Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Legendarny prezes Nokii ustąpi

Legendarny prezes Nokii ustąpi

WitekT 2 Sierpnia 2005 10:20

0 0

Jormę Ollilę na stanowisku prezesa Nokii zastąpi jego bliski przyjaciel, szef działu telefonii komórkowej, Olli-Pekka Kallasvuo.

Jorma Ollila był prezesem Nokii od 1992 r. Z koncernem związany jest od 20 lat, Olli-Pekka Kallasvuo - od 25 lat.

W Finlandii na razie jest nie do pomyślenia, aby Nokia miała być pozbawiona przywództwa Ollili, chociaż jednocześnie jest tajemnicą poliszynela, że wieloletni prezes największej fińskiej firmy ma ambicje polityczne i najprawdopodobniej wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W tej chwili nie ma w tym kraju nikogo, kto byłby od Ollili popularniejszy.
Jorma Ollila wczoraj przekonywał, że nie ma zamiaru rozstawać się z Nokią, której potęgę zresztą stworzył. Nadal jestem bardzo oddany Nokii i gotowy włożyć swój wkład w jej strategię i odnowę, pomagając budować pozycję niepodważalnego lidera rynku telefonii komórkowej - powiedział. Pozostanie tam także jako honorowy prezes. Kallasvuo rozpocznie przejmowanie nowych obowiązków 1. października.

Od początku lutego przyszłego roku odjedzie z koncernu także jeden z kluczowych menedżerów Pekka Ala-Pietila. Na razie nie ma jeszcze nominacji na miejsce zwolnione przez Kallasvuo. Dwaj naturalni kandydaci, Sari Baldauf i Matti Alahuhta, opuścili Nokię w ubiegłym roku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.