Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG chce być trzecim producentem w Polsce

LG chce być trzecim producentem w Polsce

WitekT 18 Września 2009 16:46

0 0

W 2009 roku w porównaniu do 2008 rynek telefonów komórkowych w Polsce spadnie ilościowo o około 12-15%, a wartościowo nawet o 15-20% - mówi TELEPOLIS.PL Grzegorz Kania, dyrektor sprzedaży w polskim oddziale LG.

Ciągle zajmujemy czwarte miejsce na polskim rynku, ale w połowie przyszłego roku mamy ambicję być już na trzecim - mówi TELEPOLIS.PL Grzegorz Kania.




Grzegorz Kania szacuje udział LG w tym roku na 12-13%, czyli o 5-6 punktów procentowych więcej niż w 2008 roku. Cały rynek w 2008 roku szacuje na około 9,5 mln sztuk.

Najpopularniejszymi modelami LG w tym roku są KP500 Cookie (oraz wersja dla Orange - KP501), KU990 Viewty i KF750 Secret, a w segmencie entry-level - KP100 Ruby.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2009-09-18 20:37:44

    Szkoda,że do tych najpopularniejszych nie wszedł model KT 520,prawdziwa gwiazda GOLDSTARA.

  • 0

    8. ~3m  2009-09-18 21:00:38  host: chello084010103046.chello.pl

    Zajęcie 3 miejsca nie będzie sukcesem LG, ale raczej porażką SE.Najnowsze portfolio LG to masa bezsystemowych dotykowców,a w przyszłości mają postawić na WM, co także nie wróży im sukcesu. Po prostu będą skazani na to 3-4 miejsce, zarówno globalnie, jak też i na polskim rynku.

  • 0

    9. ~eMb  2009-09-18 21:25:39  host: chello089074001250.chello.pl

    Costam na Androidzie ma byc i na to licze. Zeby nie brak OS, to ich telefony calkiem przyjemnie sie prezentuja zarowno wizualnie jak i wewnetrznie.

  • 0

    10. ~PIR  2009-09-18 21:50:25  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    Mało jesteście zorientowani w tym co się stało w ostatnich 5 latach. Znika udział Nokii i Motoroli upadło Sendo, Siemens, do niszy wchodzi S.E. i Alcatel a LG ma przyrosty od totalnego zera w 5 lat do 20% udziału w krajowym rynku. A z tego co przeliczyłem udział w Orange i Polkomtelu daje im bezapelacyjne 3 miejsce z walką o 2 za 2009r. Pozdrawiam

  • 0

    11. ~joseph  2009-09-18 22:29:29  host: gw1.infolan.net.pl

    @8 ..tylko ,że nie każdy potrzebuje telefonu typu 'kombajn' który będzie robił prawie wszystko co komputer.. dla mnie system w telefonie jest zbędny a taki lg kp501 z którego przez pół roku korzystałem był dla mnie w zupełności wystarczający (chociaz i tak z połowy funkcji dostępnych w telefonie nawet pewnie nie skorzystałem) pozdr:)

  • 0

    12. ~I Git  2009-09-18 22:51:33  host: exodus-25.core.ynet.pl

    Bardzo Dobrze.Jak to Joseph napisał nie każdy potrzebuje kombajnu,ja tam potrzebuje telefonu do dzwonienia,do sms,do porobienia czasami fotek czegos ciekawego bo nie zawsze ma się cyfruwkę i do słuchania muzyki oczywiście na słuchawkach ^^.Dobrze niech LG się rozwija robią co raz lepsze telefony.

  • 0

    13. ~harnas  2009-09-19 08:29:15  host: 188.33.28.134

    @6 LG to koreanski wynalazek nie japonski. To byly GoldSTAR a LG to skrot od Living GoldSTAR o czym pewnie malo kto wie. To szajs ladnie opakowany z dobrym dzialem marketingu mowiac oczywiscie o ramieniu lg electronics & mobile

  • 0

    14. ~artekrot  2009-09-19 10:02:10  host: 91.206.244.1.jpk.pl

    Miałem 2 telefony pierwszy LG KU250 trzy razy w serwisie wymiana płyty głównej. Nastepnie jeszcze raz zaryzykowałem i postawiłem na KT520, pierwszy raz w serwisie - wyłączał sie samoczynnie i nie usuwał trwale smsów. Po wymianie płyty głównej i wgraniu najnowszego softu, przestał poprawnie odtwarzać filmy (strasznie przycinał) nadmieniam że wcześniej nie było z tym żadnych problemów. Trzecim razem już nie zaryzykowałem kupiłem Samsungga i550 i w zasadzie jestem zadowolony. Dla mnie LG to telefony z niedopracowanym i nieaktualizowanym softem.

  • 0

    15.  2009-09-19 13:50:40

    @13.Jeszcze mogłeś dopisać,że ta firma ma duży kapitał amerykański,dlatego jest mocno promowana w USA.Poza Koreą,właśnie w Ameryce jest duza sprzedaż tego szajsu.

  • 0

    16. ~  2009-09-19 17:57:01  host: 213.199.205.58.unreg.oborniki.net

    @13 harnaś: znalazł się znawca LG to nic innego jak Lucky Goldstar, są to nazwy dwóch firm które utworzyły współczesne LG. Lucky to dokładnie Lucky Chemical Company. Ale i tak dla mnie najlepszą nazwą byłoby Liche G*wno (LG) :P Tego szajsu nawet patykiem bym nie tknął, już wolę zdecydowanie Samsunga ;]

  • 0

    17. ~~luki  2009-09-20 08:51:47  host: 212.2.99.202

    Maja ambitne plany, ale cos czuje ze im sie nie uda... SE ma zbyt dobra opinie w Polsce

  • 0

    18. ~s  2009-09-20 14:10:27  host: aarm51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mi się wydaje że nie będą mieli z tym większych problemów ... jeszcze są takie modele jak Viewty Smart, BL40, Arena ...na których zyskają sporo

  • 0

    19. ~sceptyk  2009-09-20 15:36:17  host: a.hotspot.bialystok.pl

    Zwłaszcza, że jeśli SE nie pośpieszy się z Satio i Aino to kiepsko widzę przyszłość tego koncernu.

  • 0

    20. ~arekrot  2009-09-20 17:11:13  host: 91.206.244.1.jpk.pl

    Wg mnie jeśli jakiś producent telefonów nieważne czy lg, samsung, nokia, se wprowadzi do niedrogich telefonów moduł Wi-fi to ma bardzo duże szanse na sukces rynkowy.

  • 0

    21. ~joko  2009-09-21 09:30:11  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Myślę że to może być mozliwe LG od zawsze miało świetny design, a teraz zaczęli produkować telefony z Androidem, albo z Wm tak jak ich świeżynak LG Monaco http://www.telix.pl/artykul/artykul/do-amerykanskiej-sieci-nacho dzi-kilka-nowych-modeli-z-systemem-windows-mobile:-hp-obsidian-- lg-monaco-3,30389.html

  • 0

    22. ~piki  2009-09-22 09:08:01  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Nie można sie sugerować doświadczeniami z jednego telefonu i przez to określać całej firmy, mnie LG jeszcze nie zawiadoło a dość długo korzytam z jego z ich produktów.

  • 0

    23. ~muki  2009-09-23 13:35:44  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    LG ma coraz lepsze produkty a do tego zaczyna stosowac w swoich telefonach coraz lepsze systemy tj. Android, WM czy też ostatnia zapowiedź współpracy z Intelem http://komorkomania.pl/2009/09/23/moblin-nowy-system-operacyjny- dla-komorek-od-intela/

  • 0

    24. ~gryzon  2009-09-30 16:17:37  host: aapm101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    myślę że LG da radę...

  • 0

    25. ~Nina  2009-10-07 08:43:29  host: 91.209.141.13

    Coraz bliżej LG do podium, ostatnio wyczytałam artykuł z nowościami jakie ma zamiar wypuścić na rynek LG po nowym roku i powiem szczerze, że jest tego sporo, przeciętny Kowalski będzie miał w czym wybieraćhttp://komorkomania.pl/2009/10/01/co-szykuje-lg-w-2010-r oku/

  • 0