Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kubańczycy masowo kupują komórki

Kubańczycy masowo kupują komórki

sirmark 15 Kwietnia 2008 23:01

0 0

Kubańczycy doczekali się zgody swojego państwa na korzystanie z telefonii komórkowej. Od poniedziałku, kiedy ruszyła sprzedaż komórek, szturmują salony firmy Cubacel.

Ludzie ustawiają się w długich kolejkach po upragnione komórki, które dotąd były przywilejem funkcjonariuszy państwowych i cudzoziemców. Nie odstrasza ich wysoka cena - najtańszy aparat kosztuje w przeliczeniu 64,89 dolarów, najdroższy z sześciu modeli - 280 dolarów (dostępne są Motorola C155, Motorola C385, Motorola C651, Motorola MPx220, Motorola RAZR V3 i Motorola V120T). Dochodzi do tego jeszcze 120 dolarów za umowę z operatorem. Trzeba też pamiętać, że minuta rozmowy np. z krewnymi w Miami kosztuje prawie trzy dolary.




W sumie koszty są więc niemałe, biorąc pod uwagę, że średnia miesięczna płaca na wyspie wynosi zaledwie 18 dolarów. Część Kubańczyków otrzymuje transfery dewiz od rodzin z zagranicy; nieliczni są zatrudnieni w firmach zagranicznych i dysponują tzw. dewizowymi peso.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~jojo  2008-04-15 23:08:58  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Za umowę z operatorem?

  • 0

    2.  2008-04-15 23:19:23

    Czemu same Motorole? :) Monopol mają na Kubie? ;)

  • 0

    3. ~Rafi  2008-04-15 23:19:50  host: chello089078090066.chello.pl

    no ale wybór: masz Motorolę, albo motorolę, a jak ci nie odpowiada, to możesz wybrać jeszcze motorolę

  • 0

    4. ~mBank  2008-04-15 23:31:25  host: bxy62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy wiadomo już coś o mMobile ??? o promocyjnych stawkach ??? Ponoć wchodzi jutro ;)))

  • 0

    5. ~Silesia?  2008-04-15 23:32:54  host: bxy62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobry... Co mi padocie ???? Kedy jakiś łoperqator bydzie mioł po 10 gr minuta i po 1 gr S do wszystkych ntezó ????? Pozdrowiom. Trzimejcie się ludki. PA

  • 0

    6. ~hettman  2008-04-15 23:59:05  host: host-84-13-202-208.opaltelecom.net.202.13.84.in-addr.arpa

    ale skad ci kubanczycy wzieli te fony? z wykopalisk?

  • 0

    7.  2008-04-16 00:41:41

    Pamiętacie taką wyprzedaż Siemensów C35 w mPunkcie równo 2 lata temu po 59 PLN/szt? Ja kupiłem sobie jednego jako rezerwę. Okazało się, że miał on na obudowie logo Cubacel, a po włączeniu domyślnym jęzorem był Espagnol :-). Był to po prostu wymieciony z magazynu egzemplarz dla kubańskich VIP-ów :-P

  • 0

    8. ~HonKoLL  2008-04-16 00:42:34  host: 87-205-89-83.adsl.inetia.pl

    mozna by na Cubie zrobic niezly biznes..:D kupic u nas jakies starsze telefony typu Nokia 6610i i sprzedawac tam za wieeecej:D tyle ze tu trzeba by juz w setkach sztuk przerzucac.. otworzyc komis na Cubie.. :D

  • 0

    9.  2008-04-16 00:52:52

    Dziwicie sie cenom rozmow i telefonow na Kubie. Nie pamietacie co u nas bylo jak rynek startowal?

  • 0

    10.  2008-04-16 07:26:05

    No to teraz Motorola stanie na nogi ;-)

  • 0

    11.  2008-04-16 07:45:54

    Przypomnijcie sobie ile u nas płaciło się z 20 lat temu za jakiś zegarek z melodyjkami! ;) Tudzież za jednego banana :)

  • 0

    12. ~nyczaj100  2008-04-16 11:05:07  host: 078088230126.klc.vectranet.pl

    Z tą Motorolą to jest ciekawie. Z jednej strony kubańczycy oficjalnie nie akceptują rzeczy amerykańskich (w najnowszym Travelerze pisze, że nie chodzą tam karty wydane przez banki amerykańskie lub ich zagraniczne oddziały, nie mówiąc o kartach American Express) a z drugiej dla Motoroli, która pochodzi z USA zrobili wyjątek. Pewnie import Motek był mniej kosztowny niż np. Samsungów, SE, Nokii i innych.

  • 0

    13. ~adamus  2008-04-16 11:08:55  host: 213.158.194.228

    Na stronie operatora mozna sprawdzic, ze dostepne sa tez Nokie i Siemensy.

  • 0

    14. ~~adamus  2008-04-16 11:09:49  host: 213.158.194.228

    jest nawet se t630:)

  • 0

    15. ~  2008-04-16 11:59:17  host: ip-89-174-40-215.multimo.gtsenergis.pl

    Minuta za 3 $ czyli większość rozmów to będą połączenia przychodzące ze stanów. Kasa dla reżimu będzie płynęła szerokim strumieniem...

  • 0

    16. ~qbek  2008-04-16 13:55:57  host: 212.160.172.70

    Widać że reżim zwija żagle i się ustawia finansowo. Podobnie jak Arafat w Palestynie :) .

  • 0

    17.  2008-04-16 16:14:16

    Nie wiem, czy Wy sobie żartujecie, czy nie wiecie o czym mówicie?

  • 0

    18. ~znawca  2008-04-16 18:00:34  host: atropos.tpi.pl

    A ja tam wole motorole

  • 0

    19. ~09.09.2009  2008-04-17 00:05:59  host: ems95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla nich to epokowe wydarzenie.

Dodaj swoją opinię