Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Krótsza "Gwarancja Zwrotu" w Orange

Krótsza "Gwarancja Zwrotu" w Orange

WitekT 2 Marca 2013 11:38

2 9

Od 2. kwietnia Orange skraca usługę Gwarancja Zwrotu - z 30 do 7 dni. Dzięki tej usłudze klienci prepaid i miks mogą odzyskać pieniądze, które zostały zablokowane w momencie utraty możliwości wykonywania połączeń wychodzących.

Aby odzyskać zablokowane środki należy doładować konto przed upływem 7 dni licząc od dnia, w którym utracona została możliwość wykonywania połączeń. Zamrożona kwota wróci w całości na konto w ciągu 24 godzin od doładowania konta. W ramach usługi zwracane są pieniądze, które znajdują się na koncie głównym. Orange nie zwraca pieniędzy uzyskanych w ramach promocji np. za bonusowe doładowania.




W tym przypadku to niemal powrót do wcześniejszych zasad z 2011 roku. Wtedy jednak nie było możliwości przełużenia ważności konta na rok - pisze na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

W 2011 roku Orange wydłużył Gwarancję Zwrotu z 5 do 30 dni, teraz skraca z 30 do 7 dni.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 86
  • 2

    77.  2013-03-03 11:39:55

    52. @divhashmorex - tylko Orżnij kradnie pieniądze z konta.

  • 0

    78.  2013-03-03 11:43:07

    73. @ klient - osobiście mam abonament, ale co Cię ku*** obchodzi ile kto wydaje? Po to ktoś ma prepaida a nie abonament, żeby korzystać z usług sieci wg własnego uznania. Na całym piep***** świecie tak to funkcjonuje i nic Ci do tego. Jak jesteś ograniczony to nie pisz tylko przyglądaj się temu co inni mają do przekazania.

  • 0

    79. ~z  2013-03-03 11:44:02  host: route-bonin.komster.pl

    Zawsze czepiałem się Orange, obecne zmiany uważam do przyjęcia ,muszą się przygotować do wejścia nowego opa, jak zrobi 10 gr to na pewno będą natychmiastowe reakcje np.telefonia stacjonarna oferta TP. przebija Netia za 2godz .

  • 1

    80. ~  2013-03-03 13:43:39  host: ipv158.internetdsl.tpnet.pl

    @76 ~Calm7: Więc patrzmy, co w tych punktach mamy. Punkt 7: "Po zarejestrowaniu w Promocji Uczestnik uzyskuje możliwość otrzymywania promocyjnych doładowań konta w wysokości określonej w punkcie 1 Regulaminu Promocji z tym, że doładowanie konta musi zostać dokonane w okresie nie dłuższym niż 25 dni od poprzedniego doładowania tego konta (dokonanego w trakcie Promocji ?nominałem premiowanym? określonym w pkt. 13 Regulaminu Promocji) zwanym dalej ?okresem premiowanym?. Okres, o którym mowa w zdaniu poprzedzający jest naliczany od godziny ostatniego doładowania i upływa 25 dni później o tej samej godzinie." - Czy możesz podać, w którym miejscu widzisz zapis wykluczający doładowanie ze Skarbonki? (cdn)

  • 1

    81. ~  2013-03-03 13:53:38  host: ipv158.internetdsl.tpnet.pl

    @76 ~Calm7 - cd: Patrzmy dalej, Punkt 13. Regulaminu Masz za Staż: "Doładowania Promocyjne dotyczą wyłącznie wartości doładowań 25, 35zł + 60 minut seria limitowana, 40, 50, 100, 200 zł w wysokości określinej w punkcie 1 Regulaminu Promocji. W przypadku doładowania z bonusem np. (110 złotych, 230 zł) Doładowanie Promocyjne naliczane jest od wartości zakupu (100 złotych, 200 złotych). Doładowania Promocyjne przyznawane są wyłącznie od doładowań dokonanych w okresie Promocji." - a może tutaj jest gdzieś wykluczenie doładowania ze Skarbonki? Jeśli jest, to bardzo proszę o wskazanie! A cały Regulamin promocji Masz za Staż obowiązujący w momencie składania przeze mnie reklamacji jest do ściągnięcia stąd: http://www.voila.pl/369/cskkl/index.php?get=1&f=2 * Na stronie Orange obecnie wisi już nowy, zmieniony Regulamin, obowiązujący od 4 luty br. Co najciekawsze, chociaż ten Regulamin niby obowiązuje od 4 lutego, to data utworzenia dokumentu zapisana w jego właściwościach jest 1 marca br.!

  • 1

    82. ~  2013-03-03 14:01:18  host: ipv158.internetdsl.tpnet.pl

    @76 ~Calm7 - cd: Upór, z jakim wszystkim czytelnikom tej dyskusji usiłujesz wcisnąć oczywistą nieprawdę, prowadzi do nieodpartego wniosku, że moje podejrzenia iż robisz to na zlecenie Orange, są słuszne.

  • 0

    83. ~Huk,jbtbf  2013-03-03 14:06:27  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    W regulaminie MZS jest zapis, że bonus dostajesz za DOŁADOWANIE, a w ramach Skarbonki możesz środki PRZELAĆ lub PRZEKAZAĆ. Dodatkowo w MZS jest informacja o wartości zakupu, a w Skarbonce zakupu nie ma

  • 1

    84. ~  2013-03-03 15:23:03  host: ipv158.internetdsl.tpnet.pl

    @Huk,jbtbf: Widzę, że w Orange ogłoszono mobilizację i posiłki przybyły na odsiecz :) Zaletą tego jest fakt, że wreszcie pojawiły się jakieś logiczne argumenty, w miejsce zapewnień, że "ja wiem, że tak jest". O ile argument z PRZELANIEM środków jest w miarę przekonywujący (jakkolwiek wciąż dyskusyjny choćby ze względu na promocję Przelew SMS), to argument o WARTOŚCI ZAKUPU po prostu jest niezgodny z prawdą. Punkt 13. Regulaminu MZS mówi: "Doładowania Promocyjne dotyczą wyłącznie wartości doładowań 25, 35zł + 60 minut seria limitowana, 40, 50, 100, 200 zł w wysokości określinej w punkcie 1 Regulaminu Promocji. W przypadku doładowania z bonusem np. (110 złotych, 230 zł) Doładowanie Promocyjne naliczane jest od wartości zakupu (100 złotych, 200 złotych). [...]". A ponieważ DOŁADOWANIE PROMOCYJNE naliczane jest tylko od kwoty drugiego z doładowań, więc nie ma żadnej podstawy by ten punt Regulaminu w jakikolwiek sposób wiązać z pierwszym doładowaniem.

  • 0

    85. ~dikbdohv  2013-03-03 17:06:48  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Pkt 13 jedynie wskazuje, ze doładowanie następuje w wyniku zakupu. Nie jestem żadnymi posiłkami. Zwyczajnie poświęciłem chwile i przeczytałem oba regulaminy. Na Twoim miejscu napisałbym do UKE. http://www.uke.gov.pl/kontakt/

  • 0

    86. ~Calm7  2013-03-03 17:55:36  host: v41-14.opera-mini.net

    Ja już swoje powiedziałem: nie przysługuje Ci 30% ponieważ nie doładowałeś konta kartą zdrapką za minimum 25zł (a tylko takie uprawniają ), a Świnka skarbonka nie jest doładowaniem takowym. I tyle.

  • 0

    87. ~Fhjjggjkngg  2013-03-03 19:02:21  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    @84 z tym punktem 13. rozumiem o co Ci chodzi. Ale on się wiąże z pozostałymi, dając obraz czym jest doładowanie. Poza tym w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych jest definicja doladowania: Doładowanie karty SIM? (zwane dalej również Doładowaniem) - przyznanie Limitu początkowego jednostek taryfowych lub zwiększenie Limitu jednostek taryfowych w wyniku wniesienia przedpłaty za Usługi telekomunikacyjne;

  • 0

    88. ~Thjjhggn  2013-03-03 19:05:06  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Dokładniej łączy się z:7. Po zarejestrowaniu w Promocji Uczestnik uzyskuje możliwość otrzymywania promocyjnych doładowań konta w wysokości określonej w punkcie 1 Regulaminu Promocji z tym, że doładowanie konta musi zostać dokonane w okresie nie dłuższym niż 25 dni od poprzedniego doładowania tego konta (dokonanego w trakcie Promocji ?nominałem premiowanym? określonym w pkt. 13 Regulaminu

  • 0

    89. ~FsghvtFrghhgf  2013-03-03 19:10:26  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Calm7 - poza podaniem odpowiedzi, powinieneś ją uzasadnić. Gdyby w obu regulaminach użyto zwrotu doładowanie to kolega miałby rację i Orange musiałoby mu przyznać te środki. Znalazłby lukę w regulaminach i ją wykorzystał. Pewnie nie był pierwszy i Orange doprecyzowało reg. Skarbonki

  • 1

    90. ~qwert  2013-03-03 19:19:47  host: v58-08.opera-mini.net

    takie rzeczy tylko w tp. odstraszają klientów gorszymi usługami.

  • 0

    91. ~mirekb  2013-03-03 20:54:57  host: apn-37-109-124-92.dynamic.lte.plus.pl

    orange to sie z nolimit w prepaid pasuje tylko do nabijania minut w play lub tm nk-jedyny rozsądny bonus..korzystajacy z orange beda mieli napewno lepiej niz w tm nk ale to rownia pochyła i tak

  • 0

    92. ~z  2013-03-05 07:55:15  host: route-bonin.komster.pl

    ORANGE nowość nikt nie zauważył aby włączyć rok na rozmowy wychodzące trzeba mieć zapas 93 dni.

  • 0

    93. ~zenek  2013-05-19 09:03:23  host: user87-196.satfilm.net.pl

    jedno jest pewne orange to złodzieje,złodzieje,złodzieje

  • 1

    94. ~od lat w Orange  2013-07-25 16:50:15  host: public-gprs397982.centertel.pl

    od lat współpracuję z Orange - mam jeden numer który rzadko używam - okazało się, że przeciągnąłem termin o 2 dni :) i przepadło mi kilkadziesiąt zl.... decyzja jest JEDNA - przenoszę nr do PLAY :) do taryfy gdzie nr jest ROK WAŻNY... polecam tez innym takie rozwiązanie

  • -1

    95.  2013-07-25 17:06:58

    94). Ty jesteś od lat w Orange? :-O A idź sobie do tego pleja, a ja polecam włączyć sobie RWK w Orange. Tak, tak, jest! Pa pa

  • 0

    96.  2013-07-25 17:48:45

    @95. wiemy, ze twoja pasja to pilnowanie kodów, lepiej isc do sieci gdzie nie cwaniaczkuja z kodami.

Dodaj swoją opinię