Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto w końcu weźmie Polkomtela?

Kto w końcu weźmie Polkomtela?

WitekT 22 Lutego 2010 22:25

0 0
Polscy akcjonariusze Polkomtela zrezygnowali z wprowadzenia tej spółki na giełdę. Preferowanym inwestorem dla Polkomtela będzie inwestor branżowy - powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM.

Nie ma takiego tematu, bo nie miałoby to sensu - odpowiedział na pytanie, czy polscy akcjonariusze przygotowują Polkomtela do wprowadzenia na giełdę.

Preferowanym inwestorem byłby tu inwestor branżowy np. z Europy. Zgłaszają się chętni - powiedział i dodał, że polscy akcjonariusze tej spółki są na etapie poszukiwania doradców przy przeprowadzeniu tej oferty.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2010-02-23 09:14:34  host: v09-10.opera-mini.net

    ad 15. Orange poprawia swoje oferty, Era tez to i w koncu Plus ruszy tyłek. rcicho

  • 0

    23.  2010-02-23 09:21:47

    @14 plus jest w pewnym sensie podmiotem posrednio panstwowym... moze nie jest to stricte spolka Skarbu Panstwa, ale wystarczy spojrzec na jego akcjonariat. praktycznie 75-80% akcjonariuszy Polkomtela to spolki z wiekszym, badz mniejszym udzialem SP wiec Polkomtel jakby nie patrzec w jakiejs czesci jest panstwowy, w koncu akcje sa potwierdzeniem posiadania jakiejs czesci danego przedsiebiorstwa. negowanie tego, to tak jakby pisac, ze orange nie jest francuskie... rowniez jestem zdania, ze poki nie dzieje tam sie zle, spolka sie nie pali ani wali to bez sensu jest sprzedawac ja dla samego sprzedawania. co innego gdyby brakowalo im na inwestycje (tu sa przeciez kredyty) czy biezaca dzialalnosc (mozna ostatecznie dokapitalizowac), a tu po za czasem niezbyt trafnymi decyzjami na gorze, ktore funduja prezesi z politycznego nadania (nastepny dowod na to, ze jest to spolka mocno zalezna od SP) w miare jakos to wszystko dziala...

  • 0

    24. ~mirekb  2010-02-23 09:30:07  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    managierowie wielkich koncernów,w tym wypadku telekom tworzą pewnie na szkoleniach dla speców,których wysyłają na wschód(np Polska)materiały typu:jak wygląda prywatyzacja na tym obszarze ;-))szkoda ze zaden z filmowców w Polsce nie zrobił filmu o prywatyzacji np.TP.niestety uwazam ze z Polkomtelem bedzie podobnie

  • 0

    25.  2010-02-23 09:31:24

    Vodafone pewnie kupi te udziały ;). Czekam na Vodafone PL

  • 0

    26. ~  2010-02-23 09:58:54  host: 109.243.19.35

    Nie ma takiego tematu, bo nie miałoby to sensu - odpowiedział na pytanie, czy polscy akcjonariusze przygotowują Polkomtela do wprowadzenia na giełdę.---- tu słychać jaka jest komunikacja między akcjonariuszami, albo chęć zabłyśnięcia prezesa. Bo inaczej to po prostu nabija się z zarządu PKN

  • 0

    27. ~:))  2010-02-23 10:30:38  host: 109.243.28.240

    zaznaczam to żart (żeby nie latały bluzgi) - w końcu kupi ich PLAY... :)))

  • 0

    28. ~  2010-02-23 11:28:44  host: 212.2.101.56

    @11: Ale po co sprzedać? PO CO?! Dlaczego głupi Polacy pozbywają się tak łatwo za bezcen majątku Skarbu Państwa? Masz firmę, która przynosi Ci duże zyski i co - sprzedajesz ją za psie pieniądze??? Przecież to obłęd jakiś! Zyski z takiej "sprzedaży" nigdy nie są tak duże by zrekompensować utratę takiej firmy. Kasa szybko się rozchodzi i nie ma nic, stajesz się zwykłym zerem. Jaki jest więc cel wyprzedawania na złodziejskich zasadach polskich firm zachodnim inwestorom? Czy aby nie chodzi o "10% dla mnie" za ułatwienie całej transakcji? @14: Bez komentarza :-( @23, 24: Cieszę się, że macie takie zdroworozsądkowe podejście. Oby więcej takich ludzi na górze, wtedy może Polkomtel nie zostałby "sprzedany po polsku". @25: Frajer czy co?

  • 0

    29. ~selecta  2010-02-23 12:28:40  host: cc.azsoft.pl

    wczoraj czytalem na interii (nie wiem czy to nie przedruk z parkietu) ze vodafone nie jest zainteresowane znacznym zwiekszeniem pakietu. tez jestem przeciwnikiem wyprzedawania polskiego majatku. potem znowu bedzie 'madry polak po szkodzie' a ostatnio coraz czesciej glupi przed i po szkodzie :/ ale z drugiej strony ktos pisze ze 'poki sie nie pali i wali' jak sie bedzie palic i walic to nikt za nich dobrej ceny nie da. co do pozostalych prywatyzacji to dziura rzeczywiscie jest i trzeba ja czyms zalatac ale sprzedawanie perelek jak chocby kghm to jest 'samoboj' i straszliwa krotkowzrocznosc. w polsce niestety nie mamy jakichs tradycji politycznych (albo przynajmniej mamy dziure w historii). moze dlatego nikt sie w polsce nie przejmuje tym jak beda postrzegani za 30 lat. wazne jest tylko to zeby sie pochwalic czyms w telewizorni i wygrac nastepne wybory. mysle ze jakby w owej telewizorni przeprowadzic debate, wytlumaczyc tempemu narodowi dlaczego trzeba darmozjadom obciac zasilki itp to moze by cos z tego wyszlo.

  • 0

    30. ~ZICO  2010-02-23 13:24:57  host: abjo242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aż żał się robi kiedy się czyta te szczenięce komentarze typu "Czekam na Vodafone PL" lub "Może odświeżą ofertę". Nie wiem czy osoby je piszące udają tylko idiotów czy są nimi na prawdę. Tak jak już wspomniał #15 co ma piernik do wiatraka? Widać właśnie te "odświeżone" oferty na przykładzie Orange i Ery (gdzie DT ma już prawie 100% udziałów) zwłaszcza jeśli chodzi o ceny telefonów. Nawet przy wyższych abonamentach ich ceny często bywają wyższe niż na wolnym rynku. Było już wielu takich oszołomów, którzy na widok wątpliwej urody logo orange sikali w majtki i daliby się za nie pokroić. Wydawało im się, że jak już wejdzie do nas marka orange to chwycą Pana Boga za stopy. Co z tego wynikło chyba nie warto komentować. Widzę, że po tamtych przykrych doświadczeniach część osób ani trochę nie zmądrzała. Jeśli Orlen tonie w długach to niech gdzie indziej szuka pieniędzy bo i tak sprzedaż Polkomtela na wiele mu się nie zda. Tym bardziej, że dlaczego niby w imię interesu Orlenu mają sprzedawać akcje pozostali, którzy wcale tego robić nie muszą a wręcz przeciwnie - przynoszą im one pokaźne dochody. Mam tu na myśli głównie KGHM, który tylko dzięki walorom Polkomtela mógł się pochwalić zyskiem w ostatnim sprawozdaniu finansowym. Plus to w tej chwili największa i najzyskowniejsza sieć i sprzedaż takiej firmy jest chyba szczytem głupoty. Były już plany utworzenia KOT-a na bazie Polkomtela, co wcale nie byłoby złym pomysłem. Brakuje tylko mądrego kto te plany obróciłby w rzeczywistość, bo jak zwykle łatwiej jest sprzedać. Ciekawe czym mamiony jest prezes KGHM, że mówi o sprzedaży. Przecież gdyby on się nie zgodził Polkomtel wcale nie zostałby sprzedany, bo MSP wyraźnie dał polskim spółkom do zrozumienia, że albo sprzedają wszyscy albo nikt. Niemcy mają Deutsche Telecom, Francuzi France Telecom może warto byłoby się zastanowić nad utworzeniem jedynej polskiej spółki telekomunikacyjnej na bazie bogatego Polkomtela? Okazja jest ku temu idealna i chyba jedy

  • 0

    31. ~c  2010-02-23 19:15:51  host: 188.147.14.253.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    całkowicie się zgadzam z wypowiedzią nr 30

  • 0

    33. ~  2010-02-23 21:00:27  host: 212.2.99.205

    @32: W takim razie równie dobrze mógłbyś żyć teraz pod zaborem pruskim, bo co za różnica? Wszystko jedno czy byłbyś Polakiem czy Niemcem, a Polski może wcale nie być, bo po co? Państwowe firmy wcale nie muszą być źle zarządzane, mało tego - można pokazać wiele prywatnych źle zarządzanych. A wiesz dlaczego tak łatwo rozchodzi się czasem kasa w państwowych firmach? Przez takich kolesi jak Ty, którzy dążą do szybkiej prywatyzacji. Szybkiej = złej, tzn. ważne jest dla nich napchać sobie mieszek, wziąć 10% przy prywatyzacji, sprzedać szybko i komukolwiek nie dbając o dobro firmy. A drugi powód to prezesi i zarządy z politycznego nadania.

  • 0

    34. ~galtom  2010-02-24 11:43:43  host: dzn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33. 1. Niby jak ja mam dazyc lub nie do prywatyzacji? 2. Co ma zabor do wlasnosci udzialow w firmie??? Dobrze sie czujesz? 3. Niestety rzeczywistosc jest taka, ze firmy z udzialem SP sa zarzadzane zle. Pewnie, ze prywatne tez - ale zle zarzadzanie prywatna firma mnie jako podatnika nie kosztuje a Panstwowa owszem. 4. Jak dlugo poprzez wybory bedzie sie mozna dostac do takich firm (KGHM, Plus, itd..) tak dlugo do rzadzania beda sie garnac nie Ci ludzie co powinni. 5. Jest kilka krajow na swiecie (np. UK czy USA) gdzie firmy energetyczne czy telekomunikacyjne nie sa panstwowe (czesto nigdy nie byly). Sa Panstwa gdzie przymysl nigdy nie nalezal do skarbu Panstwa. I co? W miare dobrze zyja i nikt ich nie wykupuje, niszczy, depsze, wynaradawia, itd... itd... 6. To, ze FT jest francuski a DT niemiecki wynika z takiego samego glupiego protkcjonizmu co u nas. To jest latwe, populistyczne haslo wyborcze - bronmy tego co nasze, na ktorym latwo sie wygrywa. YTo jak ze straszeniem ludzi prywatnymi szpitalami!!! przez PiS. BP bylo brytyjskie i juz nie jest i co??? Brakuje paliwa w UK? BP przestalo brytyjczykom sprzedawac? Czy nie lpeij by bylo gdyby firma jak Plus byla 100 razy lepiej zarzadzana, rosla w sile i placila coraz wieksze podatki? A to ze ktos musi byc wlascicielem to chyba jasne, i ze musi miec z tego zyske tez. A czy jest nim SP, Kowlaski czy Smith - mnie osobiscie zadna roznica i tak nic z tego nie mam.

  • 0

    35. ~  2010-02-24 12:06:56  host: v11-15.opera-mini.net

    @34: Masz coś z głową nie tak? Tylko tyle komentarza można napisać na ten stek bzdur.

  • 0

    36. ~galtom  2010-02-24 12:16:20  host: dzn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 - chcialbys cos powiedziec ale nie wiesz co... OK :-)

  • 0

    37. ~  2010-02-24 15:33:30  host: 212.2.101.62

    @34: Ad1.Nie Ty masz dążyć, tylko ludzie o myśleniu tekim jak Ty. Czytaj ze zrozumieniem. Ad2. Zabór do udziałów nie ma nic. Ale jak Ci wszystko jedno czy się odda za półdarmo strategiczną firmę to równie dobrze możesz żyć pod zaborem. Ad3. Nie jest to regułą. Ad4. No i co z tego? Zawsze do wyborów będzie się garnąć jakiś odsetek tych, którzy robią to tylko dla kasy. Ad5 i 6. A co mnie obchodzi UK czy USA? Z Polski nigdy nie zrobisz USA! Zwróć uwagę jak mocnymi firmami są FT i DT. Pewnie wg Ciebie też są źle zarządzane? Tam jakoś mogą być silne firmy państwowe, a u nas jest trend aby wszystko zniszczyć, zgnoić i koniec. DLACZEGO?! Bo jak to może być silna państwowa firma... A Plus rzekomo tak źle zarządzany jakoś jest największym, najsilniejszym i najbardziej dochodowym operatorem komórkowym w Polsce. Nie dociera?

  • 0

    38.  2010-02-24 21:10:03

    @37... zaczalem pisac dluga wypowiedz ale mi sie nie chce bo to i tak nic nie zmieni. Generalnie jest mi obojetne kto jest wlascicielem plusa. Chcialbym tylko aby potencjalna zmiana udzualow byla szansa na bardziej dunamiczny rozwoj firmy i generalnie miala pozytywny wplyw na rynek. Dlatego tez sprzedaz Plusa na GPW to raczej kiepski pomysl... obstawialbym raczej inwestora branzowego. Tyle, ze w obecnej dobie kryzysu uzyskanie duzych ilosci gotowki za firme moze byc klopotliwe. Biorac jednak pod uwage jak dlugo sprawa sie ciagnie nie balbym sie, ze za tydzien plusa przema niemcy i zlikwiduja :-) Tak z ciekawosci... dlaczego to firma wg. Ciebie "strategiczna"??? Gdyby powstal KOT i byl drozszy od konkuencji... korzystalbys? Jakie masz na sobie buty, spodnie, bluze - tez polskie? Ja mowie o fakcie zmiany udzialowcow, ktory jest mi obojetny a nie oceniam jak sie on dokona.

  • 0

    39. ~  2010-02-25 00:07:13  host: v01-11.opera-mini.net

    @38: Ale zrozum, że zmiana marki nie spowoduje żadnego rozwoju firmy, a raczej wręcz przeciwnie. Same koszty takiej operacji są bardzo wysokie.

  • 0

    40.  2010-02-25 07:59:10

    @39 czyli co - ktos kupi udzialy w firmie Plus i zarzada od obecnych akcjonariuszy zeby do tego doplacili? Zarzada od Plusa zeby do tego doplacicl czy sam bedzie musial/chcial doinwestowac? Dlaczego z gory zakladasz ze firma sie nie bedzie rozwijac??? To dosc spory blad. 1. Poza debiutem na GPW kazdy podmiot ktory przjemie plusa zrobi to poto aby ten przynosil coraz wieszke zyski = musi sie rozwijac 2. Plus jest malutka fimra na tle konsorcjow swiatowych i predzej czy pozniej i tak DUZA firma go przejmie bo na rynku islug telekomunikacyjnych Europy - a jeszcze troche to w taki zmienia sie nasze rynki krajowe nie bedzie wstanie sam funkcjonowac. Pozatym... jesli obecni akcjonaruisze chca sie tych udzialow pozbyc? Co nam do tego? Moze potrzebuja pieniedzy na inwestycje? Plusa w kazdym razie nikt nie zamknie i nagle cen za 1 min nie podniesie wiec nie wiem o co ten krzyk!

  • 0

    41. ~  2010-02-25 19:51:55  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    @40: A niby dlaczego firma będzie się rozijać? Transfer kasy za granicę przede wszystkim. Wiesz jak duże są koszty takiej akcji jak rebranding?

  • 0

    42.  2010-02-25 20:58:58

    @41... wiesz... nie zreszta nie milcze... niewarto - glosuj na kogos kto sprawi, ze Polska bedzie tylko dla Polakow!!! Pozdrawiam!

Dodaj swoją opinię