Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Latarnik w każdej gminie. Oświeci korzyści płynące z Internetu

Latarnik w każdej gminie. Oświeci korzyści płynące z Internetu

LuiN 18 Stycznia 2012 16:46

0 0

W połowie 2012 roku, w każdej polskiej gminie ma działać lokalny animator, tzw. latarnik, który w ramach ogólnopolskiego projektu Polska cyfrowa równych szans będzie przekonywał obywateli - głównie osoby starsze - do korzyści płynących z Internetu - donosi Polska Agencja Prasowa.

Do projektu już się zgłosiło ponad 500 osób, które chcą być Latarnikami Polski Cyfrowej. Latarnikiem może być działacz społeczny, pasjonat, niekoniecznie informatyk. Osoby takie mają działać w miejscach, gdzie jest już infrastruktura internetowa, np. w świetlicach, głównie na wsiach i w małych miasteczkach.




Latarnicy przejdą szkolenia, dostaną merytoryczne wsparcie, a 200 najlepszych animatorów, którzy przedstawią swoje pomysły na edukację cyfrową, ma szanse na granty. Jest na to przeznaczona kwota 8 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    13. ~  2012-01-18 20:33:52  host: z56-11.opera-mini.net

    Niech do mnie przyjdzie i mnie przekona do internetu. Pierwsza moja odpowiedz by była: cena, albo cena za utrzymanie łącza. /Marian

  • 0

    14. ~...  2012-01-18 20:42:08  host: 2.208.132.55

    Przy okazji powinni powołać partyjnego oratora przy latarniku. Tłumaczyłby dlaczego państwo okrada obywateli na których opiera swoją działalność. "Piąta pospolita klęska, tragicznie oczywista rzecz."

  • 0

    15. ~Piotrek  2012-01-18 20:44:30  host: user-164-126-10-146.play-internet.pl

    @13 a po co Ci stałe łacze?? nic nie utrzymuj korzystaj z mobilnego

  • 0

    16. ~  2012-01-18 20:50:47  host: z13-12.opera-mini.net

    Niech lepiej uproszczą procedurę uzyskiwania dostępu do bezpłatnego Internetu od Aero2.

  • 0

    17. ~  2012-01-18 20:51:39  host: z13-12.opera-mini.net

    @16: Oczywiście chodziło o to, żeby uprościli dla osób starszych.

  • 0

    18. ~ttt  2012-01-18 21:03:15  host: 87-205-211-6.adsl.inetia.pl

    Bezsensowne wydawanie pieniędzy podatników. Niestety, nie pierwszy i nie ostatni raz.

  • 0

    19. ~zenek73  2012-01-18 22:06:14  host: 89-73-63-25.dynamic.chello.pl

    Osoby starsze nie mają na leki i jedzenie, a już na pewno będę chciały mieć internet. Już to widzę.

  • 0

    20. ~mirekb  2012-01-18 22:54:42  host: apn-77-115-36-115.dynamic.gprs.plus.pl

    jak ue daje na to kase to taki wójt ma zrobic??wydac ją bo jak jej nie wyda to beda go wytykac palcami lub w statystykach do urzedow marszalkowskich..ktos tam sie zawsze sie w ug znajdzie kto znajdzie osobe ktora sie tym zajmie inie musi byc to wielce po znajomosci.pasjonatow i nawiedzenców nie brakuje ;-)

  • 0

    21. ~  2012-01-19 00:11:30  host: public-gprs215800.centertel.pl

    Jakoś przecież trzeba było nagrodzić klakierów, którzy przez lata w internecie pluli na PiS, a pod niebiosa wynosili Tuska i jego klikę, więc wymyślono stanowiska "latarników". Praca przyjemna, a nie niosąca żadnych realnych obowiązków, bo przecież ci starzy ludzie nie kupią sobie komputerów ani łącza do internetu. Więc wystarczy tylko pisać comiesięczne raporty o tym, jak wśród ludzi starszych rośnie przekonanie o korzyściach jakie niesie internet, żeby co miesiąc dostać wypłatę. A kasa na propagowanie internetu weźmie się z właśnie likwidowanej ulgi na internet. I w ten właśnie sposób Donald Tusk będzie rozwijał internet w Polsce.

  • 0

    22. ~  2012-01-19 08:00:34  host: user-164-126-227-159.play-internet.pl

    Czy Wy, niektórzy powyżej, macie coś przeciw ludziom starszym ? Nie ? To się odje****e, starsi nie ryby i głos mają...

  • 0

    23. ~  2012-01-19 08:55:44  host: public-gprs235165.centertel.pl

    Kasa marnowana na darmozjadów, którzy będą przekonywać staruszków do komputerów?

  • 0

    24.  2012-01-19 10:24:46

    na co dziadkowi internet? wejdzie na onet a tam reklama biustonosza i zawał gotowy...

  • 0

    25.  2012-01-19 10:26:03

    ale jednak jest taki żal w człowieku że nie ma krewnego w samorządzie. ale fucha! i przejdzie obok nosa :/

  • 0

    26. ~faraon  2012-01-19 11:59:40  host: 62.87.184.230

    To się nazywa przeciwdziałanie bezrobociu i aktywizacja bezrobotnych. Może od razu wszystkim dać budżetowe posady i będziemy uchodzić za krainę mlekiem i miodem płynącą... przez jakiś czas.

  • 0

    27. ~kaz  2012-01-19 12:41:42  host: user-188-33-0-207.play-internet.pl

    Ja mam latarkę i też będę latarnikiem.

  • 0

    28. ~ABP  2012-01-19 13:08:19  host: 178-37-157-111.adsl.inetia.pl

    A może mnie by tak ktoś oświetlił i zanimował. Właśnie się dowiedziałem, że mieszkając w mieście wojewódzkim niecałe 2,5km od rynku nie mam w najbliższej przyszłości szans na stałe łącze.

  • 0

    29. ~  2012-01-19 14:26:35  host: ip-157-25-185-254.multimo.pl

    Kolejny poroniony pomysł Tuska i jego bandy piłkarzyków.

  • 0

    30. ~asd  2012-01-19 20:29:20  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    do ABP Przecież Netia ma stałe? Czy po telefoniku lecisz? Znaczy ten no, internet jak za zboże 512kbp/s ? A internet dla dziadka? co za bzdura. Dziadek będzie placił, ale wnusio pojedzie z koksem na ściąganie gier na xbox360 czy na wypasionego lapsa. ogarnicie się.

  • 0

    31. ~latarnik bez latarki  2012-01-19 22:49:36  host: apn-95-40-146-127.dynamic.gprs.plus.pl

    @ABP 28. W Twoim regionie to operatorzy potrzebuja raczej re-animacji :)

  • 0

    32. ~ABP  2012-01-20 12:59:43  host: 77-253-67-136.adsl.inetia.pl

    @asd 30: Niedługo się tam przeprowadzam, to chciałem założyć internet.

Dodaj swoją opinię