Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kraków ruszył z działaniami ws. elektrosmogu

Kraków ruszył z działaniami ws. elektrosmogu

sirmark 10 Grudnia 2016 14:26

6 12

Władze Krakowa zapowiadają walkę z tzw. elektrosmogiem i z początkiem nowego roku planują udostępniać mieszkańcom urządzania pomiarowe - informuje Gazeta Krakowska.

W Krakowie mieszkańcy coraz częściej narzekają na powstające nadajniki sieci komórkowych. Skarżą się na szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego (PEM), którego źródłem są zarówno BTS-y, ale także urządzenia domowe.

Władze miasta chcą sprawdzić czy mieszkańcy rzeczywiście są narażeni na wpływ szkodliwego promieniowania. W urzędzie zatrudniony jest już ekspert ds. PEM. Jest nim dr Barbara Gałdzińska-Calik, która przy okazji jest także wiceprezesem Fundacji "Instytut Badań Elektromagnetycznych im. J.C. Maxwella".




Od sierpnia odbywają się spotkania z mieszkańcami w sprawie PEM, a od nowego roku miasto planuje udostępniać zainteresowanym dozymetry, czyli urządzenia służące do pomiaru promieniowania jonizującego.

Magistrat za cel stawia sobie informowanie mieszkańców o zjawisku PEM, tak by wywrzeć presję na zmianę przepisów krajowych.

Źródło tekstu: Gazeta Krakowska, wł     

Dodaj do:

Tagi: kraków | elektrosmog

w sumie: 98
  • 0

    80.  2016-12-11 17:43:20

    3 Mega na tel styka. Nawet jak sieć zapchana da się oglądać na tym YT

  • -1

    81.  2016-12-11 17:46:10

    Bez filmów to i jeszcze mniej wystarczy;-) Tak też pomyślał plaj:-)))

  • 0

    82.  2016-12-11 18:00:07

    U mnie też odcinka w roamingu w okolicach 3/1. W macierzystym 3G nie sprawdzę, bo już od dawna nie mogę dobić do 3Mb/s. LTE w normie, czyli w zależności od miejsca 10-100Mb/s. Abonament, taryfa firmowa.

  • 2

    84. ~  2016-12-11 20:08:29  host: user-94-254-227-187.play-internet.pl

    Widac ze dotyczy to w zasadzie wszystkich userow wiec nie mozna mowic o przypadku. Na forum juz jest teat zalozony i czytelnicy potwierdzaja wprowadzenie ograniczenia 3/1 czego diwodem sa screeny z quos.
    Podsumowujac to dla mnie przy obecnej jakosci Play i obecnych cenach abo, podjalem juz decyzje o zmianie operatora. Umowa na czas nieokreslony wiec nuech spadaja.

  • 0

    85. ~gość  2016-12-11 20:32:03  host: public-gprs178313.centertel.pl

    @84 A na co zmienisz? Z ciekawości.

  • 0

    86. ~  2016-12-11 20:42:39  host: user-94-254-241-95.play-internet.pl

    84. Nie wiem jeszcze bo to zalezy czy z telefonem czy bez. U mnie w zasadzie poza Play wszystko dziala dobrze. W jednym miejscu lepiej Plus a w innym TM i Orange. Kazdy wybor bedzie lepszy niz Play, bo ten nie jest juz i tani a dobry jakosciowo nigdy nie byl. Rozmowy lepszej jakosci sa w TM a net w Orange.
    Moze sprawdze Premium Mobile czy Lajt Mobile, bo za 17zl full no limit i 10GB to taniej nie znajde.

  • 5

    87. ~Kraków zaścianek  2016-12-11 21:34:18  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Chyba smog węglowy szkodzi dużo bardziej i jest na niego dowód naukowy, a nie na fale elektromagnetyczne, gdzie jest wiele wątpliwości. Niech zajmą się tym co jest najważniejsze, a czyli z ubóstwem by nie palono byle czym w piecu, a nie jakieś wymyślają inne projekty.

  • 2

    88. ~Krystek  2016-12-11 21:34:42  host: user-94-254-190-27.play-internet.pl

    Krakogód - ciemnogód

  • 1

    89. ~Jarociniak  2016-12-12 00:03:02  host: 159-205-117-167.adsl.inetia.pl

    Ludzie jesteście smieszni... narzekacie ze czasami zasięgu nie macie a przez kogo? przez tych co protestuja przeciwko budowie nadajników... a każdy chce mieć telefon i dobry zasięg krakowianie chyba w średniowieczu żyją...

  • 2

    90. ~Bcu  2016-12-12 08:50:35  host: n05-04-07.opera-mini.net

    @89 na takich nie ma rady!!! Jak przykłada telefon/nadajnik !!!!!!! do ucha to nie protestuje!!!!!!! On chce mieć zasięg. Hi,hi.......

  • -1

    91.  2016-12-12 11:15:32

    @86 Doszliśmy do kwintesencji:-) Wszystko lepsze niż pseudo-bieda-sieć plaj z ultra czym? Ultra celebrytami:-D

  • 0

    92.  2016-12-12 11:22:06

    oczekujemy zasięgów na poziomie 100% pokrycia terytorialnego kraju, ale nikt z nas nie chce nadajnikow w swoim sąsiedztwie. Jak z autostradami i obwodnicami - domagamy się ich, ale nikt ich pod swpoim oknem nie chce

  • 0

    93. ~De  2016-12-12 11:31:49  host: n20-01-08.opera-mini.net

    @87 zauwaź ile smrodu po fajkach jest zatrutych ludzi. Na protesty społeczeństwo nie stać? Z Krakowa po całej Polsce te ćmokanie papierosów sie rozchodzi - i brak sprzeciwu

  • 1

    94.  2016-12-12 11:38:12

    Dostawca również nazywa "to" dozymetrem, jest też cena jeśli ktoś również o takim marzy :-)
    http://tlp.is/c1h
    i stronka producenta:
    http://tlp.is/c1i

  • -1

    95. ~De  2016-12-12 13:04:04  host: n11-04-07.opera-mini.net

    92. To samo podobno jest w Łodzi. Wybudowali dworzec i teraz jest wiecej niebezpieczeństwa - może być wiecej ludzi chorych i zarażać innych

  • 0

    96. ~  2016-12-12 13:51:00  host: 77-254-39-193.adsl.inetia.pl

    Nie wazne zdrowie ludzi, wazna ukochana kasa. Korporacyjne kundle juz szczekaja. I nic innego im nie pozostaje, jak tylko poszczekac.

  • -1

    97. ~Rikoooo  2016-12-12 15:38:14  host: azp154.internetdsl.tpnet.pl

    A czy ktoś zdaje sobie sprawę że wszystkie tunery rodzimej telewizji kablowej UPC udostępniają internet przez WI-Fi ???
    Wystarczy włączyć skaner sieci np. w telefonie GSM mieszkając w bloku to aż za głowę można się złapać ile tam tego jest.
    Pytanie czy szanowna UPC pyta o pozwolenie abonentów by emitować swój sygnał, lub pobierać prąd na tę emisję z gniazdka abonenta ????

  • 0

    98.  2016-12-12 15:45:43

    97 - Ty politykiem jesteś?

  • -1

    99. ~@+@  2016-12-12 17:00:40  host: n20-07-06.opera-mini.net

    97 tak samo nie powinno być wolno uźywać tel/nadajników w pobliźu innych ludzi. Tu nikt nie protestuje. Za darmo jest ładowanym promieniowaniem telefonu

  • 0

    100. ~Em  2016-12-15 13:41:16  host: apn-31-0-46-160.dynamic.gprs.plus.pl

    Kiedyś Warszawa walczyła z wodociągami i kanalizacja - http://tlp.is/c2w Krakowianom gratuluje władz samorządowych ;)

Dodaj swoją opinię