Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Krótko trzyma bateria? Wybierz aplikacje bez reklam

Krótko trzyma bateria? Wybierz aplikacje bez reklam

LuiN 20 Marca 2012 09:58

0 0

W Google Play jest całe mnóstwo gier i programów zawierających reklamy. Jak się okazuje, reklamy te pożerają 75% energii zużywanej przez całą aplikację.

W przypadku popularnego Angry Birds jest nawet gorzej - niepozorne banerki pochłaniają aż 80% energii. Badanie wykonane zostało przy użyciu aplikacji do zarządzania energią EProf.

Pod lupą znalazły się najpopularniejsze aplikacje dla Androida 2.3, zgodne ze smartfonem Google Nexus One. Jak się okazuje, reklamy przesyłają dane nie tylko podczas startu aplikacji, ale też przy każdym wczytywanym poziomie. Mało tego, wiele z darmowych aplikacji, z racji zastosowania zasobożernych reklam, było w stanie rozładować baterię telefonu w zaledwie 90 minut.




Rezygnując z aplikacji z wbudowanymi reklamami, na rzecz płatnych programów pozbawionych reklam możemy zaoszczędzić bardzo dużo energii i np. trzykrotnie dłużej grać w ulubioną grę.

Źródło tekstu: newscientist, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~qava  2012-03-20 10:28:57  host: 92.60.132.22

    6@ załatwi, ale ciąglą wyłączać dane pakietowe i włączać - czasem się nie chce, a nawet nie wie :-)

  • -1

    9. ~Mike  2012-03-20 10:29:29  host: 178-37-148-100.adsl.inetia.pl

    Android upadnie tak szybko, jak osiągnął wyżyny popularności. Kto chce się założyć? Jedynym wyjściem są nowej generacji ogniwa o dotychczasowych rozmiarach, ale o poj. 6Ah, których...jeszcze nie wynaleziono.

  • 0

    10. ~grzes  2012-03-20 10:35:44  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Ja tam mam widget od transmisji i jest włączany tylko gdy potrzebuje neta a nie ma w pobliżu wifi, 95% dnia jest wylaczony.Nie miałem nigdy problemów z baterią, dodam że akran ustawiony cały czas na 75% w dodatku 5,3"

  • 2

    11.  2012-03-20 10:36:37

    to chyba oczywiste, że pobierają prąd te reklamy, w końcu łączą się z netem - kto chce może kupić wersję bez reklam i po problemie - swoją drogą iOS również posiada reklamy w apkach za free - ciekawe ile tam prądu na to idzie- zapewne też nie mało

  • 0

    13. ~mkkot  2012-03-20 11:06:35  host: ip-94-42-52-201.multimo.pl

    A wszystko dzięki flashowi zapewne. Zastanawiam się ile dziennie idzie kW ze zwykłych komputerów na wyświetlanie spamu. Flashblock i adblock to wtyczki, bez których nie otwieram żadnej strony.

  • 0

    14. ~  2012-03-20 11:19:28  host: 89-72-1-51.dynamic.chello.pl

    @8 moze po to zeby nie marnowac transferu na te reklamy? ja wlaczam pakiety tylko jak ich uzywam.

  • 1

    15. ~  2012-03-20 11:59:03  host: blo19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Rezygnując z aplikacji z wbudowanymi reklamami, na rzecz płatnych programów pozbawionych reklam możemy zaoszczędzić bardzo dużo energii i np. trzykrotnie dłużej grać w ulubioną grę." - GŁĘBOKIE ZDANIE, NIE MA CO.

  • 0

    16.  2012-03-20 11:59:52

    Chyba dość myląca jest ta informacja o tym, że w wersji bez reklam możemy pograć 3x dłużej. Mimo wszystko najwięcej baterii podczas grania ciągnie sam wyświetlacz, a ciągnie on tak samo w wersji z reklamami jak i bez nich. Jeżeli więc wyświetlacz bierze powiedzmy 70% mocy podczas grania, a 30% pobiera aplikacja z reklamą, to możemy zaoszczędzić jedynie 3/4 na tych 30%, czyli wyjdzie oszczędność jakieś 20%, co daje 1/5.

  • -1

    17. ~  2012-03-20 12:01:14  host: 212.180.202.51

    Caaaale swoje zycie i cala marna egzystencje tego systemu powtarzalem, ze Android to najwieksze badziewie i to dla ludzi kochajacych durnowate widzety. Jednym slowem - Android to system dla dzieci. Kazda funkcja oparta na systemie Android jest wylacznie substytutem prawdziwej i w pelni dzialajecej funkcji.

  • 0

    18.  2012-03-20 12:16:24

    @16 no wlasnie, news do poprawy

  • -1

    19. ~Lolek  2012-03-20 12:17:07  host: 212.160.172.70

    Ja wole wp7 dlaczego? bo nawet jak ma swoje błędy to się nie wiesza,i nie potrzebuje tam 2 czy 4 rdzeni zeby w coś pograć...Durni ludzie się złapali na kolejny chwyt typu fb i tyle...Nie ma lepszej formy zarabiania niż internet a co daje nam system android w połączeniu z netem? Użytkownik cieszy się pełnią życia grając w którąś z kolei wersje ptaszków wystrzeliwanych z procy,wyniki zapisuje na tweecie albo fb a w trakcie grania świadomie/czy też nie daje zarabiac andkowi za......nic:) Typowe dla Polskiego rynku...Widmo zysków i zabawy w postaci gier w które grają miliony.Nikomu sie nie opłaci kupić pełnej wersjii więc za darmo daje zarabiać innym krótko mówiąc andek pożyje rok może dwa i zdechnie i będzie święty spokój.

  • 0

    20.  2012-03-20 12:32:13

    #19 - to chyba nie jest tajemnica i żadne przestępstwo z tym że Android też zarabia. Myślisz że WP7 na grach nie zarabia? Nawet te "ptaszki wystrzeliwane" które możesz mieć na Androidzie za darmo w wersji na WP7 kosztują 11zł. Jakakolwiek inna gra, która kosztuje na Androida 3-4zł na WP7 kosztuje 11zł, o ile w ogóle jest w Markecie. WP7 ma mnóstwo zalet, ale to co napisałeś jest właśnie zaletą Androida, bo mam wybór czy płacę 0zł i mam reklamy, czy 3-4zł bez reklam. WP7 też w sumie daje wybór - albo zapłacisz 11zł i pograsz, albo nie zapłacisz i nie pograsz ;)

  • 0

    21. ~Woland  2012-03-20 13:21:59  host: nat4-10.ghnet.pl

    Od dawna przekonuje wszystkich, że Android nie jest darmowym systemem. Sam sposób działania androida, jest podobny do zawirusowanego systemu np.Windows, który kradnie nasze dane i utrudnia pracę. Tu jest podobnie, tylko oficjalnie i przykrywane szeregiem pozornych zalet. Google tworzy ciągle profil użytkownika o którym wie więcej niż on sam. Natomiast ów profil jest warty dużo więcej niż cena płatnego systemu operacyjnego... Dużo więcej. Np. darmową nawigację należy analizować dwuaspektowo:1.nawigacja 2.informacja, gdzie użytkownik się przemieszcza (ciągle zapisywana). Gdyby te funkcje zebrać do kupy, to wniosek jest jeden: pełna, absolutna kontrola!!! Sytuacja będzie niestety postępować.

  • 0

    22. ~  2012-03-20 13:24:48  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Nie pomogą żadne aplikacje jedynym wyjściem jest optymalizacja systemu który staje się coraz droższy w jego utrzymaniu(rozwarstwienie)

  • 0

    23. ~  2012-03-20 13:51:01  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Ta sama gra naiOS5,WP7,5 czy SYmbiana BEL.Zajmuje 30%Ramu Mniej jak Android to zużycie bateri jest mniejsze

  • 0

    24. ~  2012-03-20 14:02:04  host: user-94-254-227-238.play-internet.pl

    @23.to do aplikacji teź się odnosi

  • 0

    25. ~BartekGib  2012-03-20 15:12:23  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    I to jest to. Dzieciarnia (bo inaczej się tego nazwać nie da) na wychowaniu i pieniążkach rodziców do 30 roku będzie stale tyle ględzić o jednym. O GRACH. GRY, GRY i jeszcze raz GRY. Luuudzie - to jest telefon. Telefon to urządzenie stanowiące zakończenie łącza telefonicznego. ŁĄCZA TELEFONICZNEGO. A nie zabawka do grania w DUUUURNE GRY. Stale tylko gadanie o aplikacjach i o grach. Telefon. Telephone z angielskiego. Urządzenie do wykonywania połączeń głosowych a nie do uwsteczniania swojego rozumu. Niedługo dzięki smartphone'om osobnik w wieku lat 25 będzie miał rozumowanie i zachowanie dziecka w wieku 12 lat. A to wszystko przez Angry Birds i płacz, bo Romek albo Maciek ma dwa rdzenie więcej i u niego gry ładują się o 0.000001 s. szybciej. Ludzie, ludzie, oj ludzie ....

  • 1

    26.  2012-03-20 15:45:27

    @25 - jest tez cos takiego jak rozwoj, a aplikacje pozwalaja na dostep do narzedzi dostepnym na komputerze, jesli nie mozemy do niego usiasc... pozdrawiam, acz sam w gry nie gram

  • 0

    27. ~grumpy  2012-03-22 21:57:14  host: abmn215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a istanieje oficjalan wersja angry birds bez reklam? chyba nie

  • 0

    28. ~  2012-03-22 22:15:59  host: p15-05.opera-mini.net

    BartuśGib(nięty) a cycka ssałeś dziś?

Dodaj swoją opinię