Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG chce sprzedać 140 mln telefonów w 2010 r.

LG chce sprzedać 140 mln telefonów w 2010 r.

sirmark 26 Stycznia 2010 16:22

0 0

Firma LG Electronics przedstawiła ambitne plany działań w branży telefonów komórkowych na 2010 rok. LG zamierza sprzedać w tym roku 140 mln telefonów. Plany uwzględniają również szczegóły ekspansji na globalnym rynku smartfonów, która do roku 2012 pozwoli firmie zdobyć status jednego z dwóch największych producentów urządzeń przenośnych na świecie.

W 2010 roku firma LG planuje sprzedać łącznie 140 milionów telefonów komórkowych, co stanowi 20-procentowy wzrost względem roku poprzedniego. Mimo że w tym roku firma ma zamiar zwiększyć sprzedaż na całym świecie — w 2009 roku udało się otworzyć około 100 punktów detalicznej sprzedaży telefonów komórkowych na rozwijających się rynkach — działania mają się skupiać w szczególności na rynkach w Korei i Ameryce Północnej. W tych regionach firma LG Electronics chce być postrzegana, jako dostawca smartfonów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb konsumentów. LG Electronics poszerzy swoją ofertę produktów o różne modele — od nowoczesnych i praktycznych po luksusowe i eleganckie.
Przygotowania do osiągnięcia celu wyznaczonego na rok 2012, dzięki któremu firma LG zdobędzie dwucyfrowy udział w rynku smartfonów, trwają już od dłuższego czasu. W zeszłym roku firma LG Electronics utworzyła specjalny dział inteligentnych telefonów i zwiększyła zatrudnienie personelu badawczo-rozwojowego w tej dziedzinie o 30%, co stanowi wzrost na niespotykaną dotąd skalę. W tym roku LG Electronics planuje premiery rynkowe około 20 smartfonów, opartych na różnych systemach operacyjnych, takich jak Android, Windows Mobile i Linux. Szczególnie duże oczekiwania firma wiąże z telefonami z systemem Android, które dzięki otwartemu, przyjaznemu dla użytkownika systemowi operacyjnemu mają stanowić ponad połowę wszystkich nowych modeli wprowadzanych na rynek przez LG Electronics. W pierwszej połowie 2010 roku działania firmy skupią się na produkcji prostych w obsłudze smartfonów, przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z tą klasą urządzeń. W kolejnych miesiącach firma zajmie się wysokiej klasy modelami, wyposażonymi w najnowocześniejsze rozwiązania. Dzięki tym działaniom w 2010 roku LG Electronics ma zamiar wprowadzić pierwszy smartfon, którego sprzedaż przekroczy 10 mln sztuk.

Chęć dostosowania produktów do potrzeb klientów to koncepcja zauważalna w całej strategii ekspansji LG Electronics na rynek inteligentnych telefonów komórkowych. Dzięki możliwości obsługi trzech ekranów (3 Screen Service), która zostanie wprowadzona na rynek w tym roku, użytkownicy będą mogli wyświetlać te same treści na wyświetlaczu telefonu, monitorze komputera i ekranie telewizora, bez konieczności konwertowania plików do innych formatów. Jedna z innowacji LG zostanie zaprezentowana już w lutym podczas premiery urządzenia obsługującego technologię 3-Way Sync. Umożliwia ona bezproblemowe wyświetlanie treści online, zawartości komputera czy telefonu komórkowego, za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. LG Electronics blisko współpracuje również z czołowymi developerami aplikacji, co umożliwia zainstalowanie na smartfonach LG Electronics nowych gier i praktycznych gadżetów.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • -1

  1. ~Templariusz  2010-01-26 16:57:07  host: staticline42025.toya.net.pl

  LG ROX !!!

 • 0

  2. ~gabriel  2010-01-27 15:21:28  host: 91.209.141.10

  Jest to bardzo możliwe wystarczy tylko popatrzeć na to jak mocno rozpoczęli nowy rok - przedstawieniem na targach CES w LAs Vegas smartfona LG GW990 http://www.telepolis.pl/news.php?id=17000 a do tego zapowiadają już wprowadzenie na rynek telefonu pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile 7 pracujący pod kontrolą systemu Windows Mobile 7. W związku z tym taka liczba sprzedanych komórek jest jak najbardziej w zasięgu LG.

 • 0

  3. ~julek  2010-02-22 17:57:08  host: 87-88-n2.aster.pl

  Stwierdzam że LG w niedługim czasie będzie liderem na rynku telefonii komórkowej patrząc na ich osiągnięcia w nowym 2010 roku

 • 0

  4. ~viki  2010-02-28 22:44:01  host: 87-88-n2.aster.pl

  LG systematycznie zwieksza udzialy na rynku telefonów komórkowych http://www.telix.pl/artykul/Oskary-Telekomunikacji-rozdane-33109 .html

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet