Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lexar pomoże na niedobory pamięci w iPhone'ie

Lexar pomoże na niedobory pamięci w iPhone'ie

LuiN 17 Sierpnia 2016 15:33

3 3

Firma Lexar zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek czytnika kart microSD podpinanego do iPhone'ów i iPadów za pośrednictwem złącza Lightning.



lexar microsd reader lexar microsd reader




Analogiczne czytniki czy pendrive'y od dłuższego czasu dostępne są w wersji dla Androida, który bezproblemowo obsługuje pamięci zewnętrzne. W przypadku stosowanej w iPhone'ach i iPadach platformy iOS, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Maleńki gadżet firmy Lexar do swojego działania wymaga dodatkowej aplikacji, którą użytkownicy urządzeń mobilnych Apple'a pobrać mogą za darmo z App Store'u. Transfer plików może być realizowany w obu kierunkach, w tym dostępna jest funkcja automatycznego wykonywania kopii zapasowych, ponadto nie zabrakło odtwarzacza plików multimedialnych czy nawet synchronizacji z Dropboksem.

W Polsce czytnik zadebiutuje jesienią, od pewnego czasu dostępny jest już jednak w USA, w cenie 19,99 dolara. Akcesorium firmy Lexar jest więc tańsze niż Lightning to SD Card Camera Reader Apple'a (29 dolarów), a do tego jego aplikacja oferuje większe możliwości i obsługuje więcej formatów plików multimedialnych.

Źródło tekstu: Lexar, wł     

Dodaj do:

Tagi: lexar | apple | iphone

w sumie: 25
  • 0

    6.  2016-08-17 16:26:12

    @5 No tak, bo są za leniwi aby telefon do kompa podłączyć i kopiować na pamięć wewnętrzną..

  • 1

    7.  2016-08-17 16:32:50

    Pragmatyk - wszystko zależy od potrzeb... Ja już od 2 lat mniejszych niż 64 GB pamięci nie kupuję. A jeden z moich synów nosi już 2 takie karty. Nie wspominam o dysku przenośnym - to jest tylko na archiwa miejsce.

  • 1

    8. ~  2016-08-17 16:35:40  host: 188.146.0.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @4: Apple'owi pewnie chodziło o to, żebyś nie mógł kopiować np. muzyki z iPhone'a na inne urządzenia...

  • 0

    9.  2016-08-17 16:44:57

    O kasę chodziło! Po co rozważać w jaki sposób?

  • 0

    10. ~sueshack  2016-08-17 16:45:33  host: 80.245.23.162

    @5 Czemu mi to powiedziałeś? Przez ostatnie 10 lat używania iPodów i iPhone 90% muzyki miałem spoza sklepu iTunes - teraz będę musiał chyba skasować te wszystkie pliki, skoro nie można mieć niczego spoza iTunes! Chyba, że to jest reguła, która dotyczy tylko łosiów wierzących w każdą bzdurę, którą przeczytają w internecie...

  • 0

    11.  2016-08-17 16:47:40

    10 - jak ludzie nie wiedzą, że można to myślą, że nie można...

  • -1

    12.  2016-08-17 16:52:29

    @7 Przecież można kupić Iphone-a 128GB, A tegoroczna edycja ma już chyba zagwarantowane 256GB, jeszcze mało?
    Jak ktoś zna swoje potrzeby, to kupuje telefon z większą ilością pamięci.

  • 0

    13. ~sueshack  2016-08-17 16:57:45  host: 80.245.23.162

    @11 Jak ktoś nie umie czytać, to rzeczywiście może mieć problem żeby na to wpaść. To jest nisza rynkowa - smartfony dla niepiśmiennych. Pozostali po otwarciu iTunes z łatwością znajdą opcję Plik / Dodaj do biblioteki... Pewnym ułatwieniem dla nie znających języka pisanego może być też to, że iTunes przy instalacji ustawia się jako domyślny odtwarzacz plików muzycznych. Wystarczy kliknąć na takim pliku, żeby został dodany do biblioteki.

  • 0

    14.  2016-08-17 17:46:38

    Pragmatyk - są tacy, którzy kupują kolejne wersje co kilka miesięcy ;-)

  • 1

    15. ~~~~  2016-08-17 18:45:31  host: eih180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nieźle ich pogrzało z ceną czytnika kart microsd za 19,99$. Ja mam na zwykłe USB za 5zł niecałe.

  • 0

    16. ~Prz  2016-08-17 19:06:56  host: abvr4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żadna karta pamięci nie będzie tak szybka jak pamięć wbudowana w iphonie. Dlatego nie ma kart, lagi precz.

  • 2

    17. ~  2016-08-17 19:16:49  host: 188.146.70.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @16: Jak Ci iPhone padnie, to nie odzyskasz z niego danych bez pomocy serwisu (chyba, że wszystkie pliki trzymasz w chmurze, również te prywatne). A z normalnego telefonu wyjmujesz kartę i odczytujesz z niej swoje dane.

  • -2

    18. ~~~~  2016-08-17 19:38:16  host: eih180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 A co mozna waznego przechowywac na telefonie? haha przeciez to zabawka. Sweet focie z wakacji? to ma byc wazne dane?

  • 1

    19. ~~~~  2016-08-17 19:38:59  host: eih180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ps: jak sie cos robi na telefonie, to sie w domu tworzy kopie zapasowa na dysku zewnetrznym.

  • 1

    20. ~  2016-08-17 19:44:57  host: 213.158.209.10.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ajshit wszystko ma na opak.... wole chinczyka ;) tam wkladając kartę pamięci liczy się jako wewnetrzna.... a taki ajshit? to co ? ani wytrzymaly ani funkcjonalny...

  • 0

    21. ~mx2  2016-08-18 10:52:10  host: user-94-254-193-116.play-internet.pl

    iPhone to nie zabawka lecz rzecz potrzebna do pracy, np. do przechowywania haseł. Spróbujcie je wyciągnąć ze środka telefonu ......

  • -1

    22.  2016-08-18 11:32:27

    Napisze coś takiego co mnie mocno zdziwiło. Pracuję w KPMG w wawie i dostaliśmy iPhone służbowe dość niedawno. Mieliśmy wcześniej z Androidem, ale do rzeczy. Kazano nam iść do informatyków w celu przyklejenia folii na ekran. Folia została fachowo przyklejona, ale po jakimś tygodniu u sporo osób zaczęła się folia odklejać z góry i od dołu, u mnie też. Folia była dośc solidna. Poszliśmy do informatyków w celu poprawy folii. Wiecie co powiedzieli, że to nic nie da bo w iPhonach są krzywe, zwichrowane ekrany czego właściwie gołym okiem nie widać i folia będzie sie odklejać dalej nawet jak dadzą nową. Brawo iPhone, faktycznie to zabawka dla dzieci i wydane niepotrzebnie pieniądze przez firmę, bo za chwilę zaczną pękać szkła na ekranie. Nigdy tego g.... nie kupię prywatnie za tak ciężkie pieniądze nie wiedzieć czemu.

  • 0

    23.  2016-08-18 11:39:13

    Aha, żeby byc obiektywnym, to oprogramowanie przypadło mi do gustu. Szybko chodzi i jest dośc ciekawe. Może tak piszę bo człowiek przyzwyczaił się do Andka.

  • 1

    24. ~Stef  2016-08-18 13:20:50  host: 234.red-83-50-156.dynamicip.rima-tde.net

    @22 macie informatyków idiotów ??? Szwagier ma punkt na Marszałkowskiej gdzie sprzedaje fony i zwyczajowo każdemu klei folie lub szkło przy zakupie. Jakoś ludziska nie wracają z reklamacjami że coś im się po tygodniu odkleja ;) a wiadomo ze w stolycy klient wymagający jest!

  • -1

    25.  2016-08-18 14:15:14

    @24. Sam jesreś idiotą i gimbazą, a twój szfager ma lombard w piwnicy zagrzybionej oficyny na Brzeskiej

Dodaj swoją opinię