Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto, kiedy i czego słucha na Tidal

Kto, kiedy i czego słucha na Tidal

orson_dzi 15 Marca 2016 14:16

7 6

Play poddał analizie preferencje muzyczne tych klientów Tidala i porównał je z użytkownikami w sąsiadujących z Polską krajach.



Z Tidala w Play korzystają przede wszystkim klienci z dwóch kategorii wiekowych - 28-37 i 38-48 lat. Stanowią oni prawie dwie trzecie osób korzystających z usługi. W przypadku płci, promocja jest tak samo popularna wśród kobiet i mężczyzn, choć ci mają niewielką przewagę.

Klienci Play, tak jak i użytkownicy Tidala w innych krajach najczęściej streamingują w godzinach popołudniowych. Polacy robią to przede wszystkim w godzinach wieczornych, między 20 a 24 a także porannych, między 6 a 8 rana.

Polscy klienci Play, tak jak i Czesi oraz Słowacy, są aktywniejsi w ciągu tygodnia. Co ciekawe różnimy się w tym od Niemców i Szwedów, którzy preferują słuchanie muzyki przede wszystkim w weekendy (i piątki w przypadku Skandynawów).




Wśród wszystkich krajów najpopularniejszym gatunkiem jest POP. Słucha go jedna trzecia wszystkich użytkowników Tidala. Następna w kolejności jest kategoria Inne zawierająca w sobie różne oraz trudne do określenia gatunki. Na kolejnym miejscu uplasował się Hip Hop/Rap. Tuż za nim znajduje się Rock, Muzyka alternatywna (indie) oraz na końcu Dance Electro.

Wśród klientów Play najpopularniejsze gatunki to oczywiście POP i co interesujące, następne w kolejce są Hip Hop i Muzyka alternatywna. Hip hop jest wśród nich tak samo często słuchany jak w Niemczech. I dodać tutaj również trzeba, że znacząco bardziej niż w pozostałych krajach.

Kategoria R&B/Soul/Funk, w odróżnieniu od innych krajów, jest mniej popularny wśród użytkowników usługi w Polsce. W przypadku Niemiec, co ciekawe, takim gatunkiem jest Dance Electro. Użytkownicy Tidala we wszystkich krajach najrzadziej słuchają Jazzu i Muzyki klasycznej. Wszyscy wolą od tych gatunków, nie tylko topowe kategorie ale także R&B, Muzykę filmową i Metal.

Najpopularniejsze piosenki w mijającym miesiąca pośród klientów Tidala w Play:
  • 1. Rihanna - Work
  • 2. Dawid Podsiadło - W Dobrą Stronę
  • 3. Duke Dumont - Ocean Drive
  • 4. Cleo - Zabiorę Nas
  • 5. Imany - Don't Be So Shy (Filatov & Karas Remix)
  • 6. Adele - Hello
  • 7. Coldplay - Adventure Of A Lifetime
  • 8. Beyoncé - Formation
  • 9. Justin Bieber - Sorry
  • 10. Rihanna - Consideration

Źródło tekstu: Tidal     

Dodaj do:

Tagi: tial | play

w sumie: 29
  • 0

    11.  2016-03-15 15:22:37

    10: A co ma myślenie do gustów muzycznych?

  • -5

    12.  2016-03-15 15:28:31

    Ponoć na telepolis są jedyni ludzie na internecie którzy nie lykaja papki marketingowej ale jak widać nawet taką bzdurą się podniecaja. Rozumiem gdyby to był Spotify albo deezer ale Tidal? Przecież to najgorsze co może być.
    Tm też kurde to ma w swojej ofercie.... Miałem deezer przez 3 lata, tidala przez 4 miesiące. Deezer zjada T jak chce
    A Play jak zwykle z igły zrobi widły a Polaczki wszystko kupią
    @słoneczny Widać że nigdy z takich rzeczy nie korzystales więc po co się wypowiadasz?

  • -2

    13. ~lee  2016-03-15 15:32:55  host: 5ad1aa18.bb.sky.com

    11: ma to tyle, że osoba myśląca nie wybierze czegoś takiego do słuchania z własnej woli, poza tym nie może mieć takiego złego gustu, żeby to się mogło podobać....

  • 1

    14.  2016-03-15 15:35:33

    13: A oprócz tej zaprezentowanej, masz jeszcze jakieś niesamowite teorie? :)

  • -2

    15. ~lee  2016-03-15 15:44:13  host: 5ad1aa18.bb.sky.com

    14. Ta narazie wystarczy bo i tak niewielu rozumie :)

  • -4

    16. ~bree  2016-03-15 15:49:28  host: dqz91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Play poddał analizie preferencje muzyczne" przecież to kłamstwo :) to Tidal ma dostęp tylko do takich danych zwłaszcza do statystyk w innych krajach a Play co najwyżej dostał raport w ramach PR.

  • -1

    17. ~klimass  2016-03-15 15:58:32  host: 212.160.172.84

    Nie trzeba czytac kto pisze, kilka bledow gramatycznych i juz wiem ze orson_dzi :) "wśród kobiet i mężczyzn, choć Ci OSTATNI mają niewielką przewagę. ", "między 6 a 8 RANO", "Kategoria R&B/Soul/Funk, w odróżnieniu od innych krajów, jest mniej POPULARNA", "Wszyscy wolą od tych gatunków, nie tylko topowe kategorie ale także"- przecinek nie przed nie, ale przed ale :)

  • 0

    20. ~  2016-03-15 16:16:06  host: adgk247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakim cencjuszem trzeba być, żeby "ci" użyte w znaczeniu "oni" pisać dużą literą...

  • -2

    21.  2016-03-15 16:34:05

    @12 No i co z tego. Rozumiem, że jak ty nie korzystasz z sieci p4, z ofert na kartę czy z Samsunga - to też nie będziesz się o nich wypowiadał. :)

  • 0

    22. ~Ula  2016-03-15 18:32:15  host: apn-5-172-252-243.dynamic.gprs.plus.pl

    Marny gust komercja...

  • 3

    23.  2016-03-15 18:37:00

    Mi osobiście najbardziej brakuje Toola na Tidalu poza tym zawsze coś dla siebie znajduję Denerwujące są też niedostępne wyjątki na niektórych albumach.

  • -6

    25.  2016-03-15 18:39:49

    @słoneczny Używałem co najmniej 3 Samsungi i to tylko Galaktyki
    Nawet za darmo nie chce. Obecnie mam niestety służbowy S5 ale to wybór mojego pracodawcy. Na Androidzie się liczy dzisiaj tylko Sony z serii Z. X nie wiem jak będzie. Z P4 korzystałem i od czasu do czasu korzystam. Dzisiaj głównie dla zabawy bo to niepoważny operator aby korzystać na co dzień
    A na kartę miałem pół szkoły średniej i całe studia. Więc jak zabieram głos to przynajmniej wiem o czym piszę a nie mnie się tak wydaje. Weź na próbę Spotify czy Deezer a potem się wypowiadaj. Jesteś całkowicie w błędzie

  • -2

    26.  2016-03-15 18:48:59

    Inne telekomy idą w prąd, gaz, bankowość,a przecież nie od dziś wiadomo że" There's No Business Like Show Business";-)

  • -2

    27. ~  2016-03-15 19:27:48  host: host-176-221-122-28.dynamic.mm.pl

    Ten spis pokazuje smutny poziom telepolis.pl... I nie pisz tu WitekT, że nie muszę tego czytać. Czytam bo chcę, piszę bo mam prawo ocenić. Tidal, Play i ta cała Margaret są żałośni, a Wy gonicie za komerchą i tyle. Taka prawda.

  • 0

    28.  2016-03-15 19:31:38

    @27 weź qrwa coś narysuj, namaluj, zaśpiewaj; a zobaczysz ilu ludziom to się spodoba?

  • -2

    29. ~bezprawie i bigdata  2016-03-15 20:24:16  host: 89-69-86-51.dynamic.chello.pl

    uprawiaja bezprawie i bigdata

    Nie zgodzilem sie aby ktos mnie szpiegowal co slucham a do tego publikowal. To jest naruszenie dobr!!!

  • 4

    31. ~  2016-03-15 20:52:27  host: 168.235.197.244

    @25 dla mnie ty jesteś niepoważny

  • -2

    32.  2016-03-15 23:49:03

    Top 10 rzeczywiście tragiczny. Praktycznie wyłącznie murzyńska muzyka... Zaskakujące tym bardziej, że większość korzystających to nie gimbaza tylko przedział 28-48 lat.

  • 1

    33. ~BlackMagic  2016-03-15 23:58:34  host: user-94-254-226-38.play-internet.pl

    Do 32 - nie dość że rasista to jeszcze prostak

  • 1

    34. ~ant55  2016-03-16 04:46:22  host: user-94-254-208-64.play-internet.pl

    Te godziny podczas których słuchają muzyki, pokrywają się z godzinami dojazdów Polaków do pracy. To tylko potwierdza to, że Polacy spędzają większość życia w pracy. Smutna wiadomość, szczególnie biorąc pod uwagę poziom ubóstwa wśród Polaków, pracujemy i nic z tego nie mamy, założę się że większość korzysta tylko dlatego, że jest darmowy ten Tidal. Mniej więcej za 24 miesiące spadnie popularność tej usługi w play, oraz wzmoży się aktywność na torrentach w Polsce.

Dodaj swoją opinię