Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kraków kolejnym miastem z usługą UPC Wi-Free

Kraków kolejnym miastem z usługą UPC Wi-Free

LuiN 8 Maja 2014 14:02

4 3

UPC rozwija zasięg nowej usługi i udostępnia UPC Wi-Free w kolejnym mieście. Teraz z bezpłatnej sieci hotspotów korzystać mogą klienci UPC z Krakowa.



UPC Wi-Free to nowa usługa darmowego dostępu do Internetu UPC niedawno wprowadzona pilotażowo w Sopocie. Jest odpowiedzią na rosnącą popularność usług mobilnych, dzięki którym klienci otrzymują coraz więcej swobody korzystania z usług w wybranym przez siebie miejscu i czasie. UPC postanowiło poszerzyć jej zasięg o kolejne polskie miasto i udostępnić usługę w Krakowie. W niedługim czasie jej zasięg będzie poszerzany o kolejne polskie miasta, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.




Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć (opcja opt-out). Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy zarejestrować się w systemie Moje UPC - login do tego systemu oraz indywidualne hasło, jakim jest nr PESEL klienta.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925). Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: upc | upc wi-free

w sumie: 25
  • 0

    6.  2014-05-08 14:49:05

    Nie siejcie defetyzmu, z FAQ UPC: "Sieć UPC Wi-Free nie wpływa na zwiększenie poboru mocy przez modem, a liczba przesyłanych danych nie wpływa na zwiększenie poboru energii."

  • -1

    7.  2014-05-08 14:51:43

    Z zasięgiem też nie powinno być problemu. W mieszkaniu u siebie i u rodziny łapię z reguły 2-3 routery UPC sąsiadów z bardzo dobrą jakością sygnału.

  • 1

    8. ~  2014-05-08 14:51:53  host: user-164-127-162-49.play-internet.pl

    @4: Nie interesuje mnie "modemoruter WIFI" Cisco EPC3295, lecz zwykły modem kablowy - Cisco EPC3208/3212.

  • 0

    9. ~rough  2014-05-08 15:40:05  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    A kiedy 3miasto???

  • 1

    11. ~kamil  2014-05-08 17:07:12  host: host-94.232.220.237.krosoft.pl

    krakusy udostępnią coś komuś za darmo ? buhahaha...w życiu :D momentalnie poblokują :D

  • 1

    12.  2014-05-08 17:13:17

    CHyba zwariowali bym dzielił łącze, zaraz to poblokuję ;P
    PS. obecnie 2,4Ghz jest tak zapchane, że sieci się nawzajem zagłuszają i pingi na wifi w grach są okropne. Jak teraz będzie 2x tyle SSID emitowane to chyba pociągne 10m kabla przez mieszkanie do routera.

  • -1

    13. ~  2014-05-08 18:29:18  host: ip-37-209-142-49.free.aero2.net.pl

    Do każdego miasta w którym to uruchomia będziecie osobny artykuł pisać?

  • 0

    14.  2014-05-08 18:41:46

    @9
    Na razie testuje Sopot

  • 0

    15.  2014-05-08 19:15:45

    Logowanie peselem. Tego jeszcze nie było. A może datą urodzenia?

  • 0

    16.  2014-05-08 19:20:08

    Coś nadzwyczajnego? W ebok Vectry pesel jest hasłem... A chyba w payback - data urodzenia?

  • 1

    17. ~Przemek  2014-05-08 19:43:45  host: public-gprs454033.centertel.pl

    Niewielkie osiedle 200-tu mieszkań w okolicy ronda im. Matecznego (Krk) - widoczne 15 routerów UPC Wi-Free. Czy usługa jest mobilna? (przełączanie między routerami bez logowania do każdego kolejnego) Jak to działa jeśli na jednym kanale nadają dwa (kilka) routery z identycznym BSSID?

  • 1

    18.  2014-05-08 20:34:30

    Niestety ale nie da się w Krakowie zalogować do tej sieci. Wysłałem zgłoszenie do Help Desku.

  • 0

    19. ~aks  2014-05-08 22:59:40  host: 89-75-95-97.dynamic.chello.pl

    czy oni nie zdaja sobie sprawy jak zaszumia eter sieci wifi. Od wlaczenia uslugi (2dni) transfer skacze od 1mbit do 10mbit. Wczesniej nigdy nie bylo mniej niz 40mbit. Samych Wi-free widze 10-11 (inssider) na 47 sieci bezprzewodowych.

  • 0

    20. ~Paweł31  2014-05-09 07:58:09  host: adly235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę tu sporo różnego rodzaju komentarzy a mało konkretów a dokładnie brak wpisu od osób które już korzystały z tej usługi? Chodzi mi głównie o logowanie? Co prawda w artykule pisze że trzeba użyć numeru klienta i peselu ale ja po znalezieniu tej sieci za pomocą telefonu sony xperia L mam następujące pola do wypełnienia: Tożsamość ... Tożsamość anonimowa ... Hasło...
    Czy ktoś już miał okazję wypełnić te pola, czym np rożni się tożsamość zwykła od anonimowej?
    Bardzo proszę o wypowiedź osoby która już się zalogowała i korzysta z tej usługi?

  • 0

    21.  2014-05-09 10:16:29

    Jak komuś przeszkadza hasło w postaci numeru PESEL to może je natychmiast zmienić na dowolne swoje. PESEL jest ustawiony dlatego że na pewno go nie zapomnimy.

    @20 W tożsamość wpisujesz swój numer abonencki (np. z faktury) a w hasło numer PESEL, chyba że logowałeś się już do panelu obsługi klienta i zmieniałeś PESEL na swoje hasło. Wtedy wpisujesz swoje hasło. Zapraszam na stronę UPC, tam znajdziesz sposób konfiguracji urządzeń pod różne systemy operacyjne. Problem w tym że próbowałem uruchomić UPC Wi-Free na kilku urządzeniach i funkcja w Krakowie nie działa.

  • 0

    22. ~Paweł21  2014-05-09 12:39:46  host: adly235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki Wiślak za info. mam jeszcze pytanko o hasło bo dokładnie nie zrozumiałem: czy jeśli mam inne hasło niż pesel do logowania na stronę "moje UPC" to do UPC Wi Fe-fre loguje się tym samym a nie peselem?

  • 0

    23.  2014-05-09 16:15:45

    Paweł21, dokładnie tak, jeżeli nadałeś sobie nowe hasło do obsługi "moje UPC" to z tego hasła korzystasz do logowania do UPC Wi-Free.

  • 0

    24. ~Tomasz  2014-05-10 10:21:53  host: hosted-by.snelis.com

    Sopot router technicolor. Niedawno wymieniali mi modem - stara motorola polegla. Cisco w magazynach nie maja, motoroli juz dawno(bo jest na net do 30mbs) wiec technicolor.

    Instalator wylaczyl mi fabrycznie wifi(zakladka wifi nie byla widoczna) - mam routera tplinka wdr 3600 - po co mi ich badziewie ;D No i ktoregos pieknego dnia pacze w tel na sieci wifi a tam wi-free i sygnal full... UPC zdalnie odpalilo ta usluge... Mozna ja wylaczyc w zakladce wifi modemu(w sensie cale wifi). Po wylaczeniu modemu i ponownym wlaczeniu usluga wlacza sie samoczynnie. Modem: Status>System> SSID sieci - hotspot UPC Wi-Free >Status sieci - hotspot Włączony. Mimo wszystko siec nie jest widoczna jako ukryta ani jako zwykla.

  • 0

    25. ~jarek  2014-07-28 15:07:32  host: 89-64-138-159.dynamic.chello.pl

    totalny badziew, wogóle nie chce to chodzić, sygnał jest zrywany średnio co 20 sek. Nawet pojedyncza strona int. nie zawsze wczyta się do końca. Irytujący badziew.

  • 0

    26. ~Sasanka620  2016-06-20 03:42:33  host: 84-10-131-44.static.chello.pl

    Od roku korzystam z UPC Wi-Free, tzn. usługę mam włączoną i kilka dzielnic dalej, gdzie rzadziej przebywam mam dostęp do Internetu. Monitorowałem macierzysty router UPC i żadnego spadku transferu nie zauważyłem. Zrywanie sygnału, może być spowodowane zbyt wieloma nadajnikami UPC Wi-Free w zasięgu (modem WIFi naszego komputera wybiera najmocniejszy sygnał UPC WiFree, a to może się dynamicznie zmieniać).

Dodaj swoją opinię