Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto kupi Netię?

Kto kupi Netię?

WitekT 31 Października 2005 11:33

0 0

Wokół Netii krąży coraz więcej inwestorów. Ostatnio pojawiły się dwa fundusze inwestycyjne, które działają prawdopodobnie na zlecenie dużej firmy telekomunikacyjnej.

Dwa zagraniczne fundusze, brytyjski i amerykański – jak wynika z nieoficjalnych informacji – zamierzają skupować akcje Netii. Firmy te zainteresowane są przejęciem pełnej kontroli nad operatorem. Wiele jednak wskazuje na to, że te instytucje nie są zainteresowane zatrzymaniem akcji Netii dla siebie. Prawdopodobnie działają w imieniu dużego amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego.

Informacje te potwierdzałyby scenariusz przedstawiony w najnowszym raporcie Deutsche Bank Securities. Zasugerowano w nim możliwość przejęcia Netii przez podmiot zagraniczny. Autor raportu uważa, że mogłoby się to stać nawet w ciągu najbliższego roku. Zdanie to podziela Michał Marczak, analityk DI BRE. Jego zdaniem termin przejęcia Netii w ciągu najbliższego roku, najdalej dwóch lat, jest realny.
Wartość Netii, według wyceny giełdowej to blisko 2 mld zł, zaś wartość akcji w wolnym obrocie giełdowym to 1,4 mld zł.

Fundusze inwestycyjne nie są jedynymi firmami, które interesują się bądź interesowały Netią. W ostatnim czasie pojawiiły się też sygnały, że inwestorem może zostać Cesky Telecom, kontrolowany obecnie przez hiszpańskiego operatora Telefonica. Czesi jednak mówili o chęci dokonania zakupu w regionie, a nie konkretnie w Polsce. Wilczy apetyt na przejmowanie rodzimych spółek wykazuje ostatnio GTS Polska, powiązany kapitałowo z rosyjskim koncernem Menatep. I na tym ta lista wcale nie musi się zakończyć.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-10-31 14:42:06  host: dqa28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Rzepa" przed tygodniem o tym pisala. A i w Telepolis tez chyba bylo: http://www.telepolis.pl/news.php?id=3552

  • 0

    2. ~sujkoden2  2005-11-05 23:52:22  host: cpp153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i zdechła i netia i dialog - TP górą co źle wróży na naszą przyszłość :( wysokie ceny za lokalne połączenia i nadal drogie komórki na sieci obce

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet