Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kup pan jabłko

Kup pan jabłko

LuiN 25 Czerwca 2008 16:43

0 0

apple iphone 3g Serwis iSuppli wycenił komponenty jakie zostaną użyte do złożenia nowych iPhone-ów. Telefony kosztują mniej niż poprzednie wersje. Najbardziej za nie przepłacą operatorzy.

iphone na raty

Najdroższym z elementów nowego iPhone-a jest pamięć Flash NAND - 8 GB tej pamięci kosztuje 22,8 dolarów, na drugim znalazły się ekran i panel dotykowy - po 20 dolarów. GPS to już tylko 3,6 dolara. Sumarycznie części + koszt złożenia (9 dolarów) dają kwotę 173 dolarów.

Wersja z 8 GB pamięci ma być sprzedawana w USA w cenie 199 dolarów - nie znaczy to jednak, że Apple zarobi na swoich telefonach tylko 26 dolarów na sztuce. Operatorzy zapłacą za telefony około 300 dolarów, a potem sprzedadzą je o ponad 100 dolarów taniej.




Marża Apple rzędu 75% nie odstrasza operatorów - liczą oni na zyski z usług multimedialnych, które mają przyciągnąć klientów do nowego produktu.

Warto dodać, że wyliczenia iSuppli nie uwzględniają kosztów prac badawczych, oprogramowania, opakowania, dystrybucji oraz akcesoriów jakie zostaną dołączone do telefonów. Prowadzone były one ponadto na bazie obecnie dostępnych informacji na temat produktu - kolejne, bardziej szczegółowe analizy zostaną opublikowane po rozłożeniu finalnego iPhone-a 3G na czynniki pierwsze.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: iSuppli, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2008-06-25 17:04:53  host: 082139047065.ski.vectranet.pl

    polski orange jeszcze na iPhon-ie zarobi...

  • 0

    3.  2008-06-25 17:09:10

    Najbardziej to przepłacą użytkownicy, a nie operatorzy ;]

  • 0

    4. ~ziomek  2008-06-25 17:18:31  host: inet20909ni-3.eranet.pl

    znając życie to orangutany i faszyści będą chcieli mieć przebitkę na fonach najmarniej 150%.Przykład telefon lg prada ab w orange 55zł- telefon 899. Na allegro ten sam nowy telefon z gwarancja 24 mies., od producenta 779zł I gdzie tu jest logika? Może jakiś przedstawiciel ssaków naczelnych- orangutanów wyjaśni nam ( mniej myślących) homo sapiens`om

  • 0

    5. ~  2008-06-25 17:37:49  host: f143-052.opera-mini.net

    Bo orencz to zla siec jest...

  • 0

    6.  2008-06-25 17:39:04

    Gps tylko 3,60$ mogli by go dawac do najtanszych telefonow :D

  • 0

    7. ~hansen  2008-06-25 17:47:25  host: ust39.p3.interarena.pl

    w orange bedzie we wrzesniu po 2000 PLN czyli 950 dolców lekko licząc :)) jeden bedzie zarabiał na 3 nastepne :))

  • 0

    8. ~miasiaczek  2008-06-25 18:07:39  host: aaiq175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w erze też będzie na jesień czy jakoś tak.ogólnie to ten telefon to nic ciekawego, nawet nie ma kamer do 3G a do GPS nie pasują żadne mapy dostępne w polsce. powiem tak - żenada jak na taką kase taki telefon...

  • 0

    9. ~zbuntowany  2008-06-25 18:14:41  host: tsh.gl.digi.pl

    Bezsensowna wycena. W takim razie proponuję jej autorom zawsze kupować sprzęt w częściach. Kupcie pamięć FLASH, procesor, ekran... mamy iPhone!

  • 0

    10. ~Cfaniak  2008-06-25 18:55:58  host: ayf145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GPS 3,6$ ale tylko sama kość... a obudować, zaprogramować jakiegoś scalaka, podłączyć antenkę to też kosztuje:P

  • 0

    11. ~bigman  2008-06-25 18:56:53  host: osiedleprzyjazn.net

    #2: hahaha, trafny komentarz :D

  • 0

    12. ~bigman  2008-06-25 18:57:44  host: osiedleprzyjazn.net

    Zeby nie bylo, jestem w Orange i nawet jestem zadowolony z tej sieci ;) Jednak nie kupuje u nich telefonow bo ceny jakie maja kazdy widzi :)

  • 0

    13.  2008-06-25 19:17:41

    #8 nawigacja jezeli bedzie dostepna to pewnie przez internet via google maps i inne takie serwisy. nie wiem czemu ludzie upieraja na ta kamere do wideorozmow (3g to glownie transmisja danych). bardziej bedzie denerwowac brak javy, mmsow... no i co z bateria? dalej na stale wbudowana? no i co z gwarancja, bo w stanach gwarancja na starego iphone'a byla tylko roczna... ogolnie sprzedawane iphone bez taryfy z opcja data to nieporozumienie...

  • 0

    14.  2008-06-25 19:20:19

    7 / hansen: ubiegłeś mnie, właśnie sam chciałem napisać że u nas to naiwny klient który postanowi kupić i-telefon od opa przepłaci - a ile - to już wynika z twoich wyliczeń, tak na oko jakieś 3x

  • 0

    15. ~  2008-06-25 19:22:10  host: f142-053.opera-mini.net

    z porownaniem i phona do innych smartfonow opartych na Symbianie albo WM jest troche tak jak z porownaniem komputerow appla z Mac OS X do komputerow z Windowsem. Niby te pierwsze wygodniej sie obsluguje, chodza szybciej i bardziej stabilnie, ale jak trzeba je wykorzystac do pracy a nie zabawy to...

  • 0

    16. ~  2008-06-25 19:37:54  host: p10-07.opera-mini.net

    Tak,a ja biorę telefony u operatorów

  • 0

    17. ~  2008-06-25 19:39:52  host: p10-07.opera-mini.net

    AbrahaM pokaż sklep gdzie można kubić telefon za złotówkę...

  • 0

    18. ~  2008-06-25 19:40:34  host: p10-07.opera-mini.net

    kupić,

  • 0

    19. ~informator  2008-06-25 20:26:13  host: cbn145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange - 60 zł, iPhone 8GB 600 zł...

  • 0

    20. ~robert  2008-06-25 21:18:16  host: nat69.mia.three.co.uk

    na iphona ma być tomtom więc nie bójcie

  • 0

    21. ~jestjakjest  2008-06-25 23:52:45  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Spoko zrobią szef salonu poleca i będzie za 1pln ;)

Dodaj swoją opinię