Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Łączą się kolejni dilerzy Polkomtela

Łączą się kolejni dilerzy Polkomtela

WitekT 18 Czerwca 2010 13:12

0 0

Kolejne dwie sieci dilerskie Polkomtela łączą się. UOKiK wydał właśnie taką zgodę dla spółek Inter-Consult i C&C Partners Telecom. W ten sposób powstanie nowy podmiot, czwarty pod względem wielkości sprzedawca usług operatora.

W wyniku transakcji zostanie utworzona nowa firma pod nazwą Telplus - 60% udziałów obejmie w nim Inter-Consult (wnoszący 81 punktów sprzedaży), natomiast 40% przypadnie C&C Partners Telecom (68 punktów).




Największą siecią dilerską Polkomtela jest Liberty Polska (185 punktów, 38% udziałów w tej firmie ma operator). Na drugim miejscu będzie spółka powstała z połączenia Colteksu i Star Telecom (184 punkty), na trzecim zaś T1 (161 punktów).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    2.  2010-06-18 14:36:17

    2 marko zwykli klienci i tak nie wiedzą, że to nie Plus a inna firma prowadzi punkt...

  • 1

    3. ~ja  2010-06-18 14:53:57  host: chaos.tpnet.pl

    @marko - jaki szerszy dostep?? co za uslugi nowe wniesie polaczenie?? w polkomtelu ma byc mniej agentow i tyle, dlatego sie lacza aby nie wypasc z gry

  • 2

    4. ~G300  2010-06-18 15:08:32  host: t22-06.opera-mini.net

    Może bardziej poprawnie będzie firmy Coltex i Star Telecom, no bo jak już odmieniać to obie nazwy firm. Ciekawe czy połączenie odczujemy jakoś my pracownicy. Byle nie było gorzej :)

  • 0

    5.  2010-06-18 19:50:27

    Połączenia dilerskie dla samego Plusa są niezbyt korzystne, wiadomo że na "małych" można sporo ugrać, "duży" tak łatwo się nie podda. Ogólnie mówię o przykładowo renegocjacji stawek za doładowania, dystrybucję i inne, prędzej czy później znów Plus i inni operatorzy będą chcieli odgryźć coś z tego tortu w ramach oszczędności.

  • 1

    6. ~ewq  2010-06-19 00:27:08  host: elv66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a to już jakaś parodia / paranoja, rozumiem regulację telekomunikacji mtr, dostęp, marże etc. ale regulowanie ilości punktów sprzedaży ?!?!?!

  • 1

    7.  2010-06-19 08:02:34

    ale jakie regulowanie ilosci, ilosc sie nie zmienia, lacza sie ze soba 2 podmioty, ktore beda mogly wiecej razem tak jak pisal HOSE, ponad 30% udzialu w sieci pozwoli na twardsze negocjacje

  • 0

    8.  2010-06-21 11:07:28

    Powstanie najlepszy i najlepiej zarządzany AGENT Polkomtela!!!

  • 0

    9.  2010-06-29 13:09:59

    8 - albo wręcz odwrotnie. Im większy moloch tym dłużej trwa wprowadzenie pewnych decyzji w życie.

Dodaj swoją opinię