Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kupić komórki, sprzedać stacjonarne

Kupić komórki, sprzedać stacjonarne

WitekT 2 Maja 2006 14:33

0 0

Analitykom i inwestorom nie podoba się nowa strategia Telekomunikacji Polskiej. Szukają więc pomysłu, by zwiększyć atrakcyjność operatora. Dla klientów telekomu nie byłaby to duża zmiana.

Zarząd TP zaproponował w lutym obronę przed spadkiem przychodów firmy przez inwestowanie w szerokopasmowy dostęp do Internetu i świadczenie usług związanych z siecią. Nowa strategia została zimno przyjęta przez inwestorów i analityków. Zwracano uwagę, że jest ona powieleniem pomysłów France Telecom.

W rozmowach z Rzeczpospolitą o przyszłości TP pojawiła się sugestia, że France Telecom powinien rozważyć odkupienie od swej polskiej spółki udziałów w Centertelu. Kolejnym krokiem byłaby wypłata przez TP sutej dywidendy, a następnie France Telecom powinien sprzedać swój pakiet akcji polskiego operatora. Eksperci od telekomunikacji twierdzą, że TP i francuskiemu inwestorowi brakuje pomysłu na rozwój spółki.
To ciekawy pomysł, ale jego realizacja jest mało prawdopodobna. Francuzi emocjonalnie są zbyt zaangażowani w polską firmę i mogliby mieć trudności z podjęciem takiej decyzji - powiedział Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK.

Aby po pozbyciu się Centertela TP miała szansę na rozwój, powinna mieć zagwarantowane, że powołany przez nią komórkowy operator wirtualny będzie kupował hurtowo usługi od Orange. W celu zmniejszenia kosztów, TP powinna oddać swą sieć stacjonarną w zarządzanie wyspecjalizowanej firmie. Z punktu widzenia klientów TP i Centertelu ewentualna realizacja tego scenariusza na początku nic nie zmieni. Dopiero po jakimś czasie może się okazać, że klienci na tym skorzystają. Na przykład dzięki lepszej ofercie usług lub niższym cenom.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~A  2006-05-02 15:26:08  host: dzv211.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mniej wiecej tak jak British Telecom w UK, tylko on zachowal kontrole nad stacjonarką, ale wpuscil do swojej sieci inne firmy i przez to Brytowie maja szybki i tani net. A BT Mobile kupuje od bodajze O2 dostep do nota bene wlasnej kiedys sieci.

 • 0

  2. ~poznaniak  2006-05-02 21:02:39  host: 213-238-104-72.adsl.inetia.pl

  rozbić tepsę :-)

 • 0

  3.  2006-05-02 23:51:13

  "Analitykom i inwestorom nie podoba się nowa strategia Telekomunikacji Polskiej" - a komu sie podobają ??? ale pomysł z wpuszczeniem MVNO jest dobry nawet jeśli bedzie udziały miała w tym TP - już widzę te komentarze:)

 • 0

  4. ~arrcus  2006-05-05 12:50:16  host: drw52.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jest jeden bardzo prosty sposób na spadajace przychody w tym przypadku Trzeba wprowadzic proste i tanie abonamenty z wliczonymi minutami To musi byc: 1) tanie 2 proste 3) uczciwe - I wtedy ludzie beda uzywać TPSA i przychody tez beda...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet