Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto odpowiada za światowy spam

Kto odpowiada za światowy spam

WitekT 14 Listopada 2006 22:27

0 0
200 światowych gangów jest odpowiedzialnych za generowanie 80% spamu na świecie. Listę najbardziej niebezpiecznych 10 osób, z ich krótkim opisem, opublikował serwis spamhaus.org.

Listę 10 największych spamerów można zobaczy na stronie serwisu www.spamhaus.org.

O krajach, z których pochodzi najwięcej spamu rozsyłanego za pomocą komputerów-zombi, pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1.  2006-11-14 22:49:37

    Mnie na plusnet.pl ostatnio ktoś spamuje z maila o końcówce .jp - nie mam zainstalowanej tej japońskiej czcionki i są same znaki zapytania... ale najgorzej chyba jest na o2.pl bo te reklamy i ich obłędna ilość dobija...

  • 0

    2.  2006-11-14 23:11:47

    Ekhm no nie do końca. Cytat ze strony: "Up to 80% of spam targetted at Internet users in North America and Europe is generated by a hard-core group of around 200 known professional spam gangs whose names, aliases and operations are documented in Spamhaus' Register Of Known Spam Operations (ROKSO) database.". Czyli za 80% odpowiada 200 organizacji/gangów.

  • 0

    3.  2006-11-14 23:29:29

    muddy: tak, lekko się zamieszałem i chyba myślałem w tym czasie o wszystkim innym, tylko nieo tłumaczeniu newsa. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    4.  2006-11-14 23:31:03

    ***Kerio a z Ukrainy zaproszeń na biznes-konferencje nie dostajesz?

  • 0

    5.  2006-11-14 23:44:26

    no z tej ukrainy to juz do mnie chyba z 20 razy przyszlo, az w koncu plugin aktyspamowy sie tego nauczyl ;)

  • 0

    6.  2006-11-15 03:05:46

    Ciekawe kiedy sie za nich wezma..

  • 0

    7.  2006-11-15 08:33:00

    powiesić tych spamerów (za myszki of coz)

  • 0

    8. ~  2006-11-15 08:46:10  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Za jednego już się ktoś wziął: http://mosnews.com/news/2005/07/25/spammerdead.shtml

  • 0