Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KRRiT ogłosi konkurs na kandydatów na prezesa UKE

KRRiT ogłosi konkurs na kandydatów na prezesa UKE

WitekT 1 Marca 2006 17:34

0 0

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o rozpisaniu otwartego konkursu, który ma wyłonić kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - poinformował członek Rady, Tomasz Borysiuk.

Zgodnie z tzw. ustawą medialną, uchwaloną pod koniec grudnia 2005 roku, prezes UKE jest wybierany przez premiera spośród trzech kandydatów, wyłonionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Oferty w konkursie, który rozpocznie się w piątek, będzie można składać przez 10 dni. Oferty zostaną ocenione, a wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Nie wiadomo, jak długo potrwa ocena nadesłanych zgłoszeń. Potem członkowie Rady w głosowaniu wybiorą trzech kandydatów na prezesa UKE. Jeśli KRRiT nie zdoła wybrać trzech kandydatów, to konkurs zostanie powtórzony.
Borysiuk pytany, dlaczego tak długo KRRiT zajmował się pracami nad procedurą wyboru kandydatów na prezesa UKE, Borysiuk powiedział, że przyczyną była zmiana koncepcji. Początkowa koncepcja, aby członkowie Rady sami zgłaszali kandydatów i ich później oceniali, była nie do zaakceptowania. Dlatego też zdecydowaliśmy się przeprowadzić konkurs otwarty dla wszystkich, którzy spełnią określone wymogi - wyjaśnił Borysiuk.

Kandydat na prezesa musi mieć wykształcenie wyższe oraz posiadać doświadczenie w działalności telekomunikacyjnej lub pocztowej. Regulator rynku telekomunikacyjnego nie ma prezesa od połowy stycznia, czyli od dnia likwidacji Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołania na jego miejsce UKE. Zgodnie z decyzją premiera, obowiązki prezesa Urzędu, do czasu wyboru jego szefa, pełni wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska. Brak nowego prezesa Urzędu powoduje opóźnienia w jego pracach, zmierzających do realizacji liberalizacji rynku telekomunikacyjnego. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2006-03-01 18:00:49  host: dqp230.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Znaczy dupa blada. Politycy sie beda dalej bawili kosztem rynku i prezesa nie bedzie. Milej zabawy.

 • 0

  2. ~xyz  2006-03-01 18:24:50  host: gate.malnet.pl

  Numer jeden: Witold Graboś - "Rozbijacz Monopolu"

 • 0

  3. ~  2006-03-01 19:02:41  host: as2-92.poleczki.dialup.inetia.pl

  a p. strezynska nie moze nim byc???? dlatego ze kobieta???? bylaby dobraa

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet