Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto pobiera multimedia na komórki

Kto pobiera multimedia na komórki

WitekT 24 Kwietnia 2007 14:01

0 0

Według szacunków firmy Telecom Media, w Polsce co miesiąc pobieranych jest od 7 mln do 9 mln sztuk multimediów w kanale premium SMS. Sprzedaż napędzają Internet i reklamy prasowe.

Z badań wynika, że wśród pobierających minimalnie przodują mężczyźni (52%), a usługi te najpopularniejsze są wśród ludzi z przedziału wiekowego 21-30 lat (41% pobierających). Tych w wieku 15-20 lat jest 19%, a 30-40 - 18%.

60% pobierających to mieszkańcy miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców, 18% z miast od 100 tys. do 200 tys., a 22% - powyżej 200 tys.




Najpopularniejszymi telefonami, na które pobierane są multimedia, są oczywiście Nokie. Z produktów tej firmy korzystało w 2006 roku 36% klientów, a w I kwartale tego roku aż 38%. Na drugim miejscu znalazł się SonyEricsson - 20% w 2006 roku i 24% w I kwartale 2007 roku. Trzecie miejsce zajmuje Samsung ze stałym udziałem 13%. Kolejne miejsca zajmują Siemens (spadek z 13% w 2006 roku do 8% w I kwartale), Motorola (6% w 2006 roku i 8% w I kwartale), Sagem (6%) oraz LG (5%).

Co ciekawe, 43% pobrań dokonano na telefony z TOP10 2006 roku:
1. Nokia 3100,
2. Nokia 6020,
3. Nokia 6610i,
4. Nokia 3510i,
5. Nokia 6030,
6. SonyEricsson T290i,
7. Samsung SGH-X200,
8. SonyEricsson K300i,
9. Sony-Ericsson T230,
10. Siemens AX72.

Zobacz: raport TelecomMedia (plik PDF; 800 kB).

Źródło tekstu: Telecom Media     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2007-04-24 14:36:44  host: p04-09.opera-mini.net

    Na czwartym miejscu top 10 zeszłego roku nokia 3510i, model z początku 2003 r, wtedy go używałem i był całkiem fajny. Mimo lichego wyświetlacza dobrze się na nim grało. Pewnie jeszcze z 5 lat ludzie będą go używać.

  • 0

    2.  2007-04-24 14:58:16

    No proszę... Cała prawda ;-) I kto tu ma słaby telefon? Kto starego g... używa? Ano okazuje się, że normalni ludzie, jakich jest większość ;-) MOę teraz właśnie z tego punktu widzenia zaczniemy dyskusję o tym co kto potrzebuje? UMTS? Szybkości megabitowe? O czym w ogóle mowa?

  • 0

    3.  2007-04-24 15:05:25

    Oglądając tabelki i wykresy jeszcz ejedna rzecz mnie zastanawia... czemu przy podobnym nasyceniu, Era (która przecież odgraża się Orange ciągle powrotem na fotel lidera) ma tak niski wskaźnik pobierania multimediów? Powiedziałbym nawet RADYKALNIE niski? Czy to cena multimediów w Erze? Wątpię - wszędzie kosztuja tyle samo. Rozsądek użytkowników? Wątpię, bo jakoś szczególnie nie jest nakierowana oferta Ery. A może najtańsza sieć dla najbardziej oszczędnych (albo jak to w regulaminie piszą "co do których istnieje zastrzeżenie co do wiarygodności płatniczej")? Też wątpię... Czyżby przeszacowana ilość użytkowników?? ;-D

  • 0

    4.  2007-04-24 15:07:45

    wlo: odpowiedź jest bardzo prosta i sam ją znajdziesz. ;) Weź pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze - dopisek, że % dotyczą pobierania multimediów z serwisów Telecom Media. Po drugie - zauważ "zaawansowanie" multimedialne portalu mobilnego Plusa i Omnixa. Już widzisz o co chodzi? ;)

  • 0

    5.  2007-04-24 15:09:47

    Siemens roki, roku:)

  • 0

    6. ~  2007-04-24 15:10:38  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    bo w erze do niedawna byl kiepski takt wlo, teraz sie zmienilo, ale ludzie o tym nie wiedza. pomijam ze na te pare milionow pobran, przypada kilkanascie moze nawet nastepnych z portali z koncowkami .ru. :)

  • 0

    7.  2007-04-24 15:13:27

    WitekT - no może...

  • 0

    8.  2007-04-24 15:14:16

    piotrM: fixed, dzięki! :)

  • 0

    9.  2007-04-24 15:16:56

    chociaż własnie - ludzie korzystają raczej z ogłoszeń z grami itp. w róznych gazetkach niż czerpią wiedzę z portali firmowych - tam się tylko esemesa wysyła, a potem się ściąga (na ten temat już nie pisze taki dostawca nic ile kosztuje połączenie). Operator natomiast jasno określa koszty korzystania.

  • 0

    10.  2007-04-24 15:20:18

    A propos... Ilu użytkowników korzysta z Omnixa czy w ogóle mobilnych portali operatorów? W temacie - Miasto Plusa... milion mieszkańców już prawie, dostęp do multimedów wszelkich ;-)

  • 0

    11. ~mike278  2007-04-24 15:23:19  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    wlo. celne pytanie. mam 5 znajomych korzystajacych z wapu w orange. z tego 0 bywa na orange world.

  • 0

    12.  2007-04-24 15:33:31

    i jeszcze jedno - bo piszą tylko, że są jednym z liderów wsród dostawców tych treści - jaki odsetek rynku należy do Telecom Media?

  • 0

    13.  2007-04-24 15:34:18

    wlo: z tych materiałów wynika, że jakieś 10%...

  • 0