Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ładowarki USB w autobusach miejskich w Warszawie

Ładowarki USB w autobusach miejskich w Warszawie

msnet 5 Lutego 2018 11:18

7 1

usb w autobusie

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wyposażają swoje pojazdy w ładowarki USB dla podróżnych. Na początek 200.

Stołeczny przewoźnik autobusowy poinformował, że w 200 autobusach z zajezdni "Ostrobramska" (2/3 taboru) zainstalowano 200 ładowarek do smartfonów, każda z 2 portami USB. Tego typu wyposażenie znajdzie się we wszystkich zamawianych obecnie autobusach, dlatego w bieżącym roku przybędzie dodatkowo co najmniej 160 gniazd USB.




MZA przypomina jednocześnie, że w ponad 1000 warszawskich autobusów miejskich można korzystać z bezpłatnego Internetu Wi-Fi, w który będą wyposażone także wszystkie nowe pojazdy.

Zobacz: Wi-Fi i ładowarki USB w tramwajach - w Olsztynie to będzie standard

Źródło tekstu: mza.waw.pl     
Źródło zdjęć: mza.waw.pl

Dodaj do:

Tagi: warszawa | ładowarki | autobus

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2018-02-05 11:52:13  host: host-89-231-196-68.dynamic.mm.pl

    I poco ?

  • 0

    9. ~Zdzichu  2018-02-05 11:56:36  host: a25-05-01.opera-mini.net

    @5. Tak jest, gó...rze nie będą sie podczas podróży nudzić

  • 0

    10. ~  2018-02-05 11:59:49  host: rev82.gisz.net.pl

    @8 żeby doładować telefon w razie potrzeby, dość oczywiste mi się to wydaje

  • 0

    11.  2018-02-05 12:01:03

    @2, Andrzej25 - komunikat MZA mówi o 200 ładowarkach w 200 autobusach (dodałem o tym wzmiankę do wiadomości), czyli wychodzi sztuka na pojazd.

  • 0

    12. ~Janek  2018-02-05 12:06:50  host: 94.42.177.198

    Jaka wartość amperów na wyjściu?

  • 0

    13.  2018-02-05 12:09:58

    serio fajna opcja, nie wiem dlaczego narzekacie, a może kiedyś właśnie będziecie w potrzebie

  • 0

    14. ~  2018-02-05 12:16:09  host: 79.184.111.151.ipv4.supernova.orange.pl

    dostawcy UberEats będą korzystać, oni zawsze z powerbankiem biegają

  • 0

    15. ~Ja  2018-02-05 12:16:48  host: 031011131132.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    No pewnie- czasem może się przydać- ale jeśli ktoś ma wozić kabelek i stać obok ładowarki to lepiej powerbanka kupić. Mnie się wydaje że było dofinansowanie i trzeba było kaskę wydać.

  • 0

    16. ~nikt  2018-02-05 12:20:15  host: mk31.telbeskid.com.pl

    Mam nadzieję, że te gniazdka są gdzieś z przodu na wizji kierowcy. Wandali nie brakuje aby tam coś włożyć

  • 0

    17. ~Nju abonament  2018-02-05 12:22:35  host: public-gprs388635.centertel.pl

    A po co w autobusie WiFi? Teraz dają tyle GB ze takie WiFi to zbędne ryzyko. Ja nawet domowej sieci nie mam podpiętej.

  • 0

    18. ~Ja  2018-02-05 12:28:38  host: 031011131132.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    przecież to nie FiuFiu tylko ładowarka do baterii. U nas montują na słupkach naprzeciw wejścia na środkowym słupku. A siedzenia są przed ładowarką i raczej trzeba na stojąco ładować bo z tyłu łobuz może kabelek wyłączyć gdy nie patrzymy.

  • 0

    19.  2018-02-05 12:38:32

    Przecież w MPK Lublin jest to już ze dwa lata, to samo tyczy się WiFi w autobusach, a i na niektórych przystankach można naładować telefon, żadna nowość, na pewno w innych miastach też było to dużo wcześniej.

  • 0

    20.  2018-02-05 14:30:55

    Ludzie portfeli już nie noszą, dokumentó, kart nie noszą - bo w telefonie mają co ptrzeba... To kabelek będą nosić. Na szczęscie są takie krótkie - 15 cm - można w skarpetkę wsadzić ;-);-)

  • 0

    21.  2018-02-05 15:07:04

    @20 hahah ale mnie rozbawiles :D

  • 0

    22.  2018-02-05 15:35:42

    W Koszalinie, który liczy 107 tyś. mieszkańców, ładowarki w autobusach są od ponad roku. Dostawca to firma MAN. Nie wiem ile maja amper ale często widze jak młodzież z nich korzysta. Powiem więcej, na najbardziej uczęszczanych przystankach są również gniazdka USB do ładowania urządzeń przenośnych. 21 wiek dotarł nawet na Pomorze środkowe.

  • 0

    23. ~Callm7 II  2018-02-05 17:13:04  host: a09-02-08.opera-mini.net

    Niedawno, chyba w tv - nie mówili o strajku generalnym kierowców? A oni biorą się za usb...
    Ludzie mają smarty od dawna, więc pamiętają o powerbankach, nie?
    ;-)

  • 0

    24.  2018-02-05 23:23:44

    Bezsens totalny. Autobus miejski to średnio 10 minut podróży z punktu A do punktu B. Liczba ładowarek mocno ograniczona. Zanim dopcham się do tego ich usb i się podłączę, to już będzie trzeba wysiadać. Co innego w pociągu gdy jadę pół godziny i gniazdo mam pod każdym fotelem.

  • 0

    25. ~Callm7 II  2018-02-05 23:37:08  host: a04-10-08.opera-mini.net

    24). To pojedziesz na pętlę i spowrotem
    ;-)
    Co do ilości - huba se podłączycie.
    PS.
    Z tego co się orientuję, to usb nie ma dużej wydajności prądowej, więc 10minut... to +1% baterii..?

  • 0

    26.  2018-02-06 01:38:33

    @25:Olewam to całkiem. Szkoda kombinacji dla 1-2% baterii. Lepiejnjużcwyłączyć dane komórkowe na czas takiej podróży.

  • 0

    27. ~  2018-02-06 06:27:58  host: user-94-254-167-78.play-internet.pl

    @22, jeżeli mówisz o wydajności prądowej, to jednostkę wielkości natężenia prądu także się odmienia przez przypadki. Czyli 1A amper ale 5A amperów. Podobnie jak metry. Wiem że niektórzy mówią pięć metry ale to jest nieprawidłowo.

Dodaj swoją opinię