Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kurczewski: mam nadzieję, że Emitel wystartuje po 1800 MHz

Kurczewski: mam nadzieję, że Emitel wystartuje po 1800 MHz

WitekT 19 Września 2012 13:36

0 0

Emitel jest zainteresowany częstotliwością 1800 MHz, choć na razie nie złożył UKE swojej oferty. Warunki nie są łatwe, ale są przejrzyste - mówi Przemysław Kurczewski, prezes spółki.

Według wcześniejszych zapowiedzi, Emitel ma być operatorem hurtowym, który będzie oferować usługi jak np. mobilny Internet innym uczestnikom rynku: sieciom komórkowym i kablówkom. Jednak decyzja o starcie w przetargu jeszcze nie zapadła.




Wystąpiliśmy o dokumentację i ją w tej chwili analizujemy. Decyzje, czy i w jakiej formie uczestniczyć w przetargu, będą podjęte oczywiście przed upływem terminu złożenia. Warunki przetargu nas nie zaskoczyły. Nie są dla nas łatwe, natomiast są przejrzyste i równe dla wszystkich, dlatego mam nadzieje, że weźmiemy w tym udział - mówi Kurczewski.

20. sierpnia UKE poinformował o starcie przetargu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 22. października.

Źródło tekstu: Newseria, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2012-09-19 13:39:31

    "Emitel być operatorem" zjedliście słówko "ma".

  • 0

    2.  2012-09-19 13:40:32

    zajadacz: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    3.  2012-09-19 13:45:22

    A potem Solorz kupi?

  • -1

    4.  2012-09-19 13:46:05

    danny93: raz, że w tej chwili raczej go nie stać, a dwa, że tym razem UOKiK nie wyraziłby już raczej zgody.

  • 1

    5. ~ziutasek  2012-09-19 14:00:05  host: afos148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SUPER !!! Emitel tak "pięknie" sobie radzi z wprowadzaniem DVB-T "planowe opóźnienia" że nawet na Białorusi nas wyprzedzili ale może do 2020 roku dadzą radę ...

  • 0

    6. ~ciekawski  2012-09-19 14:02:03  host: 91.193.121.103

    Ciekawi mnie: Skoro Zielony mógł dogadać się z Mobyland i Aero2, którzy świadczą usługi hurtowo... dlaczego nie mogą tego zrobić Różowi i Pomarańczowi? Chyba wszystkim by się opłaciło...??

  • 2

    7. ~  2012-09-19 14:03:15  host: static-81-219-167-34.devs.futuro.pl

    @6 - ptysiu, sam z sobą się dogadał...

  • 1

    8. ~luki  2012-09-19 14:04:58  host: ip-99-48.smtvsat.pl

    ciekawe jak playowi poszło z 1800 Mhz

  • 3

    9. ~NIEEEEE  2012-09-19 14:05:23  host: 89-70-122-75.dynamic.chello.pl

    Kolejna firma "krzak" która prze chomikuje częstotliwość ! :/ NIEEEEEE. Mamy czterech graczy którzy się liczą na rynku ! no w sumie 3 ! bo polsat wszystko łyka jak świnia po upadających firmach !

  • 0

    11.  2012-09-19 14:07:36

    @6: Bo PKT i PTC nie mają tego samego właściciela? Aero2 (jak i P4) ma w wymogach koncesyjnych na U900 zapis że musi świadczyć hurtowy dostęp, co spełnia robiąc to dla CP i PlusU. CP, Polkomtel, Aero2, Mobyland i Centernet są w tej samej grupie kapitałowej. Więc to jest w dużym uproszczeniu tak jak byś sam sobie coś sprzedawał.

  • 0

    12.  2012-09-19 14:22:56

    9: kogo jak kogo, ale Emitel trudno nazwać firmą-krzak...

  • 0

    13.  2012-09-19 14:24:55

    ziutasek: a od kiedy to Emitel jest odpowiedzialny za cyfryzację albo jest organem ustawodawczym bądź wykonawczym? Emitel jest operatorem multipleksu wybranym w przetargu/rozmowach przez stacje telewizyjne... Opóźnienie cyfryzacji, jeżeli już, to wina szeroko rozumianego państwa, a nie Emitela.

  • 0

    14. ~  2012-09-19 17:10:14  host: 178-37-141-242.adsl.inetia.pl

    Ja jednak mam nadzieje ze nie dostaną częstotliwości bo już nam wystarczy "hurtowników" GSM a jest ich już troszkę Aero2,CenterNet, Mobyland, Nordisk.

  • 0

    15. ~?  2012-09-19 22:20:47  host: aggt100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W końcu mogłyby zostać wybrane rzetelne oferty dużych operatorów, których sieci są zapchane do granic możliwości przez użytkowników własnych jak i roamingowców z p4 virgine mobile itd, itp. PTK I PTC myślę że powinny dostać od uke szansę na rozwój infrastruktury i sieci która pęka w szwach.

  • 0

    16. ~  2012-09-20 14:32:00  host: 178-37-141-242.adsl.inetia.pl

    @15 Zawsze można postawić więcej masztów o mniejszym zasięgu :)

Dodaj swoją opinię