Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kwotoreduktor Stacjonarny w Plusie - już jest

Kwotoreduktor Stacjonarny w Plusie - już jest

Ringu 17 Stycznia 2011 14:33

0 0
Plus wystartował z ofertą telefonii stacjonarnej opartą o sieć komórkową. Do wyboru są dwie opcje: osobna aktywacja w jednym z trzech planów taryfowych lub dodatkowy numer stacjonarny przypisany do abonamentowej karty SIM.

Redakcja TELEPOLIS.PL jako pierwsza poinformowała o tej ofercie ponad trzy miesiące temu - więcej na ten temat można przeczytać w tej wiadomości.

Dotychczasowi klienci abonamentowi mogą zlecić aktywację usługi przez ebok lub konsultanta DOK.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 2

    9. ~fam  2011-01-17 16:04:13  host: ged10.internetdsl.tpnet.pl

    acha, ten co wymyśla nazwy promocji w plusie to jednak coś bierze dla usługi 2w1 by uszło, ale zwykła telefonia stacjonarna, mogli wymyślić coś co by do staruszków łatwiej przemawiało

  • -1

    10. ~  2011-01-17 16:12:50  host: abjb239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: Da się dopiero może od godziny, bo wcześniej nie było zakładki. Oczywiście da się tylko teoretycznie bo wyświetla się błąd i info aby spróbować później. Oczywiście, że mam cel, bo w newsie sprzed 3 miesięcy podaliście, że usługa zacznie działać najprawdopodobniej za tydzień, co oczywiście nie było prawdą, potem długo, długo nic i teraz piszecie o tym dopiero jak juz usługa pojawiła się na stronie Plusa.

  • 1

    11.  2011-01-17 16:24:32

    10: po pierwsze - Ringu aktywował sobie numer w okolicach południa. Po drugie - co mamy poradzić na to, że Polkomtel w ostatnim momencie zdecydował się zawiesić start? Czy aby dobrze adresujesz swoje pretensje? Informacje podajemy, jak je mamy i możemy podać - finalnej daty startu co do dnia nie mieliśmy i tyle, samo "mięso" mieliśmy już 3 miesiące temu, więc daj na luz. Jak Ci nie pasują informacje podawane przez nas, to naprawdę nikt Ci nie każe ani czytać telepolis, ani komentować - szczególnie, że Twoje komentarze nie są w żadnym stopniu konstruktywne. Jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi (ale coś wnoszące), to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL - każdy kolejny komentarz nie odnoszący się do meritum (czyli usługi), zostanie przez nas skasowany.

  • -1

    12. ~ZICO  2011-01-17 17:01:49  host: abjb239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #8: Zgadza się-cenę na stacjonarki mają dobrą ale jak to zazwyczaj bywa diabeł tkwi w szczegółach. Pierwszym haczykiem jest to, że jak aktywujesz sobie wersję 2w1 to przy połączeniach na numery stacjonarne ze strefy domowej nie będą Ci schodziły minuty z abonamentu tylko koszt tych połączeń będzie doliczany do rachunku-nie jest to korzystne w przypadku gdy masz dużo minut do wykorzystania w ramach abonamentu. Dobrze by było gdyby operator dał możliwość wyboru w jaki sposób chce się nawiązać połączenie. W Erze najpierw schodzą minuty z abonamentu. Kolejna sprawa to ceny do innych sieci komórkowych-Era Domowa jest jednak tańsza, zwłaszcza do Playa 59gr vs 73gr. Następna sprawa-W Erze minuty z abonamentu wymienne są na połączenia do Ery i do UE, USA, Kanady. W Plusie jest tylko możliwość włączenia 3 międzynarodowych numerów kierunkowych i to za opłata. Nie ma co ukrywać-oferta Plusa jest póki co znacznie słabsza niż w Ery, tak więc będą musieli jeszcze nad tym popracować. #11: Widocznie Ringowi wyświetla się inna strona Plusa, bo nawet w DOKu konsultanci potwierdzili, że możliwość włączenia usługi przez E-BOK będzie dopiero po południu - to po pierwsze. Po drugie - chyba nie jest wielką trudnością zamieścić kolejnego newsa o tym, że jednak będzie poślizg w starcie usługi niż przez 3 miesiące milczeć. Po trzecie - są to moje uwagi a nie pretensje a to czy są one konstruktywne czy nie to tylko Twoje subiektywne zdanie. Szkoda, że widzisz tylko moje "niekonstruktywne" opinie a prawdziwych rażących oczy głupot jakie tu niektórzy wypisują nie widzisz. No i po czwarte - najważniejsze - od dziennikarza wymaga się jednak trochę więcej grzeczności nawet jeśli ma trudny poniedziałek tak jak najwyraźniej jest to w Twoim przypadku...

  • 0

    13.  2011-01-17 17:07:42

    a jak z przychodzącymi? nie bardzo mi się czch (:-)) czytać te wszystkie dokumenty - jest ich sporo.

  • 0

    14.  2011-01-17 17:08:24

    Dodatkowe usługi w Era Numer Stacjonarny o wiele lepsze. Można dokupić Taniej Strefa Domowa 1000 minut do Ery i na krajowe stacjonarne na 6 miesięcy jest za 16,13 zł./mc. Jeżeli ktoś chce pogadać Era lepsza. Widzę że numer stacjonarny można przenieść pewnie od TP też. Dobra okazja dla plusowców pozbyć się balastu i za 6 zł. pewnie można mieć numer TP obok numeru Plusa. Ogólnie taki numer stacjonarny daje możliwości korzystania z VoIPa. Czekam na Playa.

  • 1

    15.  2011-01-17 17:20:16

    problem jest... UWAGA: Twój telefon posiada usługę Home Zone, aktywacja usługi Kwotoreduktor Stacjonarny 2w1 spowoduje jej wyłączenie ;-(

  • 1

    16.  2011-01-17 17:50:05

    ZICO: a co konstruktywnego jest w stwierdzeniu, że coś niby przespaliśmy? to sprawi, że nagle cofniemy się w czasie i to poprawimy? Taki mamy cykl pracy, nie zawsze da się być ze wszystkim pierwszym w 100%. A i tak uważam (a co, to nie miejsce na skromność), że jesteśmy najlepszym serwisem telekomunikacyjnym w Polsce, co potwierdzają statystyki mówiące, że jesteśmy 4x więksi niż nabliższa konkurencja. Moja opinia opiera się na prawie 10-letniej pracy dziennikarskiej i dobrej znajomości "pracy w onlajnie". Jeżeli masz jakieś KONSTRUKTYWNE uwagi co do tego, jak mamy być w 100% zawsze pierwsi, to chętnie posłucham. Najlepiej napisz mi to na maila, żeby nikt inny tego nie przeczytał, bo mam wrażenie, że tylko Ty posiadasz taką wiedzę. Samo stwierdzenie faktu "przespania" nie jest taką konstruktywną uwagą. I nie, nie jestem w żadnym stopniu rozdrażniony - po prostu przestaję sobie dawać wchodzić na głowę i nie chce mi się już czytać wydumanych rzeczy na temat tego, jak mam wykonywać swoją pracę albo jak ktoś by coś zrobił, gdyby potrafił. Od tego jest forum, a nie te komentarze. Ja wypowiadam się na temat tego, na czym się znam - jak się nie znam, to się nie wypowiadam. PS. Tak, ten komentarz jest lekko uszczypliwy i ironiczny.

  • 2

    17. ~olka  2011-01-17 17:55:03  host: user-46-112-137-220.play-internet.pl

    home zone? co to takiego?

  • -2

    18.  2011-01-17 18:07:45

    ~olka - jak nie wiesz, to na pewno nie używasz ;-)

  • 2

    19. ~olka  2011-01-17 18:45:16  host: user-46-112-137-220.play-internet.pl

    ~wlo, trudno odpowiedziec na temat? ;)

  • -1

    20. ~ZICO  2011-01-17 21:34:36  host: apn-77-112-247-248.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT: Dobra już konczę: Powiem tylko tyle, że jesli to co napisałem odnosisz tylko wstecz to nie dziwię się, że nie widzisz w tym nic konstruktywego. Gdybys jednak to co napisałem odniosł do przyszłosci to pewnie szybko okazałoby się, że jest to bardzo konstruktywna uwaga, ktora mogłaby Was zmotywowac do bardziej wikliwego monitorowania ważnych newsow w przyszłosci. Dziwię się że Twoj dziennikarski umysł nie podszedł do tego w taki sposob:-)

  • 1

    21.  2011-01-17 21:59:47

    Wlo, a tobie Sterfa Domowa działa jakoś z sensem? Bo u mnie to jak pies szcza... tzn. raz działa a raz nie w tych samych lokalizacjach.

  • 1

    22.  2011-01-18 07:53:58

    ZICO: ale zrozum, że NIE JESTEŚMY w stanie być zawsze pierwsi z informacjami. To jest po prostu NIE WYKONALNE. Znasz zasadę 80/20 czy też 70/30? Chodzi o to, że na 70% efektu składa się 30% procent pracy, a na kolejne 30% efektu, dopełniające do 100%, składa się 70% pracy. U nas jest to 90/10 - nie stać nas na takie powiększenie redakcji, bo nam się to nigdy nie zwróci, dlatego nie da się być w 100% pierwszym, ale imho 90% osiągamy.

  • 0

    23.  2011-01-18 19:53:41

    a_lex - bardzo dobrze i w baaardzo dużym obszarze - w promieniu 10-12 km bez problemu a do 15-18 zależnie od warunków. No ale ja na głębokiej prowincji mieszkam ;-)

  • 0

    24.  2011-01-18 21:56:36

    Ja mieszkam w miasteczku, które całe się mieści w promieniu 2 km od anten operatora. Plus ma u nas 3G. I na tak niedużym obszarze rzadko mieszczę się w Stefie. Tak sobie myślę, że ponieważ Tobie działa ona na tak dużym obszarze, to też nie świadczy dobrze zasięgu w miejscu, gdzie mieszkasz, bo skoro operator nie potrafi dokładnie określić położenia, to przyjął sobie duże tolerancje dla usługi :-))

  • 0

    25. ~milimetr  2011-01-21 20:28:25  host: n1-111.teoc.pl

    Ad a_lexCzy HZ działa na 3G proponuję przelogowanie aparatu na 2G i powinno być poprawnie.

  • 0

    26. ~milimetr  2011-01-21 20:33:11  host: n1-111.teoc.pl

    Nigdy nie będzie tak, że nowo dedykowana usługa na starcie działa popranie, moce przerobowe aplikacji i wiele innych spraw nie dają rady. Taka jest technika usługa powstała chyba na potrzeby przetargów bo to tej pory Plus nie posiadał usługi tel.stacjonarnego co wykluczało go z udziału w przetargu. Sama usługa jest poprawna natomiast co do cenny kwestia gustu (zasobności portfela).

  • 0

    27. ~alex  2011-01-27 20:04:59  host: n66.ngates.nasze.pl

    Z reklamy Plusa Otrzymasz: bardzo niską opłatę miesięczną - już od 5 zł (6,15 zł z VAT) miesięcznie dla firm, a dla Klientów indywidualnych od 6 zł; pakiet bezpłatnych połączeń z numerami stacjonarnymi wliczony w abonament - dla firm nawet 900 minut miesięcznie; tańsze połączenia z numerami stacjonarnymi; możliwość zachowania dotychczasowego numeru stacjonarnego; tylko jedną fakturę za obie usługi, jeśli masz telefon komórkowy... O co chodzi z ta niską opłatą 5zł ??? Abonament to nie jest więc co ? Jakaś ściema mająca na celu pokazanie niskiej kwoty i wprowadzenie w błąd?

  • 0

    28. ~mosquito  2011-04-07 18:05:33  host: host-89-167-63-69.nplay.net.pl

    Spróbujcie skorzystać z oferty jak macie lokalizację w odległości większej niż 500 m od stacji przekażnikowej.

Dodaj swoją opinię