Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Księgowość TP w jednym miejscu

Księgowość TP w jednym miejscu

sirmark 24 Maja 2004 15:16

0 0
W Lublinie powstanie Centrum Operacji Księgowych (COK), które skupi w jednym miejscu pracę działów księgowości, finansów i gospodarki zakupowej Telekomunikacji Polskiej. To zwiększy efektywność i obniży koszty funkcjonowania księgowości w Firmie.Lublin został wybrany spośród 22 miast. Najważniejsze kryteria, którymi kierowała się Firma to: dostępność fachowej kadry, niskie koszty utrzymania, posiadanie odpowiedniego budynku i łatwa komunikacja z Warszawą, gdzie będzie Centrum Raportowania Finansowego.

COK zacznie funkcjonować od połowy 2005 roku. Zapewni Firmie kompleksową obsługę księgowo-finansową na europejskim poziomie. Skupienie zadań w jednym miejscu podniesie efektywność pracy i pozwoli obniżyć koszty działania. COK to ważny element projektu Convergence, którego celem jest wdrożenie w TP nowych rozwiązań finansowo-księgowych, w tym prowadzenie tzw. jednej księgi głównej w TP.

Uruchomienie COK oznacza, że od połowy 2005 roku przestanie funkcjonować 21 obszarów Pionu Rachunkowości. Dotychczasowi pracownicy dostaną propozycję pracy w COK. Firma przygotowała dla nich specjalny program alokacyjny obejmujący m.in. pomoc organizacyjną i finansową w przeprowadzce, wynajmie lub kupnie mieszkania.

Skupianie księgowości w jednej lokalizacji to tendencja światowa. W Polsce m.in. znajdują się centra księgowe firm: International Paper; Thomson i Lufthansa.

Źródło tekstu: TP SA     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-139-27.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet