Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lenovo negocjuje warunki przejęcia HTC?

Lenovo negocjuje warunki przejęcia HTC?

LuiN 9 Października 2013 20:23

9 1

Według doniesień Apple Daily, Lenovo od końca sierpnia prowadzi rozmowy z HTC dotyczące warunków przejęcia tajwańskiego koncernu.

HTC, producent cenionych smartfonów z Androidem i Windows Phone od dłuższego czasu ma problemy finansowe. W sierpniu przychody HTC były o 45% mniejsze niż przed rokiem, a w całym III kwartale przychody spadły o jedną trzecią względem analogicznego okresu 2012 roku. W ramach oszczędności HTC zapowiedziało skupienie się wyłącznie na smartfonach z Androidem, odsprzedało też swoje ostatnie 25% udziałów w Beats Electronics za 265 mln dolarów (w 2011 roku firma przejęła 50,1% udziałów Beatsa za 300 mln dolarów).




Według Apple Daily, transakcja przejęcia HTC przez Lenovo ma zostać zakończona w I połowie 2014 roku. Oba koncerny nie wypowiadają się w tej sprawie, nie znamy też kwoty za jaką Lenovo mógłby przejąć HTC.

Chiński Lenovo to obecnie największy na świecie producent komputerów PC, który w 2005 roku przejął dział komputerów osobistych od IBM-a (wcześniej przez lata był jego podwykonawcą). Choć na europejskich rynkach tablety i smartfony Lenovo nie zdobyły szerszego uznania, to już udział ich w rynkach azjatyckich jest znaczący. Głównym rynkiem zbytu dla Lenovo nadal są Chiny (42% przychodów za I kwartał).

Źródło tekstu: Apple Daily, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | lenovo

w sumie: 24
  • 0

    6. ~  2013-10-09 21:26:39  host: v43-15.opera-mini.net

    @5 co HTC miało, że zmierza do upadku? Wysoką cenę, brak aktualizacji, czy nagminne problemy z kurzem za szybą w HTC Sensation?

  • -2

    7. ~Darek  2013-10-09 21:29:21  host: dsk138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3- skoro Acer i Asus to jedna firma pod różnymi markami i nie są chińskie, to tylko Apple Mac, Sony, Toshiba i Samsung nie mają znaczka ,,made in china'' ? Nie ma żadnego polskiego lub europejskiego (jak kiedyś Linux) laptopa, notebooka czy smartfona ? To niemożliwe.

  • 0

    8. ~  2013-10-09 21:31:40  host: v43-15.opera-mini.net

    @up jest, Alcatel i Nokia na razie, bo sprzedaży jeszcze nie było.

  • 1

    10. ~  2013-10-09 21:35:27  host: v43-15.opera-mini.net

    @9 od kiedy to MSI jest polska? Przecież to znana firma tajwańska, robi jedne z lepszych laptopów na rynku na świecie.

  • 0

    11. ~kamil  2013-10-09 21:57:15  host: 89-69-102-32.dynamic.chello.pl

    @9- bełkot keynesowskiej ekonomi...oblałbyś u mnie egzamin na dzień dobry :D

  • 0

    12.  2013-10-09 22:01:32

    @9. Polski to był Optimus Kluski ale go wykończył fiskus bo polska nie powinna nic produkować

  • 0

    14.  2013-10-09 22:05:59

    a Co do Lenovo to właśnie kupiłem laptopa chińczyków, wcześniej miałem Hp, Toshibę i Asusa i powiem szczerze że jestem zaskoczony jakością wykonania. Jako fan HTC który po krótkim romansie z iPhone znów wrócił do HTC mam nadzieję że nic nie popsują Chińczycy w tajwańskich zabawkach

  • -1

    15. ~  2013-10-09 22:18:08  host: n11-01-04.opera-mini.net

    @10, od kiedy to msi robi jedne z najlepszych laptopów? na 2 hpki, 2 asusy, msi, 2 toshiby i samsunga właśnie msi leży zwalony -jakieś zwarcie na płycie głównej

  • 0

    16. ~  2013-10-09 22:19:30  host: n11-01-04.opera-mini.net

    cd... i toshiba

  • 0

    17.  2013-10-09 22:25:10

    @15. Tu nie ma reguły, u mnie Toshiba padnięta leży, tydzień po gwarancji się skońćzyłą...

  • 0

    18. ~Marek  2013-10-10 00:11:32  host: 90-156-120-226.internetia.net.pl

    Szokuje mnie, ze ludzie nie znaja juz sprzetu IBM/Lenovo. To jest sprzet, ktory nie jest piekny, ale za to swietnie wykonany, niezawodny. Delle czy HP to przy tym zabawki. Pisze to jako posiadacz kilku laptopow IBM/Lenovo/Dell/Hp na przestrzeni kilkunastu lat.

  • 0

    19. ~D  2013-10-10 00:30:24  host: user-46-113-64-75.play-internet.pl

    Lenovo robi całkiem dobre smartphony. W stosunkowo niskiej cenie. Szkoda, że do Polski i Europy tak ciężko dociera ta firma (chodzi o telefony, nie o komputery). A co do "polskich słuchawek" to co z Pentagramem? To nie jest polski twór? Swoją drogą też godny polecenia.

  • 0

    20. ~thonka  2013-10-10 01:16:25  host: host-81-190-41-58.szczecin.mm.pl

    @8 Alcatela (sprzęt konsumencki) już jakiś czas temu wykupił jeden z największych producentów elektroniki na chińskim rynku i na świecie - TCL :) I sprzedają pod marką Alcatel tylko w Europie, bo jest mimo wszystko traktowana jako europejska.

  • 0

    21. ~thonka  2013-10-10 01:24:43  host: host-81-190-41-58.szczecin.mm.pl

    @9 już dawno nie ma czegoś takiego jak polski producent elektroniki. Te wszystkie Manty itp. może to i polskie firmy, ale praktycznie wszystko co jest od nich w sprzedaży, jest robione w Chinach na zamówienie, albo nawet nie, Chińczycy tylko okraszają swój sprzęt odpowiednim logotypem i wysyłają do zamawiającego. Podobnie jest z laptopami, które trzaska jedna fabryka np. Foxconn - produkuje dla HP, Apple, Acera, Sony czy Toshiby.

  • 0

    22. ~Tomecek  2013-10-10 07:54:19  host: 89-69-196-24.dynamic.chello.pl

    Lenovo to dobry producent. Sam używam Lenovo A820 i za tę cenę (~440 zł) nie ma nic lepszego.

  • 0

    23. ~PanDot  2013-10-10 08:53:17  host: n08-04-02.opera-mini.net

    @11. - Ty nawet słowa ekonomia nie potrafisz odmienić przez przypadki...Tak więc lepsza keynesowska ekonomia niż twoja ignotancja ekonomiczna oraz analfabetyzm :-)

  • 0

    24. ~  2013-10-10 09:02:51  host: z23-09.opera-mini.net

    tak lenovo bardzo dobry ja mam laptop 2 lata think pad l 530 bardzo dobre wykonanie roboczy wół.

  • 0

    26. ~mad  2013-10-10 09:33:49  host: 212.160.172.70

    szkoda ze BB i HTC nie pomyslały o kooalicji wobec 2 najwieklszych konkurentow na rynku globalnym BB lieder w biznesie, HTC z opcja beats na rynku komercyjnym to by byla 3-cia siła HTC-BB, wiem wiem ktos powie Sony-ericsson juz to przrabiał, ale to inne czasy ....

  • 0

    27. ~Lorak  2013-10-10 16:26:18  host: 212.160.172.70

    @25... Oj co ja bym dał za BB z klawiaturą i z Adroidem na pokładzie i technologią Beats!

  • 0

    28.  2013-10-11 07:58:39

    @Zasada w biznesie mówi, że słaby ze słabym padną, silny ze słabym staną się słabi, jedynie silny z silnym mają szansę. Przykładów w gospodarce jest masa.

Dodaj swoją opinię