Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lebara Mobile startuje z bardzo tanim roamingiem w UE

Lebara Mobile startuje z bardzo tanim roamingiem w UE

WitekT 22 Maja 2014 09:03

13 0

Lebara Mobile rozszerzyła swoją ofertę dla polskich klientów i ich najbliższych za granicą. Jedną z ciekawszych rzeczy jest bardzo tani roaming.




Nowa oferta to:

  • połączenia do 6 krajów w Europie w cenie 19 gr za minutę - cena obowiązuje przy połączeniu z numeru Lebara w Polsce na numer Lebara w jednym z 6 krajów: Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Dania, Hiszpania,
  • odbieranie połączeń w roamingu w strefie UE oraz EEA (Unia Europejska oraz Europejski Obszar Gospodarczy) kosztuje 19 gr za minutę. Dzięki temu możemy podróżować nie ponosząc wysokich opłat roamingowych.
  • Połączenia wychodzące wykonywane w roamingu na terenie Europy, w strefie UE i EEA kosztują 19 gr za minutę,
  • Internet w Polsce i w roamingu za 19 gr za 1 MB.

Na stale w ofercie dostępne są darmowe połączenia między użytkownikami Lebara w Polsce - wystarczy mieć doładowane konto. Dodatkowo, dwukrotnie powiększono wybrane pakiety internetowe do wykorzystania w kraju.

Źródło tekstu: Lebara     

Dodaj do:

Tagi: lebara mobile

w sumie: 41
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2014-05-22 17:49:55  host: z104-16.opera-mini.net

    vectone może przebić wszystkich. Z tego co słyszałem, to mają przygotowaną super ofertę

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~  2014-05-22 18:04:15  host: 83.218.117.82

    do 25: vectone mobile polska nie ma i nie będzie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~pabloki  2014-05-22 18:22:58  host: 46.204.186.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @22 nie wiesz chyba że właśnie lyca obecnie już ma"nielimitowane darmowe rozmowy wewnątrz wszystkich numerów (międzynarodowe i polskie lycamobile) lycamobile". Był limit ale go znieśli , teraz wystarczy że doładujesz 5 zł i dostajesz 30 dni" nielimitowane darmowe rozmowy wewnątrz wszystkich numerów (międzynarodowe i polskie lycamobile) lycamobile". jeśli doładujesz 31.05 to dalej masz kolejne 30 dni a więc do 30.06. Po wejściu lebara krótko była tańsza od lyca bo lyca szybko obnizyła ceny do poziomu lebara. na nowe oferty roamingu trzeba po prostu troche poczekać . Mylisz sie i to bardzo że lyca nie stać na taki ruch. Obecnie te sieci zaciekle walczą ofertami. Krótko po lebarowych pakietach mix lyca dała dokładnie takie same. Lebara jest w 7 krajach a lyca w 15!!!. Patrząc na obecne ruchy to myśle że to kwestia czasu gdy w lyca bedzie podobnie ewentualnie zrobią coś jak 2w1 i będzie może nawet za darmo. Parafrazując Twoją wypowiedź... także nie wiem - może się mylę ale myślę że lycamobile DA tani roaming w UE albo lepiej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~pabloki  2014-05-22 18:26:36  host: 46.204.186.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    skoro poruszono temat vectone mobile to pomyślałem , pewnie naiwnie, że skoro Redakcja napisała pierwsza o polskiej ofercie vectone to może niech napisze tez ostatnia(bo chyba ju z nikt o tym nie napisze) o końcu oferty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~daniel  2014-05-22 19:26:34  host: dvg171.internetdsl.tpnet.pl

    Trzeba to włączyć czy jest na od razu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~  2014-05-22 19:39:29  host: 83.218.117.82

    do pabloki: jednak pomimo ostatnich kopiowań ruchów cenowych (pakiety internetowe, pakiety typu mix, pakiety na polske) ja widzę parę różnic. Po pierwsze lebara.pl ma darmowe biuro obsługi klienta a dla przyszłych klientów ma podany nr komórkowy (co ma dla mnie znaczenie - nju abonament 19zł na komórki - nie muszę dopłacać na numer stacjonarny...)
    Lycamobile.pl ma BOK płatny dla klientów swoich (19gr/min brutto za każdą rozpoczętą minutę rozmowy) a dla przyszłych potencjalnych klientów ma numer stacjonarny...
    Druga różnica to lycamobile.pl ma 29 gr/min brutto na polskie komórki (naliczanie sekundowe) a lebara.pl ma 19gr/min brutto na polskie komórki (naliczanie minutowe).
    Trzecia różnica to taka że lycamobile.pl ma nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich lycamobile w pl i ue (m.innymi - bo w USA też np)
    Lebara tego nie ma. W zamian za to dali za 19gr/min brutto równą stawkę w roamingu międzynarodowym m.in. w UE (gdzie za pierwsze 30 sekund połączenia płaci się z góry a potem jest naliczanie sekundowe - wymóg UE)
    Do tego jest tani międzynarodowy roaming na internet w UE (1MB = 19gr brutto naliczanie co 100kB liczone oddzielnie).
    Nie wiem jakie jest naliczanie internetu w Lycamobile.pl ale w lebara.pl naliczanie bez pakietu internetowego jest co 100kB liczone oddzielnie a w pakietach internetowych (na terenie Polski) internet rozliczany jest co 200kB liczony oddzielnie za dane wychodzące i przychodzące...) A jakie jest naliczanie w lycamobile.pl ? tego nie wiem. Może Ty pabloki jako klient lycamobile.pl napiszesz jakie jest naliczanie internetu w lycamobile.pl w pakietach internetowych i bez pakietów...?? Jak wiesz to napisz - z góry dziękuje za informację :) (no chyba że redakcja telepoli.pl wie?? :) )

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~  2014-05-22 19:41:51  host: 83.218.117.82

    do 29: daniel - nie trzeba w lebara.pl nic włączać - stawka 19gr brutto za minutę w roamingu międzynarodowym i internecie w roamingu międzynarodowym jest od razu włączana zarówno "starym" jak i "nowym" klientom - bez bawienia się w żadne kody i aktywacje (informacja z BOK Lebara.pl)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~  2014-05-22 19:58:47  host: 83.218.117.82

    PS - a i przypomniałem sobie czwartą różnicę między lebara.pl a lycamobile.pl - z tego co pamiętam to lycamobile.pl trzeba mieć doładowanie z lycamobile.pl a lebara.pl można doładować kodem z plus gsm.pl ...
    No - chyba że się tutaj mylę...?? Wie ktoś...??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~daniel  2014-05-22 20:33:27  host: dvg171.internetdsl.tpnet.pl

    do 31: dzięki za odpowiedź. Te 0,19 gr za MB to jest całkiem dobre. W 2012 byłem we Włoszech i musiałem poprosić kumpla o zakup karty SIM, bo tam mogą tylko miejscowi. Kosztowało mnie to 20 Euro, czyli około 80 zł, był pakiet 500 MB, a wykorzystałem tylko około 60 MB , bo więcej nie potrzebowałem. A wie ktoś gdzie można by kupić tą kartę Lebara w Krakowie o godzinie 4:30 rano, bo będę tamtędy jutro przejeżdzał o tej właśnie porze, a w pobliżu nic nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~  2014-05-22 22:15:26  host: 83.218.117.82

    o 4.30 rano w krakowie - to wiele Ci nie pomogę...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~pabloki  2014-05-23 00:17:23  host: 37.31.104.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @30 niestety należy płakać już na poczatku Twojej wypowiedzi, dalej tez jest smutno tak że aż przykro mi sie robi. Małe to znaczenie że lebara ma darmowe BOK dla swoich klientów skoro ono jest czynne od poniedziałku do piątku 9-17.Lyca ma czynne cały tydzień 9-21(przewaga lyca).Sam miałem problem z lebara, był to sobotni wieczór i nie można było dzwonić mimo kredytu a telefon do obsługi(o dziwo możliwy) nic nie dał bo było nieczynne. Jakie znaczenie ma to że zadzwonisz na stacjonarny BOK do lyca i wydasz na rozmowe np. 1 zł skoro dzwoni sie tam rzadko bo wszystko jest w necie. Czas oczekiwania dla klientów lyca na 322BOK jest bezpłatny a max opłata za BOK lyca to 4 minuty po 19gr czyli max 76 gr(naprawde świetna obsługa).Piszesz (aż mi przykro że tego nie wiesz)że lyca ma na komórki cene inna niż lebara a ja napisze że to lebara ma drożej bo tu chodzi o pakietowe kupowanie połaczeń.Pakiety minut do wszystkich w lyca już za 3 zł aż 25 min, a w lebara za 3 zł tylko 20 min.(znów przewaga lyca). Co do tej oferty taniego roamingu to w lyca wystarczy troche poczekać , dodatkowo lebara kasuje 19 gr/min wewnątrz swojej międzynarodowej sieci a lyca daje to za darmo i bez limitu. W lebara i w lyca jest naliczanie netu za każdy 1 MB więc masz błędne informacje.Doładować lycamobile można w ogromnej ilości miejsc pokrywających sie z miejscami doładowan plusa , wielu nie umie po prostu powiedzieć co chce doładować .Zanim ewentualnie odpowiesz by nie było przykro zapoznaj sie z miejscami doładowań lycamobile i ilością różnych kombinacji ofert w lycamobile.pl.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~  2014-05-23 09:36:45  host: 83.218.117.82

    do pabloki: przykro Ci?? a mi nie jest przykro. Nie jestem za żadną z sieci - chociaż ze względu na tani roaming UE lebary zastanawiam się czy na wakacje nie wziąźć właśnie lebara.pl - właśnie TYLKO ze względu na tani roaming UE (tak to korzystam z nju abonament i klucz.net :)) PS - jeśli lycamobile.pl wprowadzi też tani roaming UE i EEA (czy jakoś tak) to może wybiorę lycamobile.pl - dla mnie nazwa i sieć nie ma znaczenia - znaczenie ma cena i możliwości sieci....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~Daniela  2014-05-23 11:57:26  host: 195-240-6-139.ip.telfort.nl

    Za 2 tygodnie jade do polski mal Lebare jak moge w polsce z niej korzystac.Pozdrawiam. Ps. Prosze o rade.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~  2014-05-23 18:24:12  host: 83.218.117.82

    zastanawiam się dlaczego jak lebara.pl wprowadziła tani roaming 19gr za min/MB to taki mały jest odzew klientów - zastanawiam się jaki odzew byłby gdyby takie stawki za roaming międzynarodowy dałby któryś z W4??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~pabloki  2014-05-23 19:13:49  host: 37.31.63.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @36 no to dobrze że nie jesteś za żadną siecią i nazwa nie ma znaczenia-dla mnie tez . dodatkowo także dla mne znaczenie ma cena i możliwości sieci.... więc dopiero jak faktycznie skorzzystasz z lyca i z lebara to sam zdecydujesz i wiem co wybierzesz. Myślałem że masz już lebare , ja miałem obie została mi lyca.Po prostu zamów sobie i tu i tu darmowe sim , doładowania też są łatwo obu dostępne tylko niektórzy sprzedawcy nie znaja angielskieg i trzeba im powiedzieć lyca mobile a nie lajka mobajl. Co do Twoich rozważań o małym odzewie na ten ruch lebary(z #38) ... to świadczy tylko o tym jak bardzo obie marki są niszowe. Kto nie wie to przepłaca u W4 a kto wie to zamawia sobie takie wynalazki. Zresztą u nas MVNO nie są zbyt popularni.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~pabloki  2014-05-23 19:17:05  host: 37.31.63.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Daniela jak masz holenderska lebare to nie opłaca sie jej używać w polsce . Kup sobie w Polsce polską lycamobile bo ma większe pakiety.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~lebara  2014-06-09 12:33:46  host: 91-233-69-252.henet.pl

    Czy jest ktoś zainteresowany Lebara PL ? za 5 zł mam karty, które mają 14,81 na koncie ! justyna@mobile-s.pl