Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kto będzie rządził w Nokia Siemens Networks

Kto będzie rządził w Nokia Siemens Networks

WitekT 23 Czerwca 2006 11:08

0 0

22. czerwca Nokia i Siemens ogłosiły skład przyszłej kadry kierowniczej Nokia Siemens Networks, czyli utworzonego niedawno joint venture z równym udziałem 50-50, składającym się z grupy biznesowej Nokia Networks oraz działu rozwiązań i usług dla operatorów firmy Siemens.

Rozpoczęcie działalności przez nowo powstałą firmę planowane jest na 1. stycznia 2007 roku, po wypełnieniu wszelkich formalności i uregulowań prawnych, spełnieniu standardowych warunków, oraz po uzgodnieniu wszelkich kroków dotyczących funkcjonowania firmy.

Zespół składa się z następujących osób:

Mika Vehviläinen, który obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego (Chief Operating Officer). Vehviläinen w chwili obecnej jest Wice Prezesem i Dyrektorem Generalnym Sieci (Senior Vice President & General Manager, Core Networks, Nokia). Jako Dyrektor Operacyjny, Vehviläinen będzie odpowiedzialny za następujące działy biznesowe firmy: Dostęp Radiowy, Systemy Zarządzania, Aplikacje i Usługi Sieciowe, Sieci IP i Sieci Transportowe, a także Dostęp Szerokopasmowy. Oprócz tego będzie nadzorował działy takie jak produkcja i logistyka, dział technologiczny.
Karl-Christoph Caselitz, obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego Rynku (Chief Market Operations Officer). W chwili obecnej jest on Dyrektorem Sieci Komórkowych w Siemens Communications. Jego obowiązki, jako Dyrektora Operacyjnego Rynku, polegać będą na nadzorowaniu operacji regionalnych, współpracy z globalnymi operatorami, a także zarządzaniu sprzedażą i marketingiem. Nadzorować będzie, także oddział serwisu Nokia Siemens Networks.

Peter Schönhofer, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obejmie stanowisko Głównego Dyrektora Finansowego (Chief Financial Officer). Schönhofer jest w chwili obecnej członkiem zarządu Siemens AG Austria. Schönhofer będzie odpowiedzialny za wszelkie działania finansowe firmy Nokia Siemens Networks, a także za zarządzanie prawami autorskimi i prawami własności intelektualnej.

Jest to zespól składający się z najlepszych ludzi wybranych z firm-matek. Będą oni odgrywać wiodącą rolę w procesie planowania i integracji a także w fazie jego wdrażania. Jestem dumny z faktu, że osoby te będą moimi partnerami w przyszłości - powiedział Simon Beresford-Wylie, który obejmie funkcję dyrektora generalnego (Chief Executive Officer) w firmie Nokia Siemens Networks bezpośrednio po dokonaniu fuzji. Beresford-Wylie jest obecnie wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym działu Networks firmy Nokia.

Ogłoszone nominacje wejdą w życie natychmiast po zakończeniu procesu fuzji. Po zakończeniu transakcji, firma Nokia Siemens Networks stanie się światowym liderem w komunikacji w najważniejszych segmentach infrastruktury oraz usług sieci stałych i mobilnych. Firma będzie liderem w prowadzeniu badań i rozwoju oraz wdrażaniu produktów pozwalajacych zwiększać przychód oraz zapewniających jednocześnie oszczędności kosztów dla klientów. Osiągnie to dzięki swemu globalnemu zasięgowi i skali prowadzonej działalności. Nokia Siemens Networks zapewni konwergencję telefonii stacjonarnej i komórkowej, uzupełniającą się bazę danych klientów na całym świecie. Firma, posiadająca jedną z największych i najbardziej doświadczonych organizacji usługowych na świecie będzie obecna zarówno na rynkach już rozwiniętych jak i na nowo powstających.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~roni  2006-06-23 12:03:05  host: bsp56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe kiedy zmieni sie logo :-((( bo to kazdy dyrektor lubi po sobie pozostawic...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet