Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lepsze lokalizowanie w razie pomocy

Lepsze lokalizowanie w razie pomocy

WitekT 24 Sierpnia 2005 09:58

0 0

Kanadyjski Bell rozpoczął testy swojego nowego serwisu, który pozwala bardzo dokładnie zlokalizować miejsce, z którego użytkownik telefonu komórkowego dzwoni pod numer alarmowy.

Nowa technologia pozwala operatorom numeru alarmowego 911 ustalić z dokładnością do 50 metrów miejsce, z którego użytkownik telefonu komórkowego wzywa pomocy. Dotychczasowe możliwości techniczne umożliwiały jedynie rozpoznanie numeru osoby dzwoniącej oraz zlokalizowanie przybliżonego obszaru, z którego wykonano połączenie.
Adel Bazerghi z firmy Bell powiedział, że to udogodnienie ma zapewnić dzwoniącym z komórki na numeru 911, jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i wsparcia w sytuacji kryzysowej, bez względu na miejsce w którym się znajdą.

50% spośród sześciu milionów zeszłorocznych połączeń z numerem alarmowym 911, było wykonanych z telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~messer  2005-08-24 11:43:56  host: atv248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    lepsze bezpieczenstwo, wieksza inwigilacja...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.