Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Kto dzwonił?" w Plusie

"Kto dzwonił?" w Plusie

WitekT 1 Września 2005 15:16

1 0

Plus śladem Ery i Idei wprowadził usługę informującą o nieodebranych połączeniach.

Usługa Kto dzwonił? polega na wysyłaniu SMS-a z informacją o nieodebranych połączeniach do klienta, który nie mógł odebrać połączenia z uwagi na następujące wydarzenia:
był poza zasięgiem,
miał wyłączony telefon,
prowadził inną rozmowę i nie miał aktywnej usługi połączenie oczekujące (call waiting).

Informacja o próbach połączeń zostaje przekazana SMSem także w przypadku niepozostawienia przez dzwoniącego wiadomości na poczcie głosowej osoby, do której dzwonił. SMS wysłany do klienta powinien zawierać numer telefonu oraz datę i godzinę nieodebranego połączenia.

Usługa zostanie włączona dla wszystkich abonentów Plus GSM, klientów SIMPLUS, mixPlus oraz Sami Swoi. Usługa będzie włączana systematycznie kolejnym klientom.

Usługa jest bezpłatna dla klienta. Aktywacja i deaktywacja usługi jest bezpłatna.

Przykładowa treść SMSów wysyłanych przez system:

4 pol. nieodebrane: 21.01.2005 18:15, 20:15, 20:21 +48601102601; 20:07 +48601104444

W przypadku, gdy klient był poza zasięgiem, miał wyłączony telefon lub osoba dzwoniąca nie zostawiła wiadomości na poczcie głosowej system wysyła SMSa informującego o nieodebranych połączeniach do 2 minut po zalogowaniu się klienta do sieci. W przypadku gdy klient prowadził inną rozmowę i z tego powodu nie odebrał połączenia system wysyła do niego SMS-a z informacją o nieodebranym połączeniu niezwłocznie po zaistnieniu sytuacji.

System przetrzymuje informacje o nieodebranych połączeniach przez 1 dobę. Oznacza to, że jeśli klient jest poza zasięgiem lub ma wyłączony telefon dłużej niż dobę system po każdej zakończonej dobie wyśle do niego zbiorczy SMS z informacją o nieodebranych połączeniach, w ciągu minionej doby (w każdym SMSie będzie tylko jedna data).




Jeżeli wiadomość będzie dłuższa niż 160 znaków, system podzieli wiadomość na wiadomości o długości 160 znaków.

System nie wysyła SMSów pomiędzy 22 a 6 rano.

Jeżeli klient, który się nie dodzwonił miał włączoną usługę CLIR, system nie wyśle SMS-a powiadamiającego o nieodebranym połączeniu. W celu deaktywacji usługi klient wysyła SMS o treści NIE pod numer 8023. Usługa deaktywacji jest bezpłatna. System odeśle klientowi SMSa o treści Usługa "Kto dzwonił?" została wyłączona.

W celu ponownej aktywacji usługi klient wysyła SMS o treści TAK pod numer 8023. Usługa ponownej aktywacji jest bezpłatna. System odeśle klientowi SMSa o treści Usługa "Kto dzwonił?" została ponownie włączona.

Informacje o usłudze znajdą się na stronach www.plusgsm.pl w zakładce Usługi.

Usługa nie będzie działała:
dla klientów abonamentowych, którzy mają aktywną usługę Plus Turbo (karty dualne),
jeśli klient ustawi przekierowanie inne niż na pocztę głosową np. na numer stacjonarny,
w roamingu.

Użytkownicy SIMPLUS, którzy mogą otrzymywać połączenia, a nie mogą ich wykonywać będą otrzymywać SMS w ramach usługi.

Abonenci, którzy mają założoną blokadę połączeń wychodzących będą otrzymywać SMS w ramach usługi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~qwert  2005-09-01 15:50:54  host: doz233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus goni za Erą, dobrze, że wprowadza taką usługe ale czemu tak późno. Cwaniaki patrzą co sie u innych sprawdza i dopiero potem kopiują. Jest to jakaś metoda

  • 0

    4.  2005-09-01 16:22:20

    czy ta usługa napewno jest tez dostępna w idei jeśli tak to jak się ją aktywuje?

  • 0

    5.  2005-09-01 16:53:11

    Brawo!! Moje modły (do BOKu) zostały wysłuchane :D Wreszcie!! ....chyba ide dzisiaj pić z tej okazji :D (...może finlandię? :D ) ;)) ...szkoda tylko ze z tym CLIRem tak cienko sprawa rozwiazana zostala:( w IDEI powiadomienia sa wysylane takze jak dzwonil ktos z CLIRem...

  • 0

    6. ~margeo  2005-09-01 17:02:03  host: c120-129.icpnet.pl

    do GregPepe - lokalizacje telefonow??? Mozesz jasniej? Bo zakladam,ze nie chodzi Ci o "info o sieci"?

  • 0

    7.  2005-09-01 17:18:22

    Jest ta usługa w Idei? Nigdzie o tym nie piszą. Można jakiegoś linka prosić?

  • 0

    8.  2005-09-01 17:36:15

    W Idei ta usługa jest trochę "koślawa" - znaczy działa tylko, jak włączona jest poczta głosowa i ktoś nie zostawił nagrania.

  • 0

    9.  2005-09-01 18:25:11

    Bez sensu :P Ja chcę tak jak ma Era i Plus :D

  • 0

    10.  2005-09-01 18:26:22

    WitekT: a skad o tym wiesz i od kiedy to ma dzialac?? Wyslalem SMSa o tresci TAK na 8023 i odeslalo mi SMSa o tresci "help"...

  • 0

    11.  2005-09-01 18:33:51

    reboot: mają stopniowo włączać wszystkim - dziś chyba ruszył tylko jeden HLR. Widocznie Twój jeszcze nie. Widzisz (autoreklama mode on) telepolis stara się mieć szybko wiadomości, dlatego czasem usługa jeszcze nie wejdzie, a już o niej piszemy (autoreklama mode off). ;)

  • 0

    12.  2005-09-01 18:50:49

    trzeba wpisać T zamiast TAK, dostałem SMSa,że usługa jest aktywna

  • 0

    13.  2005-09-01 20:50:41

    Wysylam na 8023 o tresci T :)

  • 0

    14.  2005-09-01 20:51:50

    WitekT: oj Ty :) czekam na odpowiedz :D

  • 0

    15.  2005-09-01 20:52:20

    No juz dziala w teorii :) "Usluga WhoCalled juz wlaczona"

  • 0

    16. ~Major Bień  2005-09-02 01:12:18  host: widzew.4web.pl

    Miałem dzisiaj problemy z zasięgiem Plusa w Łodzi. Pojawiał się i znikał. Też tak mieliście?

  • 0

    17. ~mikolajek  2005-09-02 10:35:05  host: CacheEngine.eranet.pl

    Śmiech na sali - dopiero teraz?

  • 0

    18. ~Kamil  2005-09-02 10:57:39  host: eag163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy do tej uslugi trzeba miec wlaczona poczte glosowa czy nie ma to wplywu?

  • 0

    19. ~abert  2005-09-02 12:02:36  host: aws234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co wiem, musi być aktywna w systemie usługa poczty, ale możesz mieć wyłączone korzystanie z poczty i powinno działać "kto dzwonił". Tak przynajmniej wytłumaczono mi w biurze obsługi.

  • 0

    20. ~lokalizacja  2005-09-04 01:11:31  host: nat-Exatel.who.vectranet.pl

    w plusie dawno istnieje usluga ..gdzie jestes czy jakos podobnie...

  • 0

    21. ~krzys  2005-10-01 00:01:22  host: cfl9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe, ile zapłaci osoba dzwoniąca np. z telefonu stacjonarnego?

  • 0

    22. ~486011044444  2014-09-22 17:18:28  host: 192.162.173.5

    ijes zad0w0l0ny actara25wg rlvan0lum okna movenpick schokolade woda m0re keep artzvsznxz

Dodaj swoją opinię