Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto kupi BenQ Mobile?

Kto kupi BenQ Mobile?

WitekT 12 Grudnia 2006 15:29

0 0

BenQ Mobile, który produkuje telefony pod marką BenQ oraz BenQ Siemens, może zostać sprzedany prywatnemu funduszowi inwestycyjnemu. Podobno negocjacje są już zaawansowane, a potencjalny inwestor dokonał przeglądu finansowego firmy.

Nowy inwestor będzie stał przed trudnym zadaniem wyprowadzenia firmy z tarapatów finansowych i osiągnięcia zysku na bardzo konkurencyjnym rynku telefonów komórkowych.
Rezygnacja z finansowania niemieckiej filii BenQ Mobile przez tajwańskiego producenta postawiła Siemensa w trudnej sytuacji finansowej i polityczno-społecznej (zwolnienia). Siemens odmówił zapłaty 100 mln euro z ostatniej transzy całkowitej kwoty 400 mln euro, jaką miał zapłacić BenQ za przejęcie działu telefonów komórkowych. Siemens zarzuca, że tajwański partner nie dotrzymał warunków umowy, które zakładały utrzymanie biznesu w dłuższym okresie czasu.

Więcej o kłopotach polskiego oddziału firmy pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-12-12 16:17:16  host: 193.164.157.80

    private equity nie tlumaczy sie na polski ;-P tak jak opcji call i put

  • 0

    2.  2006-12-12 19:22:13

    Ja się dziwię jak to możliwe, że w ostatnim meczu piłkarze Realu jeszcze nosili koszulki Benq - Siemens... Choć w sumie obie marki chylą się ku upadkowi...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet