Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto zainwestuje w CenterNet?

Kto zainwestuje w CenterNet?

WitekT 31 Sierpnia 2009 10:22

0 0

Roman Karkosik przyznał, że jest gotowy wpuścić inwestora do kontrolowanego przez siebie NFI Midas. Fundusz jest właścicielem CenterNetu. Nie interesuje nas CenterNet - powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela. PTC i Polkomtel odmówiły komentarza - pisze Parkiet.

Inwestor branżowy angażowałby się w projekt Karkosika z myślą o częstotliwości CenterNetu. Z informacji Parkietu wynika, że taki ruch rozważała w maju PTC, gotowa zapłacić nawet 180 mln zł. Nie wiadomo, czy dziś tyle by wydała, skoro takie pasmo kupiono (z Mobylandem) za 55 mln zł o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Poza tym PTC dąży do unieważnienia przetargu, w którym wygrał CenterNet, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Pomysł inwestora dla CenterNetu nie jest nowy. W hossie planowano, że jego rozwój sfinansuje giełda, a potem stawiano na nowe zagraniczne telekomy. Jednak żaden nie ujawnił się w ostatnich przetargach.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Marcin  2009-08-31 12:01:19  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

    5 lub 6 wystarczy na Polskę. Ja im zyczę jak najlepiej. Będa mieli pod górke i wiart w oczy bo rynek nasycony a klienci wymagajacy, ale czym lepiej im wyjdzie tym bardziej wszyscy na tym skorzystamy. Pamiętam jak w ch..j ludzi mowila jeszcze 2-3 lata temu ze na Polke wystarczy tylko 3 operatorow ap lay szybko upadnie. Kij wam w oko, wy hamulce rozwoju i konkurencji.

  • 0

    12. ~  2009-08-31 12:06:32  host: v02-05.opera-mini.net

    ad 2. Jesli umts mozna postawic na 900mhz oraz na 2100mhz to dlaczego nie idzie na 1800mhz?

  • 0

    13.  2009-08-31 12:23:21

    12@ Bo to nie jest standard. I nie ma terminali obsługujących to. A tak wogóle to myślę, że PTC postawi i tak na swoim - unieważnią przetarg dla Mobylandu i CenterNetu. Jest to wielce prawdopodobne, bo mają bardzo dobrych prawników, a jeśli nie to może kupią CenterNet, tylko co powie rydzyk na to, że wtedy będzie współpracował z niemiecką siecią? xd

  • 0

    14.  2009-08-31 12:35:06

    Artur051 (13) - a w tej chwili to z jaką siecią współpracuje? Pan Plewczyński tak czy siak MUSIAŁ wydukać w ostatnich Rozmowach Niedokończonych, że jadą "po Erze".

  • 0

    15.  2009-08-31 12:43:54

    jojo: zasięg macierzysty

  • 0

    16.  2009-08-31 12:47:56

    A ja bym sobie życzył i marzył, aby to P4 "dostało", a jakiś sposób, pasmo 1800Mhz. Pytanie czy by chcieli? Oczywiście małe na to szanse, bo pewnie znów kaski brak, bez "dodatkowego" inwestora, ech... Jednak nie chciałbym, aby w jakikolwiek sposób P4 "mieszało" się w interesy rydzykowo-karkosikowe hehe! Możemy też założyć inny scenariusz, że Centernet'a przejmuje Telefonica lub Hutchison, czyli mają pasmo DCS, a później następuje przejęcie P4. I mamy w Polsce czterech "porządnych" operatorów hehe! Cóż, pomarzyć zawsze można. Pytanie jeszcze, co ze Sferią? Może, dzięki Solorzowi, dali by radę, jako piąty operator, bo mają "prawie" komplet "pasemek" hihi!

  • 0

    17. ~mazł  2009-08-31 12:50:50  host: 195.187.134.90

    ile starterów musiałby sprzedać Centernet, żeby uzyskać rentownośc operacyjną

  • 0

    18.  2009-08-31 12:52:00

    piotrM - ja np. patrzę na danego operatora poprzez pryzmat zmian na rynku, które dokonały się za jego pośrednictwem. Może i Play musi korzystać po części z infrastruktury innego operatora. Jednak pomimo tego inwestuje we własną sieć, płaci Polkomtelowi za roaming krajowy a do tego jest w stanie zmusić innych wielki do obniżenia stawek. I to jest właśnie to, czego przede wszystkim oczekuję od dobrego operatora! ;-)

  • 0

    19. ~  2009-08-31 12:53:43  host: v01-14.opera-mini.net

    Ptc lyknie centernet.pytanie tylko kiedy.mirekb

  • 0

    20.  2009-08-31 13:06:01

    mirekb: a nawet niech PTC "łyka" Centernet, bo przynajmniej "cenny" DCS się nie "zmarnuje" hehe! Dlaczego "cenny", bo przy dużej ilości rozmów można zapewnić odpowiednią przepustowość sieci, za co przecież dużo z nas chwali PTC. Oczywiście zdaje sobie sprawę z mniejszej konkurencyjności, ale cóż, jak widzę, te ciągłe opóźnienia, to raczej nic dobrego z tego nie będzie. Pytanie czy Polkomtel chciałby DCS'a? Ale widząc ich politykę oszczędzania, mimo pozwoleń, na uruchamianiu BTS'ów DCS w Poznaniu, to raczej niech sobie darują. Nio, chyba że w ostatnim roku uruchamiają "zaplanowane" DCS'y, tylko w ten sposób, że ich "nie widać"- wiadomo o co chodzi, o kanały Common BCCH ;)

  • 0

    21.  2009-08-31 13:28:45

    To już wiadomo co za kolejne terminale "cuda" zaproponuje CenterNet. To będą terminale marki TRAK.

  • 0

    22.  2009-08-31 13:41:28

    Za chwileczke powinni wiec pokazac pierwszy "oficjalny" cennik uslug, podobny do tego od Centernetu z oderwana cena aktywacji od reality.

  • 0

    23.  2009-08-31 13:42:42

    21: Jaka siec, takie telefony ;) Ja mam takie chinskie cudo (nie markowane przez Polakow, ale podobne) i ma poprzestawiane nazwy sieci :D Pokazuje np. IDEA na Plusie i inne niestworzone rzeczy ;)

  • 0

    24.  2009-08-31 13:43:45

    22: znowu napisza, ze jakas czesc oplaty idzie na fundacje, UKE powie, ze stawki sa na poziomie rynkowym i bedzie "operator".

  • 0

    25.  2009-08-31 13:45:55

    o kurcze, 22@ komentarz mial pojsc pod news mobyland nadaje ;-)

  • 0

    26.  2009-08-31 13:47:06

    ms93 - zobaczymy. Podobno to mają być jakieś nowe modele - może chodzi o te dualsimy? "wRodzinie" (a może i nawet codzi o inne przyszłe oferty CenterNetu) ma być ofertą "bez telefonu". Tzn liczyć mają się przede wszystkim cennik i usługi. Przynajmniej taka jet wersja oficjalna. Patrząc jednak na cennik i brak niektórych ważnych usług bardzo w to wątpię. Nie ma ani usług ani terminali

  • 0

    27.  2009-08-31 13:49:21

    Tzn nie ma PORZĄDNYCH cen, usług, ani też terminali.

  • 0

    28.  2009-08-31 14:55:11

    Midas jest bohaterem wielu legend, mitów i anegdot. W mitach przypisywano mu wyjątkową głupotę. - zrodlo Wikipedia.

  • 0

    29.  2009-08-31 16:58:27

    jojo - no inaczej niż realnie nie da się rozdawać częstotliwości... A może da się?

  • 0

    30.  2009-08-31 17:17:31

    wlo (29) - i w związku z tym...?

Dodaj swoją opinię