriami. W miarę upływu czasu używane napięcia, a co za tym idzie i liczba ogniw w baterii, spadały, ale w użyciu była ciągle ta sama nazwa. Aż doszliśmy do pojedynczych ogniw, ciągle przy tej samej, od dawna przyjętej nazwie potocznej. I tak już pewne będzie, niezależnie od tego, że ściśle rzecz biorąc znaczenie potoczne rozjechało się z technicznym.

  • 0

    41.  2012-09-05 09:04:07

    Amen!

Dodaj swoją opinię