Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lepszy internet Japończyków

Lepszy internet Japończyków

sirmark 29 Sierpnia 2007 15:23

0 0

100 Gb/s przepustowości, mniejsze zużycie energii, większe bezpieczeństwo danych. Jak ogłosiły władze w Tokio, Japonia rozpocznie badania nad nową technologią sieciową, która będzie mogła zastąpić internet - podała gazeta.pl.

Yoshihiro Onishi, dyrektor w japońskim ministerstwie komunikacji, powiedział, że wśród japońskich specjalistów panuje przekonanie, że nowa sieć jest niezbędna, żeby kraj zachował konkurencyjność. Internet dochodzi do granic swojego rozwoju i technologia post-internetowa ma stać się niezbędna w 2020 roku. Na razie japońskie ministerstwo zajmuje się zorganizowaniem jednostki badawczej, ale w przyszłorocznym budżecie już zostały zaplanowane na to pieniądze.




Co konkretnie oznacza nowy internet? Onishi współpracuje z japońską fundacją Support Center for Advanced Telecommunications Technology Research z Tokio wspierająca badania nad zaawansowanymi technologiami telekomunikacyjnymi. Specjaliści z tej instytucji pracują między innymi nad ultraszybką siecią fotonową o przepustowości 100Gb na sekundę.

Wśród celów, które stawiają sobie naukowcy jest stworzenie sieci, która będzie zużywać mniej energii. Przekonują, że rosnąca ilość spamu, ataków hakerskich, szybkie rozprzestrzenienie się laptopów i innych mobilnych urządzeń wymusza stworzenie zupełnie nowego rodzaju sieci. Nowa sieć prawdopodobnie będzie na początku pracowała równocześnie z internetem i w końcu go zastąpi.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2007-08-29 15:39:07  host: bxi74.internetdsl.tpnet.pl

    ach te japońce caly czas cos kombinują ,a w Polsce to internet 1 Mbit/s to jest standart raczej a tam... ehh szkoda słów

  • 0

    2. ~m13czu  2007-08-29 16:22:10  host: ptkbm.centertel.pl

    Do gościa powyżej - tu jest mowa o przyszłości a nie o tym że już jest.

  • 0

    3. ~lukaszkkk  2007-08-29 16:22:17  host: 212.160.172.70

    U nas niedlugo bedzie neostrada w opcji 15 Mb/s. Polska ... prawie jak Japonia

  • 0

    4. ~  2007-08-29 16:24:52  host: 69.89.118.2

    hehe "siecią fotonową" to fotony będą latać bez światłowodów ? Niech współpracownik SB TW Maleszka lepiej pracuje w korekcji tekstu...

  • 0

    5. ~mathew  2007-08-29 16:53:02  host: ecn194.internetdsl.tpnet.pl

    no przyznam ze to jest wyjatkowo futurystyczna pogloska chociazby na fakt bariery mechanicznej...wiadomo ze jako fale radiowe to odpada wystarczy sobie wyobrazic takie taktowanie skoro same nadajniki 80 mbit sa przyznam czytalem nieco zle dla zdrowia - bezplodnosc...siec fotonowa do niepodpisanego : to tylko prototyp i tak samo jego nazwa...a osobiscie wierze ze sam internet osiagnie okolo 2 gb na sekunde w przyszlosci jednak odleglej a 100gb ... to dopiero w nadchodzacej drugiej erze podpoju kosmosu tej erze chinskiej.pozdrawiam

  • 0

    6.  2007-08-29 17:09:33

    :opad szczeny:

  • 0

    7. ~.  2007-08-29 17:21:17  host: aaji86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem jakim cudem oni tam mają adsl 50mbit/12mbit o_O (to chyba jakaś odmiana vdsla). Ale wybór jest, od światła - ftth (duże miasta) do miedziaka: https://asahi-net.jp/en/service/ http://bbpromo.yahoo.co.jp/promotion/price/adsl/index.html http://www.spinnet.jp/service/eaccess/indexe.html

  • 0

    8. ~  2007-08-29 17:27:01  host: 87-205-189-8.adsl.inetia.pl

    Łoł. Japońce to ciekawy naród. Stać ich na Internet, bo jest masa osób dobrze zarabiających, ale zarazem są na tyle biedni, że jest tam wielu bezdomnych, bo ich nie stać na mieszkanie. Polska to w zasadzie druga Japonia. U nas też mało kogo stać na mieszkanie i trzeba się zadłużyć aż do śmierci, by na coś takiego było stać :)

  • 0

    9. ~  2007-08-29 17:48:23  host: 78.129.131.27

    *7 A jakie oni mają ceny ! Internet 100 Mb/s + tv i telefon w przeliczeniu za około 200 zł. Nie wspominając o płacach jakie są w Japonii. Dzięki sld Polska jest sto lat za murzynami...

  • 0

    10. ~ala_ma_kota  2007-08-29 18:06:15  host: aaxv15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bzdura, aż wstyd że na Telepolis

  • 0

    11.  2007-08-29 19:29:20

    typowy news jak na poziom GW. Można go scharakteryzować dwoma słowami, bez sensu i o niczym... Aż się dziwie że newsman na taki chłam dał się nabrać...

  • 0

    12.  2007-08-30 10:35:15

    15mbit w neostradzie, juz to widzę :) haha

  • 0

    13.  2007-08-30 23:28:59

    loms: Dlaczego bez sęsu jeśli się nad tym zaczyna pracować? Mnie zastanawia dla czego pracuje nad tym Japonia a nie USA czy "technologicznie rozwinięta" stara Unia Europejska? Czy wszystkie nowe technologie muszą pochodzić z kraju kwitnącej wiśni?

Dodaj swoją opinię