Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kres pojemności sieci 3G w 2007 roku?

Kres pojemności sieci 3G w 2007 roku?

WitekT 20 Września 2005 11:04

0 0

Według raportu Sound Partners, serwisy wideo udostępniane przez operatorów sieci komórkowych mogą spowodować, że w przeciągu kolejnych dwóch lat sieci 3G całkowicie się zapchają.

Niektórzy operatorzy już oferują swoim abonentom komórkową telewizję oraz serwisy wideo w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest niemiecki Vodafone, który do końca bieżącego roku, zupełnie za darmo, udostępnił 14 kanałów mobilnej telewizji. Jednak jak zauważyli specjaliści, transmisja wideo może wygenerować w sieci ogromny ruch, a ten z kolei znacznie ograniczy przepustowość łączy 3G. Jak podkreślił dr Alastair Brydon, przeprowadzone symulacje udowadniają, że przepustowość typowej sieci WCDMA możne zostać wyczerpana na początku 2007 roku. Do spełnienia takiej wizji według Brydona wystarczy, aby 40% użytkowników sieci 3G korzystało z komórkowej telewizji oraz ściągało codziennie na swój telefon komórkowy ośmiominutowy materiał wideo.
Coraz powszechniej dostępna sieć 3G oraz aparaty z nią współpracujące spowodują, że w przeciągu kolejnych lat mobilna telewizja oraz serwisy wideo staną się wyjątkowo popularne. Jednakże, ogromna "pasmożerność" powyższych serwisów wymusza na operatorach ostrożne zarządzanie tymi zasobami.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-09-20 13:32:00  host: dmn7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "ogromna pamięciożerność" ?!? Chyba poeta miał na myśli "ogromną pasmożerność" ...

  • 0

    2.  2005-09-20 13:51:48

    Słuszna uwaga. :) Dzięki - już poprawione.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet