Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lepszy kredyt w ofertach Orange na kartę

Lepszy kredyt w ofertach Orange na kartę

LuiN 21 Kwietnia 2010 15:18

0 0

Od 21. kwietnia zmieniają się zasady działania usługi Kredyt dostępnej we wszystkich ofertach Orange na kartę (w tym Zetafon).

Do tej pory każdy użytkownik z kwotą minimum 20 gr na koncie głównym (lub z zablokowanymi połączeniami wychodzącymi) mógł skorzystać z Kredytu, czyli doładowania w kwocie 1 zł na rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Kredyt był automatycznie zwracany wraz z najbliższym doładowaniem.

Teraz ogólne zasady nie zmieniają się, ale użytkownicy w zależności od stażu mogą otrzymać również większe kwoty kredytu (do 5 zł). Prosząc o złotówkę wystarczy SMS o treści KASA lub KREDYT na numer 880 lub wybranie krótkiego kodu: *110*01#. Jeśli staż w sieci przekracza 12 miesięcy, możemy wysłać kwotę pod numer 880 lub wybrać ją wprowadzając kod *110*01#.




Staż w sieci Orange Możliwa wysokość kredytu
do 12 mies. 1 zł
13 - 24 mies. 1 zł, 2 zł
25 - 36 mies. 1 zł, 2 zł, 3 zł
powyżej 36 mies. 1 zł, 2 zł, 3 zł, 5 zł

Zobacz: regulamin usługi promocyjnej Kredyt (plik .pdf; 61 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 1

    7.  2010-04-21 16:17:13

    Faktycznie usługa czasem przydatna. Ale kredyt do 5 zł powinien być oferowany od pierwszego dnia pobytu w sieci, a nie dopiero po TRZECH latach stażu (!) I taki kredyt oferować powinna każda z sieci.

  • 1

    8.  2010-04-21 16:20:55

    A właśnie (tak przy okazji) apel do M. Gruszki - (ł)rzecznika Play (o ile to czyta). Proponuje w ramach akcji "Testuj usługi z Play" wprowadzenie usługi KREDYT.

  • 1

    9.  2010-04-21 16:27:14

    aserty (5) - Przepraszam bardzo (oczywiście nie zrozum mnie źle - samo "okradanie" klientów pre-paid w Orange jest karygodne), ale co ma piernik do wiatraka? :-)

  • 0

    10. ~  2010-04-21 19:35:03  host: np-16-117.prenet.pl

    A ja mam pytanie do osób które tak narzekją na Orange i między innymi na przepadanie środków z konta. Kto Was zmusza do korzystania z ich oferty? Mamy wolny kraj demokrację i konkurencję. Jeśli mi oferta danej firmy nie odpowiada nie korzystam z niej lub zmieniam na inną. A teraz pozwolę sobie przytoczyć kilka argumentów. Czy tak trudno jest w podstawowej ofercie na kartę wydzwonić 50 zł przez 3 miesiące? To tylko 16,7 zł na miesiąc i 57 minut. Czy 57 minut to tak dużo? Jeśli wykupi się jeszcze pakiet np smsów czy minut do sieci i na stacjonarne to do innych sieci jest mniej minut. Druga kwestia. O ile minuty lub smsy z pakietu można przedłużyć wykupując nastepny pakiet to w ofercie abonamentowej np. minuty z usług dodatkowych np. popołudnia i weekendy przepadają jesli sie ich nie wykorzysta i o to nikt raczej nie robi afery. Każda oferta wszystkich firm ma swoje wady i zalety. Wystarczy odpowiednio ja dobrać. Kolejna sprawa to to że niektórym osobom nawet jakby wszystko było za darmo lub firma do tego dopłacała coś by zawsze nie pasowało. I jeszcze jedna moja uwaga do osób które wychwalają Play krytykując użytkowników innych sieci. Wasz poziom nie należy do najwyższych. Osobiście korzystam z Orange od wielu lat i będę korzystac z tej sieci bo mój profil dzwonienia jest własnie taki i dla mnie Orange jest najtańsze. W Play moje rachunki były o wiele wyższe. Play ma bardzo dobrą ofertę nie zaprzeczam i zrobił wiele dobrego na rynku telekomunikacyjnym ale też ma swoje wady i nie dla każdego jest najtańszy. To samo można powiedzieć o wszystkich sieciach.

  • 0

    11. ~agent  2010-04-21 19:40:37  host: np-16-117.prenet.pl

    c.d. do 10. I jeszcze napiszę jedno żeby ktoś nie powiedział że bronię Orange. Nowa oferta abonamentowa jest o wiele gorsza od poprzedniej. Niedługo przedłużam umowę i jesli zaproponuja mi te same warunki co obecnie to zupełnie nie opłacalne będzie przejście na nową ofertę. Jakby nie było wybiorę napewno ta najkorzystniejszą dla mnie bez narzekania jaka to sieć jest zła niedobra i wogóle. Każdy powinien tak robić i może skończyło by się narzekanie.

  • 0

    12. ~BartKo  2010-04-21 21:16:09  host: chello087206007083.chello.pl

    jak sprawdzić ile sie jest w orange??

  • 0

    13. ~użytkownick  2010-04-21 21:28:18  host: aase69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10. Lepiej bym tego nie napisał. Ale taka już chyba nasza narodowa cecha, że musimy ciągle krytykować. Orange zrobił fajną usługę. Ja jestem w sieci akurat dwa lata i z takiego nowego Kredytu chętnie skorzystam. @6 - chyba nie do końca rozumiesz na czym polega Kredyt, czytaj uważnie :)

  • 0

    14. ~u  2010-04-21 21:29:52  host: aase69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11. SMS pod 130?

  • 0

    15.  2010-04-21 21:54:40

    Fajna sprawa,jeśli trzeba awaryjnie zadzwonić,a skończyły się środki.Szkoda,że W3 nie robi NIC z ważnością konta na wychodzące.Jak korzystałem z ich usług,to raczej miałem problem z nadmiarem kasy niż z jej brakiem i zawsze mnie wkurzała konieczność doładowywania konta,pomimo sporych niekiedy niewykorzystanych środków.Dlatego między innymi zmieniłem operatora.Teraz mam święty spokój.

  • 0

    16. ~zazas  2010-04-21 22:09:55  host: chello089073184089.chello.pl

    Kradzież środków po "wygaśnięciu" ważności konta POWINNA BYĆ KARALNA!!!

  • 0

    17. ~zazas  2010-04-21 22:12:37  host: chello089073184089.chello.pl

    Dawano porzuciłem orange m.in z powodu kradzieży środków z konta i dziwię się ze tyle ludzi w tym tkwi... po co mam kalkulować za ile i co ile doładowywać.. porażka...

  • 0

    18. ~u  2010-04-21 22:15:47  host: aase69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie, ale co ma piernik do wiatraka? Topic jest o usłudze Kredyt a nie o ważności konta. Poza tym ja raz doładowałem dwusetką i miałem konto ważne prawie rok... Przecież i tak się dzwoni i tak się rozmawia, więc o co chodzi z tym kontem? Ja aktywnie korzystam z telefonu i Orendż mi nigdy żadnej kasy nie zabrał.

  • 0

    19.  2010-04-21 23:02:44

    @18-kredyt i ważność konta dotyczy tego samego,czyli KASY.To,że Tobie nigdy nie zabrano kasy z konta,nie znaczy,że inni nie mają tego problemu.Nie każdy musi dzwonić tyle co Ty.Tak samo nie każdy musi być w Orange.Ale swoje zdanie może mieć.

  • 0

    20. ~...  2010-04-22 11:24:20  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Nie rozumiem skąd to narzekanie. Skoro ktoś korzysta z Orange tzn, że dobrowolnie zgodził się na warunki opisane w regulaminie. No chyba, że ktoś nie przeczytał w ogóle regulaminu, to już jego problem. Jestem świadomy w co "się wpakowałem" i wiem, że od tego terminu mamy 5 dni na doładowanie konta w celu odzyskania "przepadłych" środków.

  • 0

    21. ~  2010-04-22 17:41:11  host: t15-03.opera-mini.net

    A po co to komu? Żeby normalnie korzystać z telefonu stan konta nigdy nie powinien oscylowac koło zera :-)

  • 0

    22.  2010-04-22 17:51:08

    21 - Tobie być może nie potrzebna. Nie oceniaj innych według siebie. Właśnie po to, aby móc skorzystać z telefonu w tych "nienormalnych" wyjątkowych sytuacjach. Stan konta nie powinien oscylować w okolicach zera ale to, że komuś zdarzy się mieć "zero" na koncie nie oznacza jeszcze, że "nienormalnie" korzysta z telefonu.

  • 0

    23. ~a  2010-04-23 23:57:18  host: 212-102-19-223.adsl.inetia.pl

    @6.~J: @3: oprocentowanie dochodzi do 200 % zaciągniętego kredytu. zaciągnąłem kiedys kredyt 1 zł i nie wykorzystałem go. Tego samego dnia, czyli w okresie ważności tej złotówki doładowałem konto za 50 złotych. powiniemem mieć na koncie 51 złotych, a miałem 49. Nie dość, że nie wykorzystałem tej złotówki, to dodatkowo przy doładowaniu odjęło mi 1 złotych. Tyle właśnie kosztuje prestiż, a raczej pastisz prestiżu, albo prodiż. POTWIERDZAM:((( MIAŁEM IDENTYCZNĄ SYTUACJĘ.

  • 1

    24. ~  2010-04-24 06:58:00  host: f96-029.opera-mini.net

    Co to za idiotyczne zarzuty, że ludzie narzekają?? Narzekają, bo jest na co! Co to za chamskie teksty, że jak się wybrało dama sieć, to nie powinno się narzekać? Dokonaliśmy tego wyboru, ale po 1. wybór czasem jest między jednym złem a mniejszym złem, po 2. do tego czy to nasza wina, że polskie prawo pozwala operatorom okradać i naciągac ludzi? W pl rzecznik konsumenta to fikcją, a organizacje konsumenckie, to mafia biorąca łapówki. Każdy operator może mieć plusy i minusy, jednak nie może to mieć znamion poza prawem, czy wręcz znamion okradania ludzi. Operator tak ustawił swój regulamin, że klient jest nieomal osczony i płaci... nie za usługi, tylko za... luksus posiadania możliwości tej usługi. Co to też za chamskie argumenty, że normalny człowiek ma... zawsze doladowane konto, że zawsze ma konto aktywne, że najlepiej, jak się od razu wpłaci 200zł. Co to do cholery, knebel pod pretekstem, że głupi ludzie zawsze narzekają?? Bo mają powód do narzekań! Proszę odnosić się do merituum tego narzekania, czyli czy poszczególne zarzuty są zasadne, czy nie? Czy można nazwać te praktyki operatorów- balansowaniem na granicy prawa, czy wręcz złodziejstwem? Tak, można to zarzucić operatorowi? Przynajmniej niech ludzie będą mieli tego świadomość i może w końcu to się zmieni! PANTG

  • 0

    25.  2010-04-28 11:09:02

    21. Choćby po to, żebyś miał z czego zadzwonić, jak Ci się nagle skończą środki na koncie. IMHO całkiem sensowne rozwiązanie.

  • 0

    26. ~  2010-05-31 09:11:28  host: t19-09.opera-mini.net

    @23 nie piernicz glupot. Jakbys przeczytal regulamin to wiedzial bys, ze srodki z kredytu automatycznie przepadaja po doladowaniu konta. Kiedy bylem w orange tez mialem podobna sytuacje, ale za drogim razem (z tym, ze konto doladowalem na drogi dzien) zabralo mi tylko ta 1zlotowke. Fajt, ze to bylo jakies 2-3 lata temu, ale zapis w regulaminie raczej sie nie zmienil.

Dodaj swoją opinię