Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lenovo smartfonowym liderem w Polsce?

Lenovo smartfonowym liderem w Polsce?

LuiN 3 Sierpnia 2015 12:18

3 5

Plan jest prosty: w trzy kwartały zdobyć ponad 10% udziałów w rynku, a za trzy lata - pozycję lidera - przekazał w rozmowie z Pulsem Biznesu Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska.



Lenovo Polska liczy na uzyskanie 10% polskiego rynku smartfonów w zaledwie trzy kwartały, wykorzystując jako narzędzie posiadaną przez siebie markę Motorola. Niewykluczone, że oprócz świeżo zaprezentowanego nowego portfolio Motoroli (start sprzedaży we wrześniu), ruszy w końcu oficjalna dystrybucja telefonów Lenovo, popularnych w Azji.




Zobacz: Moto G, Moto X Play i Moto X Style zaprezentowane

Większość osób w Polsce kojarzy Lenovo głównie z komputerami, w którym to segmencie firma jest światowym liderem. Nie brakuje też na naszym rynku tabletów tej firmy - Lenovo jest trzecim największym na świecie producentem tego typu urządzeń po Apple'u i Samsungu.

W I kwartale tego roku Lenovo (wraz z marką Motorola) sprzedał 18,8 mln sztuk smartfonów, co dało mu trzecią lokatę w zestawieniu największych producentów i 5,4% światowego rynku. O ile w Polsce firma nie musi specjalnie obawiać się Apple'a (ten ma około 3% rynku), to do przeskoczenia w drodze do pozycji lidera będzie Samsung czy dobrze radzące sobie u nas smartfony Xperia i Lumia.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -1

    1. ~mają  2015-08-03 13:06:04  host: user-94-254-145-146.play-internet.pl

    poczucie humoru Panowie ;)

  • 0

    2.  2015-08-03 13:19:21

    Jeszcze LG muszą przeskoczyć, a to chyba najbardziej popularne urządzenia obok Lumii u operatorów przy niższych planach za złotówkę.

  • 1

    3. ~p  2015-08-03 13:21:58  host: nat-o.sferia.net

    nie da rady z moto G 2015. Cena jak ze średniej półki, bebechy z dolnej półki niestety

  • 2

    4.  2015-08-03 13:35:41

    @3 Galaxy A5 jakos sie sprzedaje, a cene ma duzo wyzsza. Specyfikacja jest bardzo podobna.

  • 0

    5.  2015-08-03 13:48:49

    Poproszę mocne Lenovo na testy, ciekawe czy później odstawię swoją Z1 compact, ale raczej nie spodziewałbym się tego.

  • 0

    6.  2015-08-03 14:07:35

    Podstawową sprawą aby takie plany zostały zrealizowane to wprowadzenie telefonów marki motorola do oferty polskich operatorów, bo jak się nie mylę na chwilę obecną żaden z czterech operatorów nie ma w swojej ofercie telefonów marki motorola.

  • 0

    7. ~beret62  2015-08-03 14:13:24  host: 89-69-200-155.dynamic.chello.pl

    Sugerowsp bym by osoby nie majace pojecia o produktach Lenovo czyt. smartfonach nie komentowali.
    Mimo iż nie posiadam produktu tej marki ale rozważałem (w tym czasie nie było jej w pol dystrybucji) a posiadam produkt polski czyt. chiński.

  • 0

    8. ~p  2015-08-03 14:32:11  host: nat-o.sferia.net

    Orson... A5 to jest Samsung. IP6 też nie grzeszy zbyt mocną specyfikacją. Niestety dopóki nie znajdą się Motorole u operatorów to sukcesu w PL nie osiągną.

  • 0

    9.  2015-08-03 14:33:01

    ach ten kowcio i jego LG :P

  • 0

    10.  2015-08-03 14:50:59

    @8 czyli w zwiazku z tym jest lepszy czy chodzi Ci o to, ze ludzie na niego leca?

  • -1

    11. ~Adi  2015-08-03 15:11:14  host: user-46-113-100-204.play-internet.pl

    Ktoś w tej firmie widac ma dobry humor... Lenovo kojazy mi sie z słabo wykonanym tanim produktem. Raz kupiłem u nich laptopa i po 1,5 roku szczelił zaczep monitora. Otwierając obudowe platkik obok zaczepu się poprostu posypał w drobny mak (tzw zmeczenie materiału) Lenovo Polska oczywiscie umywa rączki. Mam jakos jeszcze 4 inne laptopy w firmie i w zadnym laptopie nie połamał mi sie zaczep... Nawet w 7 letnim laptopie. Dlatego nigdy juz nie kupie chińskiego padła Lenovo

  • 0

    12. ~p  2015-08-03 16:00:19  host: nat-o.sferia.net

    @10 to drugie zdecydowanie :)

  • 0

    13. ~LTE na kazdym smietniku w Ossie  2015-08-03 16:30:03  host: mail.aminocom.com

    Adi: masz jeszcze przed wrzesniem opanowac pisownie: 'kojazy' i 'szczelił'

  • 1

    14. ~  2015-08-03 16:40:55  host: n26-05-05.opera-mini.net

    Adi.
    a te inne 4-y laptopy w tej firmie, to nie są przypadkiem z innego segmentu? Górnej półki?
    13). LTE NKSwO:
    może mu chodziło o rozszczelnione zawiasy..?
    ;-)

  • 1

    15. ~Val  2015-08-03 16:43:06  host: 89-72-57-54.dynamic.chello.pl

    I z pewnością w tych planach pomoże im ograniczanie dostępu do modeli które wielu ludzi chciałoby kupić jak G z 2GB pamięci. Jak ktoś mnie traktuje niepoważnie ze względu na kraj w którym żyję to ja dziękuję takiej firmie.

  • 0

    16. ~Pawcio  2015-08-04 09:58:24  host: adnm147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli chcą zrealizować ten ambitny plan to muszą w Polsce wprowadzić do sprzedaży Moto G z 2GB ram/16GB rom. Oraz w wersji dual sim. Za cenę ok 800 zł rzecz jasna. W innym przypadku Lenovo może się samo cmoknąć w pompkę :)

  • 0

    17. ~miro  2015-08-04 22:48:55  host: 088156134092.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    E tam, ja mam smarta Lenovo i nie narzekam, mam już 10 miesięcy i działa tak jak od nowości - czytaj nie zwalnia tak jak Sony ze średniej półki (mam porównanie do Xperii L).

Dodaj swoją opinię