Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto dostanie Androida 7.0 - lista urządzeń

Kto dostanie Androida 7.0 - lista urządzeń

LuiN 24 Sierpnia 2016 18:18

5 3

Po oficjalnym udostępnieniu Androida 7.0 Nougat dla wybranych urządzeń linii Nexus, obietnice dotyczące aktualizacji składają producenci.



W chwili premiery (23 sierpnia) Android 7.0 został udostępniony w trybie OTA i obrazów do pobrania dla następujących urządzeń:
  • HTC Nexus 9 (Wi-Fi),
  • Google Pixel C,
  • Asus Nexus Player.

W dalszym ciągu nie jest znany termin udostępnienia oprogramowania dla LG Nexus 5X, Huawei Nexus 6P i Motorola Nexus 6.




HTC potwierdził prace nad aktualizacją dla modeli:
Wśród urządzeń Samsunga pewnym kandydatem jest póki co tylko Samsung Galaxy Note 7, który otrzymać ma aktualizację w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy .

Dłuższą listę przedstawił japoński Sony. W przeciwieństwie jednak do innych producentów, nie ma być ona rozszerzana o kolejne modele:

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: android 7.0

w sumie: 47
  • 0

    28. ~olo  2016-08-24 22:48:44  host: z09-05-03.opera-mini.net

    Szkoda, że nie nexus 4.

  • 0

    29.  2016-08-25 05:06:22

    Panowie, GOL twierdzi inaczej: http://tlp.is/ax1

    To jak jest w końcu z tym Sony, planują czy NIE planują nowe urządzenia do update'u?

  • 0

    30.  2016-08-25 05:24:33

    @18: ale jaki to problem infekcji sieci bez dostępu do netu? Wystarczy odpowiednio spreparowany nośnik... W ten sposób można dotrzeć do sieci lokalnej która z kolei CZASEM się łączy z inną siecią lokalną - i głębiej, jeśli to konieczne. Najzabawniejsze, jeśli któreś z takich urządzeń (albo podłączony np. zewnętrzny komp, choć przeważnie na to nie pozwala polityka IT) podłączy się do netu. Jeśli to dobry backdoor... ; )

  • 1

    31.  2016-08-25 05:30:06

    Co do nowych iOSów... Sorry, jak nie wiem jak to wygląda empirycznie w przypadku 5tek, tak zarówno 4ka jak i 4S-ka są po prostu PORAŻKĄ po zrobieniu update'u do najnowszych dostępnych wersji softu. A nie ma możliwości powrotu... to nie Android : ) Gdzie przecież można bez roota wgrać oficjalny soft producenta (i to bez brandingu).

    A w przypadku obu systemów, istotnym czynnikiem jest sztuczne wymuszanie update'u podwyższając minimalne wymogi aplikacji - nie odpali się już takiej na poprzedniej wersji. Najbardziej jest to widoczne w przypadku iOSa.
    A nowy soft zamula telefon jak nie zabija sens jego używania (w przypadku Androida sporo zależy od półki - w high-endach nie jest przeważnie tak źle)... więc ... kupuj waćpan nowy sprzęt.

    I taki jest główny cel : ) Jak nie psujące się komponenty przez planowane postarzanie, jak nie bateria tracąca pojemność (a wbudowana kosztuje sporo uwzględniając montaż), jak nie inne "pomysły" - to ten powyższy : ) Typowe.

  • 0

    32. ~  2016-08-25 06:56:11  host: 188.146.68.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Szkoda, że większość tańszych urządzeń nie otrzyma nawet aktualizacji do 6.0, w której można w końcu zarządzać uprawnieniami aplikacji.

  • 0

    33. ~preed  2016-08-25 09:41:39  host: 85.255.235.12

    Jako wieloletni uzytkownik androida, uwazam ze, marshmallow nie zre baterii jak np. Lollipop. Gdy Telefon lezy nieuzywany, bateria nie spada wogole. Ale szczerze mowiac nie czekam na nowa wersje, gdyz ciezko zabic x force w dobe przy moim uzytkowaniu (5h sot).

  • 0

    34.  2016-08-25 10:02:10

    @33, to bardziej kwestia producenta i telefonu. U mnie np na androidzie 6 góra wyciągnę obecnie 7 godzin na ekranie, a na androidzie 5.1 było nawet 8-9 godzin.

  • 0

    35. ~  2016-08-25 10:06:19  host: user-94-254-224-111.play-internet.pl

    ktoś mi wytłumaczy dlaczego system operacyjny na pc czy laptopy moge sobie sam zainstalować, ale juz o tym jakiego androida bedę uzywał, decyduje za mnie producent?

    oczywiscie wiem, ze chodzi o kasę od durniów klientów

  • 0

    36. ~preed  2016-08-25 10:07:26  host: host-2-102-212-175.as13285.net

    @-moze masz racje. Na tym andku uzywam Moto x force I Moto x style. Zaktualizuje s6 edge do pianki I zobacze jak dziala. Pzdr

  • 0

    37.  2016-08-25 10:08:15

    35 - zainstalujesz Windows 10 na komputerze z Pentium?

  • 1

    38. ~preed  2016-08-25 10:11:21  host: host-2-102-212-175.as13285.net

    @35-decydujesz Ty a nie producent . Pozytywny efekt zalezy tylko od Twojej wiedzy w stawianiu andku na telefonie. Oczywiscie producent utrudnia take zasiegi, gdyz nie na reke mu, zebys uzywam 5 lat jednego telefonu. Kasa

  • 0

    39. ~mac  2016-08-25 11:22:24  host: avj106.internetdsl.tpnet.pl

    wlo, nie kompromituj się, oczywiście, że można spróbować o ile bedzie instalka 32bit. Osobiście pracowałem chwilę na i386 SX z Windows 95. Chodziło to masakryczne, ale się dało! W świecie PC sam decyduje co będziesz miał zainstalowane, twój problem jeśli będzie się wleklo. W świecie smartfonów jest znacznie gorzej, idzie o architekturę systemów ARM, która jest celowo zahamowana bo działa to na korzyść producentów telefonów nabijajac im kobze. Wyobraź sobie jakby im zyski poleciały na pysk gdyby każdy mógł instalować taki system i wersje jaka by chciał ...

  • 0

    40.  2016-08-25 11:31:25

    39 - Ty przesadzasz... Czy to telefon czy komputer - zawsze to producenci zmuszają Cię do aktualizacji i to oni decydują jakiego sprzętu z jakim systemem używasz ;-)
    Ja czasem z jednym kolegą rozmawiam (zatwardziały przeciwnik MS). Mówi mi, ze to co mam dla windowsa, jest za darmo na linuksa... Ja go pytam o "moje" branżowe oprogramowanie - dostępne niezależnie od producenta tylko na windows... On mówi, że jakbym poszukał to bym znalazł. Niestety, nie jest to oprogramowanie typu office, tylko wyspecjalizowane systemy robione tylko na nasz polski rynek i tylko dla niszowego odbiorcy. Mówię mu - napisz mi program, namów kolegę... Zapłacę tyle ile płacę za licencję dotychczasowemu dostawcy - jakieś 8 tysięcy rocznie...
    No niestety, tu się rozmowa urywa. Czasem powie, ze się nie opłaca, bo system zbyt skomplikowany jest, żeby jednemu klientowi robić... Na argument, ze przecież nie tylko mi będzie mógł sprzedać... Za mały rynek... Zatem jak widzisz - zawsze znajdzie się jakiś malkontent.

  • 0

    41. ~Paulr  2016-08-25 12:10:12  host: user-94-254-182-69.play-internet.pl

    Jak na 5x dostalem tego samego dnia co wyszedl

  • 0

    42. ~dups  2016-08-25 13:44:36  host: user-94-254-240-104.play-internet.pl

    7?
    A co z obiecaną 6 na LG G Flex 2? Lg sobie kpi, czy może tylko ja nie dostałem?

  • 0

    43. ~  2016-08-25 14:18:07  host: user-94-254-225-71.play-internet.pl

    do 35 i 36 - na kazdym komputerze, na którym można zainstalować win10 mozna to samemu zrobić, jak ci się nie podoba mozesz sobie zainstalować XP

    na ŻADNYM telefonie nie mogę zainstalować innego systemu jesli nie mam 'pozwolenia' producenta... widzisz różnicę jeden z drugim? czy juz pokolenie 'androida' i 'googla' nie potrafi samodzielnie mysleć?

  • 0

    44.  2016-08-25 15:06:23

    @24 Nie skumałeś. Chodzi o wymianę baterii na nową co 2 lata, a nie dwa razy dziennie.

  • 0

    45. ~HD  2016-08-25 18:48:18  host: 89-77-210-169.dynamic.chello.pl

    2 tygodnie temu zakupiłem S7 edż i mam nadzieję że dostanę nugata bo mogę się zdeczko wk.....ć

  • 0

    46. ~ZS  2016-09-10 22:20:15  host: user-94-254-130-44.play-internet.pl

    Kiedy do licha na SGS2 będzie aktualizacja ?

  • 0

    47. ~Ja  2016-09-20 07:45:35  host: host-188-122-16-83.finemedia.pl

    No trudno sobie wyobrazić, że Sony nie wyda aktualizacji dla XZ oraz X compact więc śmiało możecie uzupełnić listę.

Dodaj swoją opinię