Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Który flagowy smartfon jest najszybszy?

Który flagowy smartfon jest najszybszy?

orson_dzi 18 Kwietnia 2017 08:07

3 2

speet test

Na kanale EverythingApplePro w serwisie YouTube pojawił się test porównujący prędkość iPhone'a 7 Plus i flagowych smartfonów z Androidem.

Zamiast porównywania smartfonów w benchmarkach, test został przeprowadzony na aplikacjach użytkowych i grach. Na każdym modelu kolejno były uruchamiane te same aplikacje, które po pokonaniu pierwszego okrążenia były uruchamiane po raz drugi.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zwycięstwo iPhone'a 7 Plus było pewne dla każdego, kto widział wcześniej podobne porównania. Pierwsza pętla została pokonana w 2:44 minuty, a druga w zaledwie 0:33. Samsung Galaxy S8 potrzebował do tego odpowiednio 5:36 minut oraz 2:04 minuty. Co ciekawe drugie okrążenie Samsung zrobił jako trzeci, przegrywając z LG G6 (2:03, pierwsza pętla w 6:34) i OnePlus 3T (0:53, pierwsza pętla w 6:07). Ostatni w obu kategoriach był Google Pixel (6:34 i 2:15).

Źródło tekstu: EverythingApplePro; wł     

w sumie: 22
  • -1

    3.  2017-04-18 08:32:18

    Chciałbym zobaczyć wynik Iphona w multitask. Czyli jedna Apka konwertuje obraz płyty CD audio do Flac, druga Apka konwertuje film BR do h265, trzecia apka usuwa czerwone oczy ze zdjęć, a my gramy w między czasie w gierkę :)
    Powodzenia Iphone.

  • 1

    4. ~///  2017-04-18 08:32:25  host: apn-31-0-65-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Który flagowy smartfon jest najszybszy?, wypuszczony z tarasu widokowego na pałacu kultury i nauki w Warszawie.

  • 1

    5.  2017-04-18 08:33:14

    @1 Biedaczki to używają sobie iphonów, już nawet samsungi są droższe

  • 0

    6. ~Armani  2017-04-18 08:39:23  host: 095160207130.wejherowo.vectranet.pl

    Robi wrażanie, ale za to I7 jest mega brzydki. Gdyby siedział iOS w bryle Samsunga, to byłoby coś.

  • 0

    7. ~  2017-04-18 08:54:13  host: 77-254-36-117.adsl.inetia.pl

    A ja sadzielm ,ze wazna jest wygoda, a nie szybkosc. Ale co ja tam wiem.

  • 2

    8. ~Gollum  2017-04-18 08:55:42  host: hq.npn.com.pl

    To mniej więcej tak jak porównywać WIndows do macOS. Co z tego, że ten drugi jest szybszy, skoro po prostu mniej potrafi? Został napisany na konkretny sprzęt a Windows działa na wszystkim.
    Tak samo Android działa na wielu platformach (konfiguracjach sprzętowych) a iOS jest skrojony tylko dla tych kilku.
    Czyli uniwersalność vs. "zamkniętość. Co kto woli.
    Jedno jest pewne. Gdyby nie Android nie byłoby tylu dobrych, tanich, wszechstronnych smartfonów / tabletów.

    A swoją drogą nazwa tego kanału na YT mówi wszystko na temat jego autora i jego podejścia.

  • 0

    9. ~calm  2017-04-18 09:05:53  host: abbs21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    iPhone wymiata wszystkie androidy:-D

  • 0

    10.  2017-04-18 09:32:23

    yyyyy... nie kumam...
    ,,...były uruchamiane te same aplikacje, które po pokonaniu pierwszego okrążenia były uruchamiane po raz drugi."
    Jakie to to te pierwsze okrążenie?!
    :-)

  • 2

    12.  2017-04-18 09:55:42

    iphone jest tylko szybki, na nim nic nie można robić poza podniecaniem się szybkością, dosłownie.
    android ma lepszy aparat - iphone jest szybszy
    android ma lepszy ekran - iphone jest szybszy
    android ma lepszą jakość dźwięku - iphone jest szybszy
    android ma lepszą antenę - iphone jest szybszy
    android ma lepsze transfery wifi/lte - iphone jest szybszy xD
    android ma lepszą baterię - iphone jest szybszy
    android ma lepszą personalizację - iphone jest szybszy
    android ma jacka 3,5 - iphone jest szybszy

    mogę tak cały dzień, szybkość to jedyny argument jaki mają wyznawcy appla

  • 0

    13. ~XiaomiFan  2017-04-18 10:08:04  host: apn-31-0-46-244.dynamic.gprs.plus.pl

    NajszyBsze jest Xiaomi, ale platni testerzy na pasku samsunga i applea nawet nie wzieli go do testów bo by zakasowal przeplacana konkurencje.

  • 1

    14. ~Tom  2017-04-18 10:18:21  host: a24-05-11.opera-mini.net

    Tendencyjny artykuł skierowany do ludzi którzy kupią samochód po tym w ile przyspiesza do setki, co nie przekłada się na jego walory użytkowe. Tak samo jest z telefonami.

  • 1

    15. ~darase  2017-04-18 10:46:24  host: user-46-113-181-134.play-internet.pl

    One Plus 3t jest bardzo starym flagowcem, poczekajmy na OP5. Cenowo zmiecie wszystkie flagowce :) Jeszcze może Xiaomi coś wniesie :D

  • 1

    16.  2017-04-18 10:49:45

    @12 o to to dokładnie
    ale jak ktoś leci na marketing i bajeczki o ekskluzywnym telefonie dla bogatych to nic nie poradzisz

  • 0

    17. ~ziutasek  2017-04-18 12:05:23  host: affc193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślałem że puszczą je z pałacu kultury i zmierzą czas ...

  • 0

    18. ~Hotelarz  2017-04-18 12:15:54  host: user-46-112-162-253.play-internet.pl

    A gdzie jest Huawei P10?

  • 0

    19. ~niki  2017-04-18 13:04:05  host: webdefence.cluster-wawa.forcepoint.net

    Ciekawe ujadanie Androidowców. Nawet jak Wam ktoś dostarcza pod nos obiektywny dowód na to że iOS jest szybszy i lepiej zoptymalizowany niż Lagoid to i tak wymyslicie sobie milion innych powodow aby sprobowac zdyskredytowac Apple. Aaaa i the winner is @14 - te przyspieszenie 0-100 rozwala system hahahaha

  • 0

    20. ~emil  2017-04-18 14:43:32  host: 185.47.65.178

    iphone miażdży konkurencje ze względu na zastosowaną w nim pamięc nvme. Nie wiem czemu pozostali producenci nie stosują tego typu pamięci.

  • 2

    21. ~raf  2017-04-18 14:48:23  host: user-94-254-130-88.play-internet.pl

    do Hotelarz - o k którego P10 pytasz - bo się okazało, ze firma w swoim flagowcu stosuje różne kości pamięcu od najwolniejszych eMMC do najszybszych do UFS 2.1 - biorąc za wszystkie wersje tą samą kasę - jak widzisz nieżle ludzi w *** robią!!!!!!!!!!!

  • 1

    22. ~Darek  2017-04-18 17:16:58  host: 195.116.187.216

    @18 Niki, co nazywasz obiektywnym dowodem ? No chyba nie wyniki tego testu ?
    To jakaś jedna próba i nic z niej nie wynika. To że taki czy inny sprzęt wypada lepiej w jakimś teście, nie oznacza że jest "lepszy". Ja niestety nigdy się nie przekonam jak szybki jest ogryzek :)

  • 0

    23. ~  2017-04-18 22:33:13  host: host-188-122-16-67.finemedia.pl

    @12
    Jakość dźwięku i użyte przetworniki w iPhone są niedoścignione dla innych producentów. Antena i transfery wifi/LTE - wskaż mi Androidowca, który jest w tej kategorii lepszy od iP7. Co do baterii, 7 Plus niewiele modeli puszcza przodem. Poza tym, aby zgromadzić wszystkie wymienione przez Ciebie "lepszości", trzeba by mieć 7 biedafonów na Androidzie naraz, bo żaden nie ma tych wszystkich przewag w tym samym czasie.

Dodaj swoją opinię