Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kulczyk nie dostanie 0,5 mld zł od FT

Kulczyk nie dostanie 0,5 mld zł od FT

WitekT 2 Maja 2006 11:48

0 0

W lipicu 2004 roku Kulczyk Holding sprzedał France Telecom za 180 mln zł 13,57% akcji Telekomunikacji Polskiej. FT jednocześnie zobowiązał się do zapłacenia sprzedającemu jeszcze maksymalnie 488 mln zł, jeśli do lipca tego roku kurs operatora przekroczy 56 zł.

Nie ma szans, aby w trzy miesiące notowania Telekomunikacji Polskiej wzrosły do tej ceny. Oznaczałoby to podwojenie wartości spółki. Nie ma żadnych ku temu powodów — mówi Michał Marczak, analityk DI BRE Banku.
W dniu podpisywania umowy między Kulczyk Holding a France Telekom akcje Telekomunikacji Polskiej były wyceniane na blisko 14 zł. Przez dwa lata prawie podwoiły wycenę. Wydaje się jednak, że to wszystko, na co je stać. Analitycy są zgodni — wartość rynkowa telekomu odzwierciedla jego faktyczną wartość.

Ze słów analityków nie można wyciągnąć optymistycznych wniosków dla akcjonariuszy TP. Impulsem do wzrostów mogłaby być przygotowywana od wielu, wielu miesięcy transakcja sprzedaży 3,87% akcji operatora przez skarb państwa. Ciągle jednak nic nie wiadomo o potencjalnym choćby terminie realizacji opcji. Wiadomo, że skarb państwa oczekuje 30-procentowej premii w stosunku do wyceny giełdowej za przejęcie pakietu akcji telekomu. Po transakcji Francuzi będą mieli ponad 51% jego akcji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~wlo  2006-05-02 18:13:13  host: asl107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i ja to odbieram tak, że rząd (tak bardzo dbający o nas obywateli, zebyśmy czasem za dużo nie płacili za telefony albo za olej i gaz do grzania domów zimą) za nędzne 30% premii daje kontrolę OBCEMU kapitałowi nad operatorem "narodowym" i mówi - róbta co chceta... No bo jak inaczej? Że niby szeryf będzie kontrolował poczynania właścicieli? Niee.. operatora może i tak, ale nie właścicieli ;-)

  • 0

    2. ~jarekt  2006-05-04 09:40:02  host: ebr143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo - zrozum ze na innych zasadach nikt tej firmy by nie kupil. Czy sam zainwestowalbys cokolwiek w firme ktora kieruja politycy i urzednicy? To podstawowy warunek kazdego kupujacego i podstawa prywatyzacji - firma ma przestac byc panstwowa a stac sie prywatna co dzieje sie tylko jesli w rekach prywatnych jest ponad 50% akcji.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet