Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kraków zaopatrzy się w analizator widma

Kraków zaopatrzy się w analizator widma

orson_dzi 16 Maja 2016 23:11

7 3

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie chce dodać do swojego wyposażenia analizator widma.

Analizator widma, to urządzenie służące do prezentacji w czasie rzeczywistym widma sygnału elektromagnetycznego. Dzięki niemu Inspektorat będzie mógł precyzyjnie określić, który nadajnik łamie przepisy. Szczególnie w sytuacjach, kiedy obok siebie znajdują się maszty telefonii komórkowej, telewizji i Internetu. Bez tego urządzenia ustalenie, który z nich przekracza przyjęte normy jest bardzo trudne.




Zakup analizator sfinansuje miasto. Radni zarezerwowali w tym celu 200 tys. zł.

Zobacz: Mieszkańcy wywalczyli rozbiórkę stacji bazowej

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: analizator widma | kraków

w sumie: 38
  • -1

    19. ~zatruty telepol  2016-05-17 08:35:41  host: n27-02-04.opera-mini.net

    ile tutaj zatrutych umyslow, no ile i skad sie wziely?

  • 1

    20.  2016-05-17 08:35:53

    Jestem w stanie. Jeśli zostanie mi zapewniona godna komunikacja miejska. Kolega w Krakowie nie ma auta a ma prawko, kupuje sieciowy roczny na MPK wraca z pracy 2-3 w nocy jedzie o 23 o 2 itp.

    Jeździ tak od 20 lat i żyje, korona z głowy mu nie spadła.

    Za komuny palono np. meblami pomalowanymi chemią więc nic się nie zmieniło do dzisiaj.

  • 0

    21.  2016-05-17 08:48:10

    Kryniczanin - takie meble za komuny jak często się paliło? Ja za komuny miałem drewniane meble w domu, tylko nowe były z płyty. Dzisiaj wszystko jest z odpadów drzewnych spojonych żywicami i do tego laminowane różnego rodzaju syfem ;-)
    Nie ma co się przepychać. Bo ludzie mimo, że dostaną coś tańszego do palenia niż mają, chwilę później stwierdzą, ze po co mało płacić jak można jeszcze mniej - bo i tak nie ma co z odpadami robić ;-)

  • 1

    22.  2016-05-17 08:55:53

    wlo

    Sprawę kto bardziej winni łatwo załatwić. Zima temperatura około zera przez dwa tygodnie zamknąć całkowicie drogowo Kraków.

    Bądź przez dwa tygodnie dać darmowy prąd dla użytkowników taryf G dla ogrzewania.

  • 2

    23. ~  2016-05-17 09:05:17  host: host-176-221-122-186.dynamic.mm.pl

    Świetnie. Ktoś dostanie w łapy nowy gadżet i będą mogli urzędowo ograniczać jednych kosztem drugich...

  • 1

    24. ~  2016-05-17 09:28:39  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    Kraków to nie tylko centrum. Często okoliczne miejscowości trują a wiatr przenosi w kotlinę w której jest Kraków i Nowy Sącz

  • 1

    25. ~amigo  2016-05-17 10:58:31  host: host-89-230-33-247.dynamic.mm.pl

    Jak już inwestować to albo w filtry na kominy jak takie są albo w jakiś sprzęt z czujnikami pomiaru dymu czy nie są spalane śmieci. Bo spalanie paliw kopalnych to jeszcze ok gorzej jak ktoś pali śmieci.

  • 0

    27. ~xy  2016-05-17 11:28:24  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    Nie wydaje mi się, by Inspektorat był w stanie ocenić, który nadajnik łamie przepisy. Zresztą o jakie normy chodzi? A UKE od czego jest? Zdaje się są już odpowiednie służby, które to robią. @14, wlo: Ja np. "psuję" radary. Ale nie te znane z dróg i ulic ;-)

  • 0

    28.  2016-05-17 13:06:56

    @27: Jeśli będą mieli analizator widma, to będą w stanie określić na jakiej dokładnie częstotliwości nadaje nadajnik który wychodzi poza przydzielony mu zakres częstotliwości, przekracza zawartość harmonicznych czy nadaje z dużo większą mocą niż w zezwoleniu. A jak będą znali częstotliwość, to bez problemu znajdą właściciela. Jeśli pracuje na dziko, to do zgrubnej lokalizacji wystarczy pomiar anteną kierunkową z 2 czy 3 miejsc, a jak będą w pobliżu, to z przenośnym odbiornikiem bez problemu znajdą źródło sygnału.

  • 0

    29.  2016-05-17 13:21:33

    27 - od kontroli przestrzegania poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku jest Inspekcja Ochrony Środowiska nie UKE. Od zawsze. Ustawowo są zobowiązani m.in. do prowadzenia monitoringu, nie tylko w zakresie poziomów substancji w powietrzu (krakowski smog) ale i energii - pól elektromagnetycznych, hałasu itd.
    Brak narzędzi do realizacji ustawowych zadań powodował, ze nikt tego nie robił (a w większości nadal nie będzie robił). No ale cóż... Naród tego od rządzących nie wymaga widać ;-) Każdy liczy, ze kto inny napisze, podpisze się...

  • 0

    30.  2016-05-17 13:29:26

    Dodam tylko, w przypadku pól elektromagnetycznych bodaj od 2007 roku jest szczegółowy przepis wykonawczy do ustawy - Prawo ochrony środowiska, regulujący kwestie pomiarów natężenia pól w środowisku, sposobów ich prezentacji itp. Ja zupełnie nie rozumiem tej całej dyskusji, także głosu nowej Pani Minister, o potrzebie kontroli przestrzegania norm, w ogóle norm itd. Przecież to jest! Wystarcz zapytać odpowiednich osób - do cholery, czemu nie robicie co powinniście robić? I wypieprzyć na zbity pysk pierdzistołków nudzących się w robocie...

  • 0

    31.  2016-05-17 13:30:12

    No ale jak to powiedział nowy zarządca podstawowego medium narodowego - ciemny lud wszystko kupi... Więc ciemnotę się ludowi wciska ;-)

  • 0

    32. ~  2016-05-17 15:10:22  host: public-gprs383091.centertel.pl

    @31. wlo: Pozwolę sobie przypomnieć, że on to wówczas mówił o przedwyborczych obietnicach Donalda Tuska, a konkretnie o obietnicy obniżenia podatków PIT, CIT oraz VAT do poziomu 15%. Jak widać nie mylił się, "ciemny lud" faktycznie te obietnice wówczas kupił.

  • 0

    33.  2016-05-17 16:02:15

    32 - pewny jesteś?

  • 0

    34.  2016-05-17 16:16:37

    A ja cały czas myślałem, ze chodzi o służbę w wermachcie dziadka Tuska, o której mówił podczas kampanii w 2005...

  • 0

    35.  2016-05-17 16:20:55

    Kampanii prezydenckiej oczywiście ;-)

  • 0

    36.  2016-05-17 16:31:49

    No o to chodzi, lepiej niech się zajmą istotnym problemem w tym mieście, a nie co kto i ile promieniuje. A Kraków jedynie kojarzy mi się z tym smogiem :)

  • 0

    37.  2016-05-17 16:35:05

    A mnie z wawelskim... smokiem! ;-)

  • 0

    38. ~xy  2016-05-17 18:30:35  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    @28: Ależ nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyć, tylko nie wydaje mi się, by ktoś nadawał na "nie swojej" częstotliwości.

  • 0

    39. ~  2016-05-17 18:33:05  host: public-gprs367530.centertel.pl

    @34. wlo: To źle myślałeś, bo tam nie było nic do "kupienia", skoro w archiwach obozu jenieckiego w Bredzie znaleziono dokumenty potwierdzające fakt, że dziadek Tuska faktycznie był tam osadzony jako niemiecki jeniec.

Dodaj swoją opinię