Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KS660 - pierwszy dual-sim od LG

KS660 - pierwszy dual-sim od LG

Q! 30 Grudnia 2008 17:11

0 0

lg ks660 LG zapowiedział wprowadzenie na rynek telefonu obsługującego równocześnie dwie karty SIM. LG KS660 będzie pierwszym telefon dual-sim w ofercie tego producenta.

Niestety KS660 pozbawiony będzie dwóch ważnych funkcji, które stają się coraz bardziej popularne w telefonach ze średniej i wyższej półki. Nie znajdziemy w nim ani transmisji danych w standardzie 3G, ani łączności WiFi. Ogranicza to więc mocno zastosowanie telefonu w celach biznesowych.

Trójzakresowy KS660 będzie miał wymiary 105 x 55 x 14,9 mm oraz wagę 115 gramów. Trzycalowy dotykowy ekran o rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli) będzie obsługiwał tzw. haptic-feedback, czyli wibrowanie telefonu potwierdzające wybór funkcji przy pomocy panelu dotykowego.




Aparat o rozdzielczości 5 Mpix wraz z autofocusem i lampą błyskową będzie w stanie nagrywać filmy o maksymalnej rozdzielczości 720 x 480 pikseli. Pamięć wewnętrzna telefonu to zaledwie 50 MB, jednak możliwe będzie jej rozszerzenie za pomocą kart pamięci microSD. W telefonie nie zabraknie również akcelerometru.

Dokładna data wprowadzenia na rynek KS660 nie została podana, jednak oczekuje się, że w Chinach oraz Rosji pojawi się on w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na chwilę obecną nie ma planów wprowadzenia go ani w Europie, ani w Ameryce Północnej.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~chudy  2008-12-30 17:34:43  host: staticline12777.toya.net.pl

    LG ma refleks szachisty

  • 0

    2.  2008-12-30 17:40:24

    chudy - próbują podciągnąć się do konkurencji i w sumie całkiem nieźle im to idzie. Zauważ, że Nokia dual-sim-a nima;)

  • 0

    3.  2008-12-30 17:50:34

    Lepszy już chyba dual sim od MyPhone niż ten od Samsunga. W dniu zakupu D780 już zacząłem żałować. Na szczęście jakiś nieszczęśnik zgodził się odkupić ode mnie ten telefon za 500 złotych. Wada? Tragiczna i nieporównywalna z niczym jakość dźwięku podczas połączeń.

  • 0

    4.  2008-12-30 17:54:00

    piokuk - nie wiem czemu, ale ja w D880 narzekam tylko na baterię. Trzyma 1,5 dnia. Czasami 2... To jest masakra, poza tym nie jest wcale tak źle :)

  • 0

    5.  2008-12-30 17:56:36

    Ja byłem skrajnie niezadowolony. Wróciłem do Nokii N82 i dual sima. Idealne toto nie jest ale chociaż rozmówcę dobrze słyszę.

  • 0

    6. ~  2008-12-30 18:07:35  host: nat-mi3.aster.pl

    strasznie upodobniony do HTC HD..

  • 0

    7. ~Hose  2008-12-30 18:13:33  host: 194.39.141.10

    Mam i900 Samsunga, słyszę bardzo dobrze (mowa o jakości połączenia) bateria ładowana przeciętnie co 5 dni. Nie wiem czy ten model Samsunga jest tak dobry czy inne tak marne?

  • 0

    8.  2008-12-30 18:13:43

    Moze dopiero teraz udalo im sie skopiowac Duosa od Samsunga ;)

  • 0

    9.  2008-12-30 18:55:19

    ciekawe czy da sie zrobic telefon triple sim? :)

  • 0

    10.  2008-12-30 19:06:13

    jakby chceili to by pewnie zrobili, ale? po co to komu? chyba ze ktos naprawde potrzebuje

  • 0

    11.  2008-12-30 20:21:07

    Od kilku dni mam Traka CP-300TV (wygranego - normalnie chyba bym nie kupił) i ma DualSima, z obydwoma kartami aktywnymi i nie narzekam ;)

  • 0

    12.  2008-12-30 20:21:26

    Witam!mam samsunga D 780 i nie narzekam na jakoś rozmowy,nawet dobrze trzyma około 4 dni,pozdrawiam i polecam d 780!

  • 0

    13.  2008-12-30 20:48:29

    Ja używam D880. Karta SIM Plusa i Orange jest włożona. Z Plusa jakość połączenia jest OK ale karta Orange to porażka, strasznie cicho słuchać. I teraz nie wiem czym to idzie. Karta Plusa jest ustawiona jako priorytetowa, może to dlatego, chociaż nie wydaje mi się, albo kodowanie inne w Orange, nie wiem. Poza tym telefon OK, nawet bateria ujdzie. Za Samsungami nigdy nie przepadałem i pewnie dalej tak zostanie ale funkcjonalność i wygoda wzięły górę ;-)

  • 0

    14. ~mlody96  2008-12-30 21:45:13  host: adbn29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dostalem ten telefon na gwiazdke i fajny jest tylko slabe zdjencia robi chociarz ma 5 px wiec powinien dobre robic i ma maly ekranik ale troche wiekszy od iphona wiec fajnie bo duzy i sie dobrze filmy oglonda ogladna ale polecam wszystkim fana bo ma tez dwie wejscia na karte sim i fajny bjer to j jest chyba pierwszy telefon z takims czyms

  • 0

    15. ~  2008-12-30 22:05:27  host: static-81-219-20-61.devs.futuro.pl

    14: szkoda tylko, że słownika ortograficznego nie dostałeś :/

  • 0

    16. ~  2008-12-31 00:01:22  host: hsj170.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam d780, moim zdaniem ma kilka drobnych wad które sprawiają że nie jest idealny, ale tak jak ktoś napisał wygoda wzięła górę: 2 karty (prywatna służbowa), 1 książka z numerami co sprawia, że można łatwiej wykonać prywatny telefon w ramach limitu służbowego;)

  • 0

    17.  2008-12-31 08:04:14

    Co do jakosci rozmowy w D880 to bieże sie ona stad, ze drugi modul GSM ma gorsza jakosc i jest to problem znany. Nie wiem czy naprawili to w D780. Karta glowna korzysta z normalnego glównego modulu GSM, a druga z dodatkowego i to z nim sa problemy z jakoscia rozmów

  • 0

    18. ~empireus  2008-12-31 08:48:13  host: dyl114.internetdsl.tpnet.pl

    Mysle, ze ten model nie trafi na rynek europejski. Na nasz rynek prawdopodobnie trafi wersja rozszerzona o chociazby GPS, ktorego w Rosji po woli sie nie stosuje(maja swoj wlasny, promowany przez Kreml). Sam stoje przed wyborem tela 2xSIM i mam dylemat miedzy Samsungiem D880 a ktoryms z MyPhone.

  • 0

    19. ~d  2009-11-29 11:32:39  host: aaqc170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chętnie poszukam go na Allgero

Dodaj swoją opinię