Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto pomoże w sfinansowaniu przejęcia Polkomtelu?

Kto pomoże w sfinansowaniu przejęcia Polkomtelu?

Q! 15 Lipca 2011 08:26

0 0

W przyszłym tygodniu rozpocznie się proces odsprzedaży kredytów i pożyczek, które mają posłużyć do sfinansowania transakcji przejęcia Polkomtelu - wynika z informacji, do których dotarł Parkiet.

13. lipca wieczorem przedstawiciele konsorcjum bankowego, którzy organizują finansowanie przedsięwzięcia dla Spartan Capital Holdings, mieli wysłać informację prasową w tej sprawie do pięciu agencji finansowych.




Spartan Capital Holdings, a więc spółka, która nabyła udziały w Polkomtelu, zaciągnie na ten cel 14,3 mld zł kredytu. Pozostałe 6,4 mld zostanie odsprzedane zainteresowanym bankom (tzw. syndykacja kredytu).

Na 19. lipca zaplanowane jest spotkanie z zaproszonymi do negocjacji bankami. Wezmą w nim udział również przedstawiciele Polkomtelu. Ci ostatni odmówili komentarza w tej sprawie - informuje Parkiet.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    49. ~  2011-07-15 13:50:28  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu bezsensowna nawalanka "polonistów". I jedna i druga forma jest poprawna.

  • 0

    50. ~  2011-07-15 13:57:12  host: v11-16.opera-mini.net

    No i skończyła się era polskich sieci komórkowych.

  • 0

    51.  2011-07-15 14:23:13

    alik77: Będzie z pewnością szybki internet i tv w komórce, ale z tą taniością nie przesadzałbym. Wystarczy popatrzeć na CP na kartę :P

  • 0

    52. ~@51  2011-07-15 14:39:35  host: public-gprs31000.centertel.pl

    CP na karte? Obie formy poprawne, ale w ogolnopolskiej prasie w tym przypadku mozna spotkac tylko koncowke -a.

  • 0

    53. ~  2011-07-15 14:50:09  host: 178-37-6-55.adsl.inetia.pl

    Przeniosłem jednego Simplusa do GaduAir, drugiego Simplusa do wRodzinie a dwa abonamenty Plusa do Playa. Ja im na pewno nie sfinansuję zakupu kota w worku.

  • 0

    54. ~Zakrza  2011-07-15 15:36:07  host: efl245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @48 ale ja nic nie mam do gwar! kwestia "u", czy "a" na końcu to raczej nie gwara. Jestem jak najbardziej za używaniem gwary, ale w określonych sytuacjach.

  • 0

    55. ~  2011-07-15 16:18:18  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    54. Jeszcze nie masz dosyć za przeproszeniem pitolenia o "a" czu "u"?

  • 0

    56. ~  2011-07-15 16:20:50  host: v09-15.opera-mini.net

    Polkomtel wymienia się na Polkomtelu znawcy języka polskiego hehe:)

  • 0

    57. ~Zakrza  2011-07-15 16:29:35  host: efl245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    55. nie.

  • 0

    58. ~a_lex  2011-07-15 16:48:41  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Raczej Polkomtel wymienia się właśnie na Polsat ;) (I to stąd to -u - Polsatu)

  • 0

    59. ~  2011-07-15 17:12:42  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Adminie skasuj wszelkie pierdy związane z odmianami słowa Polkomtel.

  • 0

    62. ~mirekb  2011-07-15 20:21:09  host: apn-77-112-100-21.dynamic.gprs.plus.pl

    dojcze bank,pko sa wkladaja najwiecej-czyli znowu niemcy i wlosi z uni credito..oferta polkomtela bedzie tragiczna jedynie na co licze ze w mobilnym internecie doczekamy iz w2012 ze za 50zl bedzie 10GB i nocny transfer za free ;-))

  • 0

    63. ~  2011-07-16 03:37:30  host: z43-09.opera-mini.net

    Jak to dobrze, że nie korzystam z Plusa i Play. Nie ma ze mnie Solorz nawet 1 grosza. Ha ha ha... A Orange też się odmienia- Orendżu.

  • 0

    64. ~ZICO  2011-07-16 13:12:29  host: apn-77-115-11-201.dynamic.gprs.plus.pl

    #62: Zorientuj się w sytuacji zanim znów palniesz gafę. Czy dla ciebie PKO SA i PKO BP SA to to samo? Transakcję finansuje akurat ten drugi.

  • 0

    65. ~e  2011-07-16 16:27:50  host: 174.127.64.104.static.midphase.com

    Na telepolisu jest taki zwyczaj, że jak spadaju obrotu z reklamu, to się na siłu wsciskaju błądu, byle było dużo komentarzu. Uparli się na Polkomtelu i Centertelu, bo to dodatkowe wpisy i odwiedziny. Redakcju, to też ocenzurujecie ? ;-P

  • 0

    66.  2011-07-16 23:22:13

    No właśnie - a czy Centertel to też skrótowiec? A ciekawe od czego?-) Ja tam myślę, że naturalniejsze jest, kiedy przypadki nie są identyczne, czyli dopełniacz = Polkomtela, a miejscownik = Polkomtelu - a nie oba w tej samej formie. A poza tym o tym, że poprawnie jest z -u zadecydowali językoznawcy, na siłę szukając reguły pasującej do tego wyrazu - a zawsze myślałem, że w polskim jest pełno wyjątków i o poprawności decyduje raczej tradycja i używanie, a nie reguły. Od kiedy nasz język jest taki regularny?

  • 0

    67. ~  2011-07-19 09:16:43  host: ip95.elektrosat.pl

    Czy wiadomo jaki jest wynik tego spotkania? Kto poza zarządem Polkomtelu będzie miał wpływ na kształtowanie ofert Plusa? Pytam, bo na polskim rynku internetu mobilnego codziennie stajemy się świadkami zmian w taryfach i w ofertach, które mają miejsce dzięki trendom rynkowym. Poza tym dawno nie było spektakularnych zmian w taryfach plusa mobilengo internetu. Obstawiam że mogą pójść w ślady konkurencji (np. Play Online, BEW Day by Day) i wprowadzić jesienią na rynek bardziej elastyczną ofertę.

  • 0

    68. ~grubas33  2011-07-20 06:30:58  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    bobrze że ja tego nie będę sponsorował. jestem w T-Mobile i jest ok :)

  • 1

    69. ~mem  2011-07-20 15:45:41  host: aesm209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telepolis jest chyba jedyną firma która uzywa stwierdzenia Polkomtelu . Drażni mnie to jak cholera. Uparli sie jak osły . Wszyscy w Polkomtelu mówią Polkomtela. Może się jednak dostosujecie ?

  • 0

    70.  2011-07-22 22:57:09

    Ale to tak z lwowska - Pulkumtelu, Pani Kumisarzu ;)

Dodaj swoją opinię