Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Księgowość TP w jednym miejscu

Księgowość TP w jednym miejscu

sirmark 24 Maja 2004 15:16

0 0

W Lublinie powstanie Centrum Operacji Księgowych (COK), które skupi w jednym miejscu pracę działów księgowości, finansów i gospodarki zakupowej Telekomunikacji Polskiej. To zwiększy efektywność i obniży koszty funkcjonowania księgowości w Firmie.

Lublin został wybrany spośród 22 miast. Najważniejsze kryteria, którymi kierowała się Firma to: dostępność fachowej kadry, niskie koszty utrzymania, posiadanie odpowiedniego budynku i łatwa komunikacja z Warszawą, gdzie będzie Centrum Raportowania Finansowego.

COK zacznie funkcjonować od połowy 2005 roku. Zapewni Firmie kompleksową obsługę księgowo-finansową na europejskim poziomie. Skupienie zadań w jednym miejscu podniesie efektywność pracy i pozwoli obniżyć koszty działania. COK to ważny element projektu Convergence, którego celem jest wdrożenie w TP nowych rozwiązań finansowo-księgowych, w tym prowadzenie tzw. jednej księgi głównej w TP.
Uruchomienie COK oznacza, że od połowy 2005 roku przestanie funkcjonować 21 obszarów Pionu Rachunkowości. Dotychczasowi pracownicy dostaną propozycję pracy w COK. Firma przygotowała dla nich specjalny program alokacyjny obejmujący m.in. pomoc organizacyjną i finansową w przeprowadzce, wynajmie lub kupnie mieszkania.

Skupianie księgowości w jednej lokalizacji to tendencja światowa. W Polsce m.in. znajdują się centra księgowe firm: International Paper; Thomson i Lufthansa.

Źródło tekstu: TP SA     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet