Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lepsze wyniki i ważniejszy Orange

Lepsze wyniki i ważniejszy Orange

WitekT 1 Lipca 2005 10:49

0 0

Dwukrotny wzrost dywidendy, a także redukcja zadłużenia i cięcie kosztów to najważniejsze punkty strategii France Telecom na lata 2006-2008.

W przyszłym roku France Telecom wypłaci swoim udziałowcom dywidendę w wysokości 1 euro za akcję. W ten sposób operator chce udobruchać inwestorów, którzy byli rozczarowani dywidendą z ubiegłorocznego zysku - 0,48 euro za akcję.

W latach 2006-08 France Telecom chce zwiększyć swoje przychody o 3% do 5% Planuje też ok. 2 mld euro oszczędności m.in. dzięki cięciu kosztów w dziale zakupowym.
Analitycy szacują, że jeśli spółka zrealizuje założenia finansowe strategii, to po 2008 r. będzie miała 10-15 mld euro wolnej gotówki.

Do 2008 r. operator zamierza zdobyć w sumie ponad 12 mln użytkowników szerokopasmowej telefonii komórkowej. Chce też do tego czasu uruchomić usługi triple play w Wlk. Brytanii, Hiszpanii, Holandii oraz Polsce.

Pod szyldem Orange operator będzie także świadczył usługi internetowe oraz usługi dla korporacji. Przedstawiciele France Telecom zaprzeczyli jednocześnie, jakoby spółka miała zmienić nazwę na Orange.

Źródło tekstu: Reuters, Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pitus  2005-07-01 11:33:00  host: w3cache.ino.tvknet.pl

    mam nadzieje ze jak idea zmieni nazwe na orange ze orange bedzie pamietac o swojich klientach w polsce a jak juz idea bedzie sie nazywac orange to ze bedom tansze polaczenia sms mms mam nadzieje ze bedom takie cenny za uslugi minuta rozmowy do wszystkich sieci komorkowych i stacjonarnych 20groszy i nalicznie sekundowe od 1 sekundy sms 5groszy mms10groszy i tanzse telefony na karte i abonament napiszcie ludzie co sadzicie o mojej propozycji czekam na wasze opinie pozdrowienia pitus

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet