Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ksiązki telefoniczne odchodzą do lamusa

Ksiązki telefoniczne odchodzą do lamusa

WitekT 3 Sierpnia 2006 12:58

0 0

Książka telefoniczna staje się coraz mniej istotnym źródłem informacji – wynika z prowadzonych przez instytut badawczy SMG/KRC cyklicznych badań pozycji marki. Badania wykazują, że wzrasta zainteresowanie personalizowanymi usługami informacyjnymi przez telefon. Polacy chcą szybkiej, sprawdzonej i aktualnej informacji.

Na polskim rynku jest około 20 firm, które w zależności od potrzeb klientów, informują o produktach i usługach przez telefon lub Internet. Aż 16 z 20 firm, jest zrzeszonych w Ogólnopolskiej Sieci Informacji Miejskiej (OSIM). Działają one lokalnie, na terenie 18 miast Polski. W Warszawie zaś jest Yellowel działający pod marką Żółty Telefon 9494.
Wyniki porównujące ilość osób korzystających z książek telefonicznych w 1998 roku oraz w I kwartale 2006 roku przedstawiają wyraźną tendencję spadkową. W dobie rozwoju rynku telefonii stacjonarnej oraz komórkowej znacznie prostsze i wygodniejsze staje się uzyskiwanie informacji przez telefon oraz Internet.

Usługa telefoniczno-internetowa to dla firm narzędzie wspomagające sprzedaż. Oznacza to, że osoba, która chce kupić określony produkt, ale nie może go samodzielnie znaleźć, może połączyć się telefonicznie z konsultantem Żółtego Telefonu 9494. Pracownik infolinii nie tylko pomoże znaleźć informacje na temat miejsc, gdzie dany produkt jest aktualnie w sprzedaży, ale również poinformuje o bieżących promocjach.

Źródło tekstu: Media Run     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-08-03 23:43:56  host: duk65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie "istotnym źródłem informacji" jest encyklopedia i ewentualnie potral informacyjny. Książka telefoniczna służy mi jako źródło papieru w sytuacjach awaryjnych a nie jako źródło informacji. :)

  • 0

    2.  2006-08-04 10:12:20

    Pycha, może ktoś zauważy KIEDY była wydana ostatnia książka telefoniczna? 5 lat temu.... Niestety, w sieci nie funkcjonują (przynajmniej oficjalnie ;-) książki telefoniczne dla abonentów indywisualnych. A gdyby tak była jedna wielka, dla wszystkich operatorów, i stajonarnych, i komórczanych.....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet