Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto daje i zabiera ten ekolog

Kto daje i zabiera ten ekolog

LuiN 5 Marca 2009 13:18

0 0

Czterech największych polskich operatorów komórkowych - Era, Orange, Play i Plus - rozpoczyna ogólnopolską ekologiczną kampanię społeczną, której celem jest zwiększenie świadomości na temat roli właściwej utylizacji telefonów komórkowych. Stare aparaty i akcesoria telefoniczne zbierać będą salony operatorów w całej Polsce.

Plus, Play, Orange, Era chcą zachęcić klientów do proekologicznego stylu życia, którego elementem jest między innymi utylizacja zużytego sprzętu komórkowego. W ramach kampanii, w wyznaczonych punktach sprzedaży możliwe będzie nieodpłatne oddawanie do utylizacji niepotrzebnych telefonów komórkowych oraz ich akcesoriów.

Zebrany sprzęt będzie gromadzony w specjalnych pojemnikach, a następnie regularnie przekazywany firmie, która zajmuje się jego profesjonalnym recyklingiem i utylizacją. Operatorzy będą promować swoją inicjatywę poprzez ogólnopolską kampanię informacyjną wykorzystującą prasę, billboardy, radio i internet.




Dla wzmocnienia edukacji ekologicznej klientów organizatorzy przygotowali również stronę internetową oddajtelefon.pl, na której można znaleźć dodatkowe informacje o kampanii a przede wszystkim adresy wszystkich punktów, w których można pozbyć się zużytych telefonów i akcesoriów. Na stronie znajdą się również informacje wyjaśniające wagę problemu utylizacji i jej znaczenie dla środowiska.

Kampania Oddaj telefon jest własną inicjatywą sieci Era, Orange, Play i Plus, która wykracza poza zobowiązania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (z 29 lipca 2005 roku). Ma służyć zwiększeniu świadomości ekologicznej i zebraniu jak największej ilości zużytego sprzętu komórkowego, bez limitów przewidzianych w Ustawie (możliwość oddania jednego zużytego aparatu za jeden kupiony aparat).

Źródło tekstu: oddajtelefon.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~bosz  2009-03-05 13:24:34  host: machine107.rd.francetelecom.com

    kiedyś będąc w UK widziałem, że tam dawali zniżki do nowych aparatów gdy oddawało się stary do utylizacji, także poczekam jeszcze z pozbywaniem się śmieci :P

  • 0

    3.  2009-03-05 13:41:23

    tez mi nowosc ta akcja oddajtelefon.pl - na polskich ulicach akcje prowadzi sie od dekady - zwykle są to male mobilne zespoly, zwykle nosza kostiumy sluzbowe, glownie mlodziez pracujaca chyba na umowe o dzielo... ;)

  • 0

    4. ~koli  2009-03-05 13:42:52  host: dov182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no jednak info pozytywne, lepiej oddać niż wyrzucać na śmietnik .sam mam w domu z 3 aparaty sprzed kilkuanstu lat (Centertel :) ) , które mogę oddać teraz ze spokojną głową

  • 0

    5.  2009-03-05 13:45:14

    zielone inicjatywy trzeba wspierać, dobry pomysł

  • 0

    6. ~Mietas  2009-03-05 13:52:54  host: cnet-t-241-251.petrus.pl

    Bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że z jakiejś ankiety wynikało, iż 90%(?) ludzi ma swój poprzedni telefon w domu. Ja jeszcze mam nawet 3310, która przeszła przez ręce czterech właścicieli przez 8 lat chyba =D

  • 0

    7. ~broda  2009-03-05 14:10:49  host: first.first.waw.pl

    Tu jest bład w tej infomacji ponieważ ustawa o której mowa jest z lipca 2005 a obecnie operatorzy zrobili to tylko dlatego, bo jest nowa ustawa o ZSEE, która nakłada na nich wieksze obowiązki ( od stycznia 2009 roku). Inicjatywa fajna, ale jak zwykle chodzi o kase. :(

  • 0

    8.  2009-03-05 14:18:50

    1, wiwan - przyznaję się bez bicia, że nieco bezmyślnie skopiowałem to z materiału prasowego. Już nanoszę poprawki. 7, broda - już to sprawdzam.

  • 0

    9. ~as  2009-03-05 14:20:35  host: dop59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak czy inaczej, dobrze że tak się stało, w każdym salonie można oddać stary telefon, nie ma co narzekać na pobudki, liczy się efekt

  • 0

    10.  2009-03-05 14:22:30

    broda - póki co widzę, że data się zgadza, jeszcze przejrzę inne materiały.

  • 0

    11. ~gimmli  2009-03-05 14:28:53  host: dpq204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nawet jeśli chodzi tylko o kasę, to warto by operatorzy podejmowali takie inicjatywy. choć podobno recycling coraz mniej jest opłacalny. Mimo tego, że telefony mają u nas drugie, a nawet i więcej żyć, to dobrze by można się ich w miarę bezpieczny sposób pozbyć.

  • 0

    12. ~broda  2009-03-05 15:23:04  host: first.first.waw.pl

    Luin to jest link to ustawy, chyba że chodzi o jakąs inną http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20051 801495

  • 0

    13. ~broda  2009-03-05 15:26:29  host: first.first.waw.pl

    Przepraszam to jest prawidłowy link http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20051 801495&type=1&name=D20051495L.pdf

  • 0

    14. ~broda  2009-03-05 15:28:33  host: first.first.waw.pl

    Ustawa weszła w zycie faktycznie 21.10.05 ale akt prawny jest z 29 lipca 2005, a to jest zasadnicza różnica.

  • 0

    15.  2009-03-05 15:31:44

    broda - masz rację, nanoszę stosowne zmiany i dziękuję za czujność!

  • 0

    16. ~miki  2009-03-05 17:04:52  host: dov190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Warto byłoby aby Orange/Plus/Era/Play wrzucili informacje z punktami/salonami na swoje strony internetowe, a nie tylko stronę "zbiorczą". nie zaszkodzi a pomoże

  • 0

    17. ~m  2009-03-05 18:06:48  host: s32.zabrze.net.pl

    Zgodnie z ustawa o ZSEiE każdy sklep tych operatorów musi bezpłatnie przyjąć zużyty telefon, a nie tylko wybrane !

  • 0

    18. ~  2009-03-05 22:38:45  host: acnv202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wole za 5 zl na czesci oddac do komisu

  • 0

    19. ~  2009-03-06 01:29:31  host: chello089074199156.chello.pl

    *4 koli - a nie chcialbys oddac ich bezplatnie do mojej kolekcji?zwracam oczywiscie koszty wysylki jak cos to prosze o kontakt gg 13721995

  • 0

    20. ~alek  2009-03-06 11:32:23  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Skoro recykling telefonów jest taki opłacalny i ktoś się nim zajmuje profesjonalnie (czyt. bierze za to kasę i chce na tym zarobić), to czemu nie skupuje się złomu elektronicznego? U mnie po osiedlu kiedyś chodzili panowie, którzy pilnowali, by w śmietnikach ogólnych nie został ani gram metali kolorowych, niekolorowych i makulatury. Ale ostatnio, "dzięki" ustawom ekologicznym, panowie przestali chodzić, więc złom i makulatura zalega wielkimi górami... No bo skoro firma recyklująca może dostać za darmo (a nawet za dopłatą!) surowiec od operatora, który jest ustawowo zobowiązany go zebrać i zutilizować w firmie recyklującej -- to dlaczego miałaby płacić cokolwiek "nurkowi"?

  • 0

    21. ~hefe784  2009-03-08 12:17:27  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Witam!!!!Podpisując umowę musiałem zapłacić za ten telefon nie małą kwotę w sumie jak każdy a teraz każą oddawać za Darmo bo niby Ekologia!!!Powaliło Ich czy jak!?Niech Płacą choć Połowę ceny za zbiórkę tych aparatów!!!Oni Śmiecą a My musimy im za to płacić....Nie tędy droga Dranie!!!! :) Pozdrawiam czytelników!!

Dodaj swoją opinię