Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto zapłaci pracownikom PTC?

Kto zapłaci pracownikom PTC?

WitekT 23 Stycznia 2006 10:04

0 0

Wypłaty pensji dla 4 tys. pracowników PTC są zagrożone w związku z dwuwładzą i konfliktem między udziałowcami.

Kontrolujący firmę zarząd zamierza wezwać na pomoc dwóch wspierających go udziałowców: Deutsche Telekom i Elektrim. Ich konflikt z francuskim Vivendi o kontrolę nad największym w Polsce operatorem staje się coraz bardziej niszczycielski.

Problemy z płatnościami wyszły na jaw, gdy do 15. stycznia sprzedawcy PTC nie otrzymali prowizji, a Niemcy z DT zarzucili Francuzom, że szantażują ich podjęciem wszelkich działań, by uniemożliwić wypłaty wynagrodzeń dla pracowników PTC.




Teraz zagrożeni są wszyscy pracownicy, którzy powinni otrzymać pensje do 30. stycznia. Konflikt może zagrozić także innym płatnościom spółki, m.in. dla kontrahentów, które opiewają na około 400 mln zł miesięcznie. Jednak władze kontrolujące PTC chcą powołać nowych pełnomocników do konkretnych spraw i liczą, że zażegnają problem.

Firma już ucierpiała na konflikcie - zdaniem analityków w ciągu trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku pozyskała najmniejszą liczbę klientów na komórkowym rynku. Ciągle jednak zajmuje pozycję lidera, a w listopadzie jako pierwsza ogłosiła zdobycie 10-milionowego klienta. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 1

    1.  2006-01-23 10:58:10

    moze juz czas zakonczyc ten konflikt...poza tym widac, ze do pieniedzy do wszyscy chetni, a jak regulowacnaleznosci to juz nie ma

  • -1

    2. ~robs  2006-01-23 12:19:21  host: gw3.eranet.pl

    a niech sie kloca! Moze siec przestanie dzialac a wtedy im powiem zeby sie pocalowali w d i pojde do plusa

  • 1

    3.  2006-01-23 12:47:16

    a kiedy ktos wcisnie magiczne "air off" i bnedzie era zdziera zamilkla...

  • 1

    4. ~da  2006-01-23 13:00:29  host: dk59.internetdsl.tpnet.pl

    gdyby chodziło o orange to postów ze 30 by było a era to święta krowa którą prawie wszyscy uwielbiają.

  • 1

    5.  2006-01-23 13:34:33

    robs: nie wyobrazam sobie miec simplusa w tym goracym okresie wymiany oprogramowania na platformach :D

  • 1

    6. ~Longman  2006-01-23 14:23:52  host: exf131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rafcyk, masz rację. Dziś właśnie zmieniłem Samych Swoich na TT i cóż za ulga, wszystko działa! Opinia o Polkomtelu i jego wysokiej jakości to mit. Ostatni miesiąc zapamiętam jako koszmar. Napiszę jak jest: z obiektywnego punktu widzenia Orange był o klasę lepszy, choć w momencie w jakim podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu abo i zmianie na SS wydawał mi się wyjątkowo nieciekawy. Polkomtel jednak przechodzi samego siebie. Polkomtel przypomina mi Małysza, kiedyś sukcesy, dziś może budzić zażenowanie. Fani mają nadziję, że może jeszcze nie wszystko przepadło, realiści juz wiedzą, że lepiej nie nabijać sobie tym głowy.

  • 1

    7. ~kamil  2006-01-23 15:53:48  host: wlan0-4.srem.net

    buachacha smiechu warta ta cala era...

  • 1

    8. ~xbem  2006-01-23 16:17:08  host: nat-bem.aster.pl

    ja rozumiem jeszcze żeby sie kłuciły 2 polskie firmy.Ale tu kłuca się 2 firmy zagraniczne o kontrole nad największą polską siecią komórkową.A tracą polacy: pracujący w PTC i klienci

  • -1

    9. ~mak  2006-01-23 17:21:58  host: awk146.internetdsl.tpnet.pl

    bardzo ciekae ja jakos na 2 numerach simplus nie mam zadnych klopotow

  • 1

    10.  2006-01-24 00:18:45

    Współczuję pracownikom PTC.

  • -1

    11. ~  2006-01-24 07:48:25  host: chello084010043160.chello.pl

    Drodzy Postowicze, nie zauważyłem by na tym stracili kliencie. Poza tym teraz era jako jedyna obniża stawki, gdzie inni operatorzy robią sobie jaja z klientów. A DT już się wszystkim zajął i nie rozumiem takiego typu artykułów

Dodaj swoją opinię