Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kwitnie handel w sieci

Kwitnie handel w sieci

LuiN 17 Czerwca 2010 10:38

0 0

Ponad dwie trzecie polskich Internautów (67%), czyli około jednej trzeciej ogółu dorosłych, dokonało zakupu przez Internet, a co czwarty użytkownik sieci (25%) coś w ten sposób sprzedał. Średnio polski Internauta spędza w sieci 15 godzin tygodniowo, a więc ponad dwie godziny dziennie.

Najczęściej kupujemy odzież i obuwie, sprzęt elektroniczny, artykuły motoryzacyjne i dziecięce. Nieco rzadziej książki i artykuły multimedialne oraz bilety. 45% ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się łączyć z Internetem bezprzewodowo za pomocą urządzeń przenośnych jak laptop czy telefon komórkowy.




Badanie przeprowadzono w dniach 8-19 kwietnia 2010 roku na liczącej 1056 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

Źródło tekstu: eGospodarka.pl, handel-net.pl     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • -1

    1.  2010-06-17 10:51:40

    A więc zawyżam wszystkie statystyki:)

  • 0

    2.  2010-06-17 11:08:13

    internauta chyba małą literą, to nie nazwa własna

  • 0

    3.  2010-06-17 11:09:24

    ewqaewqa - taki mamy stylebook - Internet, Internauta i Czytelnik zawsze z dużej - czyli wszystko co nam bliskie:)

  • 1

    4.  2010-06-17 11:12:40

    LuiN ale to w oczy kole troszkę, nie tam mnie uczono:) a to w takim razie powinien jeszcze Telefon powinien wielką(nie "z dużej) :P

  • 0

    5.  2010-06-17 11:15:17

    *tak

  • 0

    6. ~niekumaty  2010-06-17 11:37:00  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    A jak gram na Xboksie na multi, to też jest liczone jako "czas spędzany w internecie"? ;)

  • 0

    7. ~wroc  2010-06-17 11:40:49  host: 94.254.165.237

    Szkoda tylko, że e-sklepy jak mogą utrudniają płatności kartami kredytowymi wprowadzając np. dodatkowe opłaty od płatności plastikiem (np. rabat udzielany tylko przy płatności inną formą niż kartą). Wprowadzanie takich ograniczeń jest niezgodne z regulaminem VISA, który sklepy akceptują umożliwiając płatność kartami.

  • 0

    8. ~DNS 89'  2010-06-17 16:09:46  host: cc.azsoft.pl

    No zakupy w sieci są bardzo opłacalne... ja z nich korzystam od ponad 2 lat... i jestem zadowolony...Przynajmniej kupuje od ludzi którzy nie mają lewego lub wadliwego towaru... xD.. ale powiem że zdarzył się reklamacje.. ponieważ dużo ludzi jeszcze robi wałki w sieci..... ale to minie... ;p wystarczy większe kary łądowac

  • 0

    9. ~  2010-06-18 11:07:42  host: t12-12.opera-mini.net

    a jesli w mam internet w telefonie i mam push email to znaczy ze spedzam na necie 24/7?

  • 0

    10. ~Mietek  2010-07-21 15:18:21  host: host-89-231-239-52.trzebinia.mm.pl

    Razem z tym rozwijają się też różne okołozakupowe serwisy, typu np. buysmart.pl czyli pójście w stronę społeczności w zakupach. Pewno znacie sami sporo innych serwisów prezentujących promocje.

Dodaj swoją opinię