Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Łącza o szybkości ponad 100 Mb/s przestają być fikcją

Łącza o szybkości ponad 100 Mb/s przestają być fikcją

LuiN 28 Kwietnia 2009 13:17

0 0

Coraz więcej operatorów sieci kablowych decyduje się na uruchomienie systemu transmisji danych standardu DOCSIS 3.0 I-CMTS. Zalety rozwiązania zostały zauważone i docenione przez kolejną polską firmę - Sileman z Rudy Śląskiej, która we współpracy z VECTOR, wdrożyła system we własnych projektach.

System transmisji danych standardu DOCSIS 3.0 I-CMTS pozwala oferować usługi dostępu do Internetu o szybkościach powyżej 100 Mb/s, jednocześnie umożliwia wykorzystanie protokołu IP do transmisji video (usługi IPTV). Dzięki zastosowaniu nowego standardu DOCSIS 3.0 operator otrzymuje możliwość obniżenia kosztów, związanych z eksploatacją sieci: zmniejszony pobór mocy przy jednoczesnym zwiększeniu gęstości, skalowności i wydajności rozwiązania.




Sileman, razem z firmami Elsat oraz Sfera TV, wchodzi w skład Śląskiej Grupy Multimedialnej. Sileman jest dostawcą Internetu oraz Telefonii działającym na obszarze czterech miast: Rudy Śląskiej, Bytomia, Mikołowa oraz Radzionkowa. Firma świadczy usługi w oparciu o szkieletową sieć światłowodową o długości ponad 80 km oraz dedykowane radiolinie mikrofalowe. Do swoich Klientów dociera poprzez sieci Ethernet oraz sieć telewizji kablowej Elsat.

Źródło tekstu: Vector     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    16.  2009-04-28 14:46:47

    W Niemczech 16 Mbit/s kosztuje od 25 do 45 euro więc tak tanio nie jest chociaż dla Niemca to nie duży wydatek. Ja od 4-go maja będę miał w upc 15 Mbit/s za 90 zł. Teraz jadę na 10 Mbit/s za 89 zł.

  • 0

    17. ~  2009-04-28 14:56:39  host: 67.159.41.85

    kto przebije 15. ???

  • 0

    18.  2009-04-28 15:11:22

    Zara wejdę do Photoshop i przebiję 1Gb/s :P

  • 0

    19. ~MaRiO  2009-04-28 15:13:29  host: static-68-219.is.net.pl

    heh ja 100mb/s mam juz od paru lat.. a za neta place 55 zł (wczesniej 50 zł) i te wasze screeny ze strony speedtest mnie nie dziwia.. zadna rewelacja.. i to nie ze od dzis od paru lat takiego neta juz mam.. za 55 zeta to chyba warto ?? :)) wiecej info : www.is.net.pl

  • 0

    20.  2009-04-28 15:14:22

    http://www.speedtest.net/result/461891336.png XXIwiek!! a ja dalej w gownie siedze!! i jak tu byc normalnym, he?

  • 0

    21. ~MaRiO  2009-04-28 15:14:54  host: static-68-219.is.net.pl

    no i ja mowie powaznie.. nie robie sobie zarty jak ten wyzej co mial ponad 300 mb download

  • 0

    22.  2009-04-28 15:30:47

    21: no rzeczywiście, ten operator to jakaś rewelka:) Oby więcej takich! 100 Mb/s za 50 PLN albo i taniej, szok

  • 0

    23. ~zniesmaczony  2009-04-28 15:35:22  host: 85.15.232.3

    Może zaraz zaczniecie się chwalić wielkością penisa? :/

  • 0

    24.  2009-04-28 15:35:36

    i niech mi ktoś powie, że TPSA ze swoją coraz marniejszą ofertą ma jakąkolwiek szansę z takimi operatorami w miastach.

  • 0

    25. ~  2009-04-28 15:54:08  host: mail137.anonymouse.org

    23; daj spokój.. nie chwal sie tym maleństwem :P .

  • 0

    26. ~MaRiO  2009-04-28 15:57:31  host: static-68-219.is.net.pl

    23: heh a moze chcemy tylko pokazac ze dla niektorych 100mb/s to zadna rewelacja? 24: moze dlatego ze u nas w miescie jest conajmniej 4-5 osiedlowych (tarnowskich) operatorow.. plus te krajowe multimedie, upc itp. w ktorych jest duzo drozej.. i pewnie stad te ceny.. "konkurencja" a neta 100mb mozna miec nawet taniej tyle ze w pakiecie net+tv+tel. = 90 zł miesiecznie a sam net+tv tylko 75 zł albo tak jak ja mam sam net 50 zeta :)) zreszta na tej stronie wszystko jest napisane.. zeby tylko wiecej takich operatorow w polsce bylo :)) bo u mnie w miescie to az za duzo jest jak na taki maly tarnów :))

  • 0

    27. ~  2009-04-28 17:22:19  host: 67.159.41.85

    http://www.speedtest.net/result/461974633.png

  • 0

    28. ~xxx  2009-04-28 17:50:17  host: 77-254-47-66.adsl.inetia.pl

    Kto przebije 27 ?

  • 0

    29. ~  2009-04-28 18:53:45  host: chello084010203155.chello.pl

    A ja mam upc 15Mb/s za 90zł i jest git ;) wiecej nie trzeba :)

  • 0

    30.  2009-04-28 20:07:56

    no 13 ma niezły upload

  • 0

    31. ~nyczaj100  2009-04-28 20:24:32  host: 078088224018.kielce.vectranet.pl

    Z tego co wiem DOCSIS 3.0 I-CMTS chce tez wdrozyć Vectra. Niestety u mnie w Kielcach najpewniej będę musiał na to dłuzej poczekać (kara za mieszkanie w mniejszym miescie i uboższym regionie).

  • 0

    32. ~nick  2009-04-28 22:57:30  host: affz225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    stumegowy symetryk http://doctorjz.googlepages.com/143976870.png

  • 0

    33. ~D4N  2009-04-28 23:02:25  host: 82-34-208-175.cable.ubr04.sout.blueyonder.co.uk

    Wszyscy tak leca na ten download... a co z uploadem?

  • 0

    34. ~motyka  2009-04-28 23:59:04  host: 94.78.138.70

    http://www.vector.com.pl/prasa/aktualnosci.htm tu masz więcej wdrożeń

  • 0