Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lenovo rozważa przejęcie BlackBerry

Lenovo rozważa przejęcie BlackBerry

sirmark 13 Marca 2013 09:45

4 2

Wartość giełdowa BlackBerry (wcześniej RIM) wzrosła o 14% po tym jak szef Lenovo stwierdził, że jego firma może rozważyć zakup producenta smartfonów.



Yang Yuanqing, dyrektor generalny Lenovo, powiedział w rozmowie z francuskim dziennikiem Les Echos, że zakup Blackberry mógłby mieć sens, ale najpierw musi przeanalizować rynek i zrozumieć jakie znaczenie ma na nim firma.




W styczniu, w podobny sposób wypowiedział się dla Bloomberg News dyrektor finansowy Lenovo - Wong Wai Ming, mówiąc że spółka przygląda się wszystkim możliwościom, w tym także BlackBerry.

Udział w rynku kanadyjskiego producenta smartfonów w ostatnich latach spada - w ostatnim kwartale 2012 roku wyniósł 3,5%.

Zobacz: Światowy rynek telefonów komórkowych w 2012 roku wg Gartnera.

Źródło tekstu: Bloomberg Businessweek, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry | lenovo

w sumie: 29
  • -1

    11. ~Roomack  2013-03-13 11:47:23  host: apn-37-7-96-12.dynamic.gprs.plus.pl

    Pomyłką jest literówka, która zresztą w przytoczonej części zdania też jest - ze zamiast że - dalej nie poprawiona. Ja na tablecie lepiej piszę, no chyba że telepolis redagowany jest ze smartfona 4" podczas lekcji albo 5 min. przerwy, to sorry :-). A to co Państwo robicie jest zwykłym niedbalstwem językowym, i tyle. Komentującym wolno tak robić, bo nie biorą pieniędzy za swoje wypociny, a portal to działalność gospodarcza, która do czegoś zobowiązuje. No chyba że portal nie dba o renomę i chce być postrzegany jako gimnazjalne internetowe kółko wielbicieli smartfonów, to proszę bardzo. @5: taki błąd to nieznajomość odmiany rzeczowników przez przypadki - uczą tego jeszcze w podstawówce. Z nadmiernym używaniem litery ę to pozowanię na wielkiego polonistem wsadzanię litery ę gdzię tylko siem da. @6: to nie jest wytłumaczenie, że ktoś nie wykupił abonamentu to będziemy pisać poniżej poziomu gimnazjum. Sam fakt: publikuję - to mam *** OBOWIĄZEK pisać poprawnie. Koniec, kropka. Chyba ktoś odpowiada za poziom tego portalu, czy nie? Skończyłem. Poza tym mi się bardzo podoba.

  • 0

    12. ~Lingwista  2013-03-13 11:53:55  host: 87-205-212-177.adsl.inetia.pl

    @5 Język polski jest (chyba) jedynym z języków słowiańskich, w którym zachowały się samogłoski nosowe. Praktycznie nikt normalny ich nie wymawia w środku wyrazu czyli "kąt" i "kont" "dąb" i "domp" (b zamienia się zwykle p na końcu wyrazu) brzmią tak samo. "ą" i "ę" słychać tylko na końcu i też raczej słabo. Stąd ta pomyłka przez analogię. Moduły sprawdzania pisowni nie są w stanie tego wykryć bo oba wyrazy są na ich liście wyrazów poprawnych. Mi też się zdarza czasami mylić "reklamację" i "reklamacje" bo w mowie brzmią praktycznie identycznie.

  • 0

    13.  2013-03-13 11:58:29

    Roomack: nie jesteśmy polonistami z wykształcenia, staramy się dbać o język, ale ze względu na skromne finanse nie stać nas na zatrudnienie na etacie korektora. Czy jeżeli czasem zdarzają nam się błędy pomimo tego, że się staramy, to mamy zamknąć portal, bo to nasz "*** OBOWIĄZEK pisać poprawnie"? Dlatego uważam, że czepianie się tego typu błędów w sposób, który zaprezentowałeś, jest po prostu nieeleganckie i wykazujące daleko idący brak zrozumienia naszej pracy i jakiejkolwiek empatii.

  • -2

    14. ~Roomack  2013-03-13 12:35:44  host: apn-37-7-96-12.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT, zlituj się, nie wymagam od Was znajomości literatury pozytywizmu na pamięć, ale nie trzeba być polonistą z wykształcenia, żeby umieć odmieniać przez przypadki, jak napisałem wcześniej, tego uczą już w podstawówce a matury bez tego nie da się napisać na ocenę pozytywną. Chcecie tak pisać to piszcie, Wasz problem.

  • 0

    15.  2013-03-13 12:38:40

    A ja rozważam przejęcie Apple... W życiu by się BlackBerry na takie coś nie zgodziło..

  • 0

    16.  2013-03-13 12:43:36

    Przestańcie z grammar nazi - piszcie merytorycznie albo wcale. @danny93 - BB może się nie chcieć zgadzać - jak ktoś zapłaci akcjonariuszom dobrą kasę, to je sprzedadzą i tyle. Lenovo całkiem nieźle radzi sobie na rynku komputerów, ich telefony też zaczynają być ciekawe (ostatni model z nowym atomem jest co najmniej interesujący), ale tak jak piszecie - większość agencji rządowych nie pozwoli na powierzenie swoich danych chińskiej firmie.

  • 0

    17.  2013-03-13 12:44:43

    Roomack: czy naprawdę tak trudno Ci zrozumieć, że się staramy, ale czasem drobnego błędu nie da się uniknąć? Błędy zdarzają się nawet w dużych dziennikach, gdzie jest korekta! Pokaż mi choć jedno medium, które NIGDY nie popełniło nawet najmniejszego błędu językowego. Pokaż mi także moje stwierdzenie, że chcemy tak pisać (a sugerujesz to w ostatnim komentarzu). Teraz już rozumiesz o co mi chodzi? Chodzi o kwestię jakiegoś balansu i używania słów zgodnie z ich znaczeniem. Problemem dzisiejszego świata nie są drobne błędy językowe, ale inflacja słów, którą widać w Twoich komentarzach (vide "zatrudnianie ludzi po maturze").

  • 0

    18. ~Roomack  2013-03-13 13:26:16  host: apn-37-7-96-12.dynamic.gprs.plus.pl

    Drugiego błędu, który wskazałem w poście #11 dalej nie poprawiliście, więc chyba jednak nie zależy Wam zbytnio na staraniu o jakość tekstów a bardziej na udowadnianiu, że jesteście cacy a ja, wstrętny sadysta się czepiam. Lenovo ma ciekawe produkty, w dobrych konfiguracjach i relatywnie atrakcyjne cenowo. Niestety jakość i serwis pozostawiają wiele do życzenia. Mój tablet Lenovo był w serwisie trzy razy z identyczną awarią a serwis lenovo tylko przeinstalowuje system i czeka aż mi się gwarancja skończy. Dlatego dla Blackberry, które ma swoją markę, takie przejęcie oznaczałoby haniebną śmierć.

  • 0

    19.  2013-03-13 13:47:56

    Roomack: drugi błąd też już poprawiony - dzięki. My nie próbujemy mówić, że jesteśmy cacy - błąd to błąd i tyle. Nigdy nie ukrywaliśmy, że szczególnie w kwestiach językowych nam się one zdarzają. Zawsze dziękujemy za zwrócenie uwagi i poprawiamy. Naprawdę dziwisz się mojej reakcji w momencie, kiedy bawisz się w nieładne zagrywki i teksty o braku matury? Że nie chodzi o problem, tylko o formę? Naprawdę tego nie widzisz? Czy my podchodzimy z takim samym brakiem szacunku do Ciebie? Czy nacisk kładziemy na merytorykę czy może formę, żeby była dla Ciebie jak najbardziej bolesna, wsadzająca szpilę?

  • 0

    20. ~Zbyszek  2013-03-13 14:34:40  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Wasz portal musi być całkowicie idealny i nieskazitelny w jakiejkolwiek formie, jeżeli ludzie mogą Wam tylko gramatykę wytykać. Swoją drogą, jak puste i nudne musi być życie takich ludzi jak Roomack, że nie potrafią zrozumieć, że błędy zdarzają się każdemu, czym więcej się pisze, tym o nie łatwiej.

  • 0

    21.  2013-03-13 15:04:08

    Jeśli lenovo przejmie RIM - rest in peace :)

  • 0

    22.  2013-03-13 15:13:23

    Tylko nie IBM...

  • -1

    23. ~  2013-03-13 15:34:26  host: 87-205-67-100.adsl.inetia.pl

    @22 - jaki znowu IBM, "znawco"

  • 0

    24. ~Roomack  2013-03-13 15:49:03  host: apn-31-2-127-168.dynamic.gprs.plus.pl

    nie narzekam na pustość i nudność życia, mam swoją misję. :-D A że poza bykami portal jest świetny, to sam napisałem, ale tego oczywiście nikt nie zauważył. :-) Możesz to WitekT traktować jako szpilę, Twoja sprawa, jakie znaczenie do tego przypiszesz sobie. Fakt, celowo wjechałem Wam na ambicję, albo z tego skorzystacie i będziecie mieli wyśrubowany poziom który zadowoli nieco bardziej oczytanych, albo z Waszych tekstów gimbaza dowie się, że nie styl języka nie ma znaczenia. Tylko że jak widzę błędy językowe w tekście, który jest niedbale napisany, to pod względem merytorycznym też nie traktuję go poważnie. Dennych portali nie krytykuję, bo im nic nie pomoże, dlatego mnie tam nie ma.

  • 0

    25.  2013-03-13 16:31:14

    @23: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenovo, znaFco.

  • 0

    26.  2013-03-13 16:53:46

    Czy komentarze nie na temat nie powinny być usuwane? ;)

  • 0

    27. ~  2013-03-14 00:25:29  host: v41-07.opera-mini.net

    Lenovo niech zajmie sie porządnie rynkiem Pc, gdzie zeszło na psy i top nie tylko tragicznym serwisem, ale też ogólną jakością, a później niech zabiera się za rozkładanie innych marek...

  • 0

    28. ~Juzew  2013-03-14 01:00:11  host: 82-169-4-235.ip.telfort.nl

    Szkoda ze nikt nie napisal o zamowieniu mln BB Z10

  • 0

    29. ~JustMe  2013-03-14 07:19:19  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Milion sztuk Z10, fajne zamówienie. Ciekawe która to organizacja złożyła takie zamówienie.

  • 0

    30. ~Jacek  2013-03-14 08:30:03  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @24 Znalazl sie wielki polonista ktory rozpoczyna zdanie z malych liter i uzywa znakow ktorych uzywaja gimbusy.Od kiedy to zdanie zaczynamy od :-) ????Zal mi takich ludzi ktorzy nie majac wiedzy merytorycznej czepiaja sie bledow.Bledow ktore moga sie zdarzyc kazdemu. Wracajac do meritum to na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak ze owszem BlackBerry rozwaza jakas fuzje z Lenovo ale nie w sensie sprzedazy marki tylko brandingu systemu na urzadzenia Lenovo.Tak wyglada sprawa ze strony BlackBerry.Mysle ze Blackberry nie sprzeda swojej marki bo zbyt duzo by stracili.Jakos nie wyobrazam sobie aby kanadyjczycy sprzedaliby dane klientow chinczykom tym bardziej ze wiekszosc klientow BB to korporacje i agencje rzadowe. @29 Miliony sztuk to z tego co sie orientuje zamowil rzad brytyjski a takze podobno amerykanie zastanawiaja sie nad duza iloscia zamowien.

Dodaj swoją opinię